Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sülünez acil yardım

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında cihan33 tarafından paylaşıldı.

1. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Merhabalar.bugün canlı sülünezden aldım.fakat çok yumuşak olduğu için iğneden çabuk düşebilir diye bir kısmını tuzladım.galiba öldüler ve bayağı bi sertleşti.acaba doğrumu yaptım tuzlamakla?daha önce hiç kullanmadım.geri kalanlarında tuzlayayımmı?tecrübe sahipleri yardımcı olursa çok sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Birde ek olarak,boru kurduda almıştım.onlarda canlı,onları tüm olarakmı yoksa parçalayarakmı takmalıyım?iğnenin ucunu açıkmı bırakmalıyım.çember iğnelerde sülünez ve boru kurdu nasıl takmalıyım?bu yemleri bulunduğum yerde temin etmek zor olduğundan,daha önce karedes,tavuk göğsü ile ,arada sırada birşeyler denk geliyordu ama busene balık açısından çok kısır geçiyor.en son kalamarı denedim ama takmasını beceremedim galiba,bir iki vuruş oldu ama balık alamadım.

4. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Yem olayına çok takılma derim..takımların avcı olması çok daha önemli..sülünezin her türlüsü iş yapar..tabiki canlı yem daha iyidir..eğer canlı olarak temin edebilirsen bundan sonrası için; yem ipiyle sarabilirsin iğneye taktıntan sonra..bu arada hedef balığına göre 2-3 parçada kullanabilirsin sülünezi..büyk balıklaın avında sülünüzi bütün halde kösteğe doğru uzat ve yem ipiyle güzelce sar derim..
    boru kurdu ise yine aynı şekilde hedef balığa göre ister bütün ister 3-4 parçada kullanılabilir.. iğnenin ucu görünür görünmez önemli değil bence..dediğim gibi misinanın inceliği iğnenin keskinliği ve yapısı çok daha önemli..
    tabi kösteklerden biri asılıysa diğerini kurşundan sonra zeminde bırakmakta da fayda var.
    çember iğnelere bu yemleri düzgünce takmak zor olabiliyor..ama avcılığı iyi bu iğnelerin..uğraştığına değer bence.
    uçları çabuk köreliyor ama dikkat et..özellikle ownerların

5. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Cevabınız için teşekkür ederim.genelde hedef balık sargoz,300 gram ile 1,5 kilo arası çıkıyor.tek iğne arkası fırdöndü ve gezer kurşun kullanıyorum.ama dediğiniz gibi hırsızlı takımlarımda var.

6. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

sülünez le av yapmak bizim kıyılarda biraz zor ama dalgalı denizler de olum lu olabiliyor balık larda mevsimsel olarak seçim yapıyo ben kullanıyorum ama belli dönemlerde yiyo balık ama kurt lar daha verimli not büyük igne büyük yem büyük balık

7. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Cihan boru kurdunun bir artısı fosforunun yüksek olmasıdır.Avlandığın bölgede elbette küçük balıklar yengeç falan varsa onlarda yemi didiklerler.Sülünezi aynı karides gibi ayıkla suyunu güzelce süz tuz dök ve elinle harmanladıktan sonra gene güzelce suyunu süzdükten sonra ufak buzdolabı poşetlerine avda yetecek kadar yani azar azar poşetle ve dondurucuya at.Yemlerini gölgede tutki hemen yumuşamasın güneş görüp.Ama canlı yem balığın her zaman önceliğidir.Sargoz kalamarıda sever esasında ama belki balık havyarda olduğundan yeme atlamamıştır.Balık işi sabır işi.Doğru takım doğru zamanla eminim avlamak istediğin balığı yakalarsın.

8. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Coşkun Bey şimdi daha yeni avdan geldim.dört adet takımımla karedes,kalamar,borukurdu ve sülünez olmak üzere 4 çeşit yem kullandım.arkadaşımda yanımda tavuk göğsü ile avlanıyordu.sadece sülünez olan takıma 2 defa ufak vuruşlar oldu.1,5 saat takımlara hiç dokunmadım,çekdiğimde yemler olduğu gibi duruyordu.dediğiniz gibi balık havyarda olabilir.zaten geçen ay yakaladığım balıklarda hep havyar çıkıyordu.yada iklim değişikliklerine bağlı bişeyde olabilir.yada balık yok.o boru kurdunu görünce çok ümitlenmiştim fosforlu canlı yem.ama olmadı.bu sene yağmur hiç yağmadı,kış olmadı.deniz önceki yıllara rağmen 3-5 metre çekilmiş.birde bu sene forumlarda bile fazla av paylaşımı göremiyorum.bir gariplik var yani.artık balık tutmaktan vazgeçtim,balığın vurmasına,zili çaldırmasına bile razıyım:D

9. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Nasip kısmet Cihan balık işi.Sabret biraz elbet balık sularınıza girer.Bizde körfezde boş boş oturuyoruz.Demekki balık yok anlattıklarına nazaran.Beklemekten başka çaremiz yok.