Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sülünez kancaya nasıl takılır?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında zgrmdn tarafından paylaşıldı.

1. zgrmdn

zgrmdn Yeni Üye

Herkese hayırlı akşamlar. Konuyu forumda ve farklı forumlarda aradım ama cevabını bulamadım bulduğum konularda ise resimli anlatım var ama konular eski olduğu için resim falan kalmamış forumumuz da bazı resimler görülmüyor. Konu açıldıysa ve bende bilgi kirliliği yapıyorsam affola.

Sülünezi kendim çıkartıyorum ve şiş kullanmıyorum direkt elleri kullanarak. Bu yüzden yem canlı kalıyor uzun süre. Fakat sanırım ben Sülünezi kancaya takmayı bilmiyorum. Kabuğundan ayırdıktan sonra sert kısmı kullanıyorum genelde ve onu 2 3 parçaya uzunlamasına kesip kancaya takıyorum fakat yem çok fazla dayanmıyor ya ufak balıklar alıyor ya da çoğu zaman daha atarken havada dağılıp gidiyor.

Yemi takmanın yolu nedir, ben bi yerde yanlışlık mı yapıyorum yoksa?

Sırf bu nedenden dolayı kum kurduna yöneldim bulunduğum bölgede rahatla her iki yemi de çıkartıyorum.

Birde Sülünezi parçalara ayırmadan tam olarak takıyorlar o nasıl oluyor? Olması gereken o mudur?

Bilgisi olan ustalarım aydınlatırsanız çok sevinirim. Hele ki resim ve video ile destekleyebilirseniz tadından yenmez.

Oltanız sağlam, avınız bol ve bereketli olsun.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

bu video yardımcı olur sanırım.Yem şişi ve yem ipide yanınıza bulunması gereken malzemelerdendir