Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şükür Kavuşturana!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında umooth tarafından paylaşıldı.

1. umooth

umooth Aktif Üye

Şükür Kavuşturana!

Levrek sevdasına 3 yıl önce tutuldum. Etrafımda gördüğüm, konularda takip ettiğim koca koca
    paşaları gördükçe ona olan sevdam gittikçe arttı. Ben kovaladıkça o kaçtı ve artık sevdanın boyutu takıntıya dönüştü. Ne kadar peşinden gittiysem bir türlü tanışmamız mümkün olmadı. Bu psikoloji beni iyice karamsarlığa itiyordu. Artık ümitlerim tüketmek,bu sevdadan vazgeçmez üzereydim.
    İlk zamanlar avlara değerli abim büyük üstat Cengiz Coşkun'la birlikte gidiyorduk. Ben
    onun engin tecrübesinden birşeyler kapmaya çalışırken bir yandan da hasretimi dindirebilmek
    için tüm enerjimle at-çek yapıyordum. Gel zaman git zaman uzunca bir süre hiç balık alamadık.
    Ne ben ne de Cengiz Abim. Bu durum ister istemez bende bir uğursuzluk söz konusu mu acaba
    dedirtmeye başladı. Zira bir tarafta efsane levrek avcısı bile benimleyken balık alamıyordu.
    Artık Cengiz Abim'e haber vermeden gideyim bari adamı da kuruttuk diyordum. Onsuz da sayısız ava gittim ama nafile.. Derken bir haftasonu Cengiz Abim aradı sabah suyuna bakalım hava çok müsait dedi. Saatimi kurup yattım. Ama uyanamamışım, telefonun sesine kalktım. "Hadi kalk bakalım uykucu mera çok güzel " dedi. Hemen fırladım doooğru meranın yolunu tuttum. Geldiğimde 3-4 arkadaş daha vardı ve hava beklediğimizden çok daha sertti. Sahteleri uzağa eriştirmekte güçlük çekiyorduk. Gün ışımaya başlıyordu ama kimsede tık yoktu. İyice sabah olmuştu artık. Diğer arkadaşlar işe gitmek zorunda kalmıştı ve artık merada ikimiz kalmıştık. Şiddetli esen rüzgar tüm ilişkenleri kıyıya yığmıştı. Rüzgar yönünün değişmesiyle pislikler temizlenmeye başlamıştı. Biz de oturup biraz dinlenelim hem de ilişkenler temizlensin dedik. 10-15dk'lık sohbetten sonra tekrar çalışmaya başladık. Bir ara gözgöze geldik bana dedi ki "Umut daha yavaş sar" ben hızı ayarlayınca " Heh tamam işte böyle!" dedi ve aynı anda bir şapurtu :). O ana inanamıyorum hayal gibi. Abi aldım diye seslendim. O da ilkten inanamadı ama denizdeki
    paşayı görünce hemen koşarak kepçeyi aldı. Diğer yandan da bana verdiği direktiflerle balığı nasıl kıyılamam gerektiğini söylüyordu. Balık bir iki defa fişekleyerek o muhteşecem cırrrrr sesini duymamı sağladı. Sonunda kıyıladı ve Cengiz abi tek hamlede balığı yukarı alarak ayaklarımın önüne bıraktı. Diz çöktüp bir yandan bana bu duyguyu yaşatana şükürlerimi sunarkan diğer
    yandan da kendimi gülmekten alıkoyamıyordum. Bu mutluluk tarif edilemez. Umarım herkes birgün bu sevinci yaşar.
    Büyük usta Cengiz Abim'e burdan birkez daha sonsuz saygı ve sevgilerimi sunarım.

Kullanılan ekipmanlar:
    Kamış:Okuma Salina SeaSpin 2.40 10-40gr
    Makina:Shimano Nexave 4000 FA
    Sahte: Daiwa ShoreLine Shiner SL17F
    Mera: Malum nedenlerden belirtemiyorum

Balık 75cm-4.93KG

Fotoğraflar
    IMG_3012.JPG

IMG_3013.JPG

levrek.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ocak 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Maşallah azmin gücü ;-) siftah yaptığı à göre devamı gelir ;)

umooth bunu beğendi.
  4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Sonun da yakalamayı başardın, harbiden biraz daha yakalayamasaydın hurafe yollara başvuracaktın :D

Tebrik ederim seni, neredeyse 5 kilo :p

umooth bunu beğendi.
  5. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Tebrikler.Güzel balık.

umooth bunu beğendi.
  6. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Yok yok abi ben dedim bak bu aralar bir sürü paşa raporu geliyor. Paşalar kendini hep sezon sonuna saklıyor ;) 4 yıl önce benzer tarihlerde bende tatlı suyun paşasını almıştım ;-) bakalım inş. Tarih tekerrür eder;)

umooth bunu beğendi.
  7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Tebrikler Umut çok güzel bir levrek gerçektende.
    Merakımdan soruyorum hangi tarihte alındı balık?

Rastgele

umooth bunu beğendi.
  8. umooth

umooth Aktif Üye

Teşekkürler Birol, Cumartesi sabah alındı.

balıkoltası bunu beğendi.
  9. yekadam

yekadam Aktif Üye

tebrik ederim 3 yılın acısını cıkarmıssınız :D artık devamı gelir allah daha güzellerini nasip etsin :D

umooth bunu beğendi.
  10. Tuareq

Tuareq Yeni Üye

Maşallah!

umooth bunu beğendi.
  11. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Kardeşim,
    İnan beni arayıp bu duygularını paylaştığında en az senin kadar çok sevinmiştim. :)
    Tekrar çok tebrik ederim,seninde azmini bilirim,ancak özellikle belirttiğin önemli unsur Usta Cengiz abiyi asla göz ardı etmemek lazım,her birimizi defalarca davet etmiş,bizlerin bu zevki tatmamız için bizzat çabalamıştır kendisi.

Ne varkı elbet bende yeneceğim sonunda bu talihsizliğimi ve bu paşayla bende tanışacağım inşallah. :)
    Daha irileri kalamanı zorlasın kardeşim. :)

umooth bunu beğendi.