Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sultaniçe Enez Erikli ve bu bölgedeki avlarınız!

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında serdargunce tarafından paylaşıldı.

1. serdargunce

serdargunce Yeni Üye

Cümleten Selamun aleyküm arkadaşlar. Merak ettiğim birşey var.
    Sultaniçe Enez Erikli ve bu bölgelere yakın yerlerde kıyıda avlanan arkadaşlar ne tür yemler kullanıp ne tür balık yakaladıkları ve spin yapan arkadaşlar ne tür sahte balıklar kullandıklarını buradan yardım amaçlı yazabilirler mi acaba ?

Son düzenleme: 8 Şubat 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. serdargunce

serdargunce Yeni Üye

yokmu bu tarafta avlanan :S

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Zıpkın

sabriyazici ve serdargunce bunu beğendi.
  5. serdargunce

serdargunce Yeni Üye

zıpkınlada çok daldım o tarafa fakat biraz olta ile avlanmak istediğim için sordum bülent bey :)

6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Zıpkıncıların cenneti olan yerleri sormuşsun. Suyun bulanık olduğu zamanlarda zıpkın işi zorlaştığından yanında spin takımla gitmek iyi olur.
    Ayrıca Enez limanında zıpkınla dolaşmazsın. Ben de oraları çok iyi biliyormuşum gibi ukalık yapıyorum. Bir kez gidip Enez ve Sultaniçe limanlarında olta atıp hiçbir şey tutamadan döndüm. Daldığına göre derinlikleri biliyorsun. Dalma derinliği 1 metre olan sahteleri kullanabileceğin yerler çok. Sultaniçede levreğin yattığı yerleri de biliyorsundur. Buralarda 20-30cm dalanlar işe yarayacaktır. Hamsi ve pembe renkleri tercih edebilirsin. Enezde dalgalı durumlarda pembe işe yaratacaktır.

7. serdargunce

serdargunce Yeni Üye

bülent bey teşekkür ederim saece pembe sahtem eksik çok kişi aynı şeyi söyledi dinlemedim. ama bi pembe sahte edinmek farz oldu sanırım teşekkürler değerli yorumun için

8. talhainçke

talhainçke Yeni Üye

Selamun aleyküm : ustam ben eriklide yaklaşık 5 seneden beri kıyıdan avlanıyorum çıkan balıklar çupra,karagöz,mırmır,zargana,istarvit.kupes=kupa, Kullandığım yem deniz solucanı,mamun,teke,tavuk göğsü .en iyi tekeye geliyolar bide mamuna.orada tuz gölünden teke çıkartabilirsin denizden solucan .söylenenlere göre boru kurduyla levrek çıkıyomuş hiç denemedim.

yükseltaktak bunu beğendi.
  9. talhainçke

talhainçke Yeni Üye

[​IMG] 12063480_10200959140256238_5379816331192683588_n.jpg

yükseltaktak bunu beğendi.
  10. lufermania

lufermania Daimi Üye

Merhaba,
    Öncelikle foruma hosgeldin.
    Bende her sene Erikliye giderim yazları birkaç günlüğüne, bu söylediğiniz balıkları tuttugunuz en iyi aylar hangileridir acaba, yani yazın şansımız olur mu

11. talhainçke

talhainçke Yeni Üye

Öncelikle teşekkürler...Hazirandan ağustasa kadar genelde 2 haftada 1 giderim bu aylar arası herzaman balık yapıyo fakat havada rüzgar oldumu gelmiyo ve balık gün batımında başlıyor sabah gündoğumuna kadar yapıyor ... gündüz vakti çok ufak balık oluyor ve olmuyo ... 3'lü takım 4 numara beyaz iğne köstekler uzun,gövdede büyük .50/60 lık kurşun duruma göre ve dip oltası. eğer dipte balık çıkmıyosa bazen çok nadir çıkmıyor şamandıralı takım aynı, tavuk göğsüyle . karagöz mırmır ve kupes balığı alırsınız ... eriklide tuz gölünün ordaki kayalıkların yanından sahilden atabilirsiniz...

yükseltaktak ve lufermania bunu beğendi.