Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sufix Performance Braid Misina

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında Nakrettyn tarafından paylaşıldı.

1. Nakrettyn

Nakrettyn Yeni Üye

Herkese Selamlar;

Onceden de benzer bir konu acmistim ama hic cevap alamadigim icin tekrardan yazmak istiyorum. Siz deneyimli forumdaslarimin yardimina ve bilgi birikimine ihtiyacim var.

Yeni almis oldugum Okuma Trio makineme misina saracam ve orgu misina kullanmak istiyorum. Kiyidan surf icin kullanacam. Asagidaki orgu ip makinem ve surfing icin uygunmudur acaba.

Orgu ipin ozellikleri asagidaki gibidir.

Kg Test / Lb Test / Diameter: 84lb / 38kg / 0.38mm / 250m

Performance_Braid__61545.1410024434.1280.1280.JPG

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Yakalayacağınız balığı bilmiyorum ama 0,38 biraz kalın.

4. Nakrettyn

Nakrettyn Yeni Üye

Oyle trofe avlar degil benim avlarim. Hani cok ufak degiller ama kocaman da degiller. Bulundugum bolgenin yerel baliklari, nadiren kiyidan yapilan avlarda koca baliklarinda takildigi oluyor ama onlarda zaten hic sans olmadan takimi cekip gidiyorlar. Alisverisi online olarak yapacam, sitede bulabildigim en ince ve bilinen marka buydu onun icin bunu tercih ettim. 80-150 gr atarli kamisla kullanilacak makine icin lazim.
    Eger 0.38 cok kalinsa sizin oneriniz ne olur acaba ?

Son düzenleme: 24 Kasım 2014
  5. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Hocam 38 mm kullanacaksınız ip misina tercih edip bol para verme gerek yok en fazla 20 mm ip kullan yeterli olur. Zaten trio ya 20 mm den fazla d ararsan ondan daha büyük yakalacağım balıkta makineyi kenara koyup ellerinle çeker sin:) sufix 832 ghost 20 mm sana fazlasıyla yeter 120 metre al altına dolgu yapardın

yok illa ben çok kuvvetli misina alacağım diyorsan kuvvetli naylon misinaları tercih edin

6. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

sufıx veya powerpro 0,14-0,18 yeterli bence çeker değerlerindende gidebilirsiniz.

7. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Sufix'in 862'si fuardan ödül almış bir ürün. Piyasada var, uygun çekerde kullanılabilir.