Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sülünez ya da boru kurdu tüm olarak nasıl takılır?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında MhsN35 tarafından paylaşıldı.

1. MhsN35

MhsN35 Üye

Arkadaşlar boru kurdu ve sülünezi kullanıyorum ama kesip kesip takıyorum iğneye sizden ricam kullanan varsa bu yemleri tüm olarak nasıl takılıyor bazı forumlarda baktım iğneye tüm olarak lastikle ve iple takılıyomuş bunun hakkında makaleler okudum ama pek bişey anlamadım acaba video felan varmı bildiğiniz ve bu yem lastiğini nerden bulabilirim ve bi forumda okuduğumda tüm olarak ve lastikle takıldığında kamışı attığımda iğneden çıkma olmuyormuş ve hemde küçük balıklar yemi yiyemediğinden dolayı hiç takılmıyomuş bile iğneye şöyle biraz büyük bi balık tutmam lazım eve geldiğimde annemin dalga geçmesinden bıktım şu acemiliği üstümden atmam gerek ustalar:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dündar

Dündar Daimi Üye

Yem şiş'i ve yem ip'i aracılığı ile.
    Bu konu hakkında çeşitli aktarımlar gelecektir resimli , videolu olarak.
    Geçmişte bir aktarımım olmuştu bununla alakalı bir arkadaşıma , eğer resimleri bulabilirsem sıralarım ;)

Yanı sıra google boru kurdu , sülünez yem şişine nasıl takılır diye aratırsanız çeşitli videolar bulunmakta :)

MhsN35 bunu beğendi.
  4. MhsN35

MhsN35 Üye

Valla googlea doğru yazmak lazım sanırım ben bir sürü şey yazdım ama saçma sağlam şeyler çıktı ama dediğini de deneyeyim bakalım:)

iPad Air Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. Dündar

Dündar Daimi Üye

6. MhsN35

MhsN35 Üye

Peki bu kullanılan şişi ve lastiği nerden bulucam yem satılan yere sormuştum ama çocukta anlamıyordu galiba bilmiyorum demişti

iPad Air Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Çok iyi oldu bu konu ben şiş kebap gibi takıyordum. Artık salça ve üzerine pul biberle soslamayacağım.
    Ama patlıcanlı kebap şeklinde biraz kurt biraz sülünez sırasıyla şişi doldurunca da fena olmuyor.

Serdar75 ve frenist bunu beğendi.
  8. Dündar

Dündar Daimi Üye

Bir çoğu internet alışveriş sitelerinde mevcut.
    Yem ip'i ve yem şiş'i.
    Yem şişini yapmak çok zor değil bunu da google aratırsan bir çok bilgi paylaşımı bulacaksındır.
    Yem şişini ben şahsen boru kurdu için 0.75 , 1.mm krom telin ucuna 0.75 , 1.mm sıktırma ( çelik telde kullandığımız) ucuna sıfır şekilde monta ediyorum ( üçgen eğe yardımı ile bir ucunu sıktırma tatlı sıkı girecek şekilde alıyorum yarısı krom tele gömülecek şekilde sabitliyorum iğnenin ucu girecek şekilde bir boşluk oluşuveriyor ve kullanıma hazır.
    Sülünez için kullanacaksan eğer hiç uğraşmana gerek yok nenelerimizin iş , örgü yaptığı , işlediği miller var iç kısımları boş olan bunları temin etmek zor değil evde yoksa manifaturacılarda bir kıyamet :D

MhsN35 bunu beğendi.
  9. Dündar

Dündar Daimi Üye

Ağabey senin tariflerine bayılıyorum :D:D:D

Biz bu dediğini tek iğne üzerine değil de genel de hırsıza boru kurdu kösteğe ise sülünez şeklinde yapıyoruz.

Ama karışıkta olabilir yani :harika:

10. Dündar

Dündar Daimi Üye

Mahsun hediye olarak gönderebilirim her ikisinide kargo masrafını karşılarsan.
    İzmir'de bir çoğu av marketi var mutlaka vardır oralarda kargo masrafına zaten tedarik edebilirsin.
    Uğraştırma beni yok ağabey dersen de ip ve şiş veririm kargoya yarın karşı ödemeli ;)

MhsN35 ve KalamA bunu beğendi.
  11. KalamA

KalamA Daimi Üye

Mahsun merhabalar :) Kendi bedenlerini kendin mi hazırlıyorsun? Eğer öyle ise; köstek misinasını iğneye bağladığını düşün, dolama işlemi bittiğinde oluşan boşluktan misinayı geçirip düğüm atıyorsun ya, işte bence o düğümü atma, ikinci kere gene geçir misinayı o boşluktan ve ölümüne sık. Artık misina hiçbir şekilde açılmayacak ve kilitlenmiş olarak iş görecektir. Kopma söz konusu olur ise ya köstek tamamen kopar ya da başka yerlerden kopar. Bu düğümü atıp ölümüne sıktıktan sonra güzel bir makas yardımıyla artan misina parçasını ''sıfır'' kes. Orada misina parçası bir uzantı olarak kalmasın kesinlikle. Bu haliyle iğneye boru kurdunu da sülünezi de yem şişi yardımı olmaksızın bir bütün olarak parmaklarınla ittirerek takabilirsin. Hele de boru kurdunu hafif kurutursan çok daha rahat takarsın. İğne üzerinde misina fazlalığı olmayacağından yem yırtılıp açılmayacaktır. Yem ipi İzmir'de en salaş malzemecilerde dahi bulunabiliyor. Bulması gerçekten kolay ve fiyatı da çok uygun. Ben yıllardır böyle uygulayıp verim aldığımdan gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Her zaman rastgelsin...

MhsN35 ve Dündar bunu beğendi.