Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

süper ekip ve levrek

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında efekan2000 tarafından paylaşıldı.

1. efekan2000

efekan2000 Üye

AV YERİ : Karaburun -Mordoğan Çevresi
    AV TARİHİ : 03/03/2013
    HAVA ve SUYUN DURUMU : Poyraz, deniz dalgalı, hava sıcaklığı 9 derece
    AVDA KALINAN SÜRE : 3 saat
    AVDA KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ EKİPMANLAR :
    Kamış : okuma Lure Mania 270 cm 20-60gr atarlı
    Makine : shimano exage 3000 Fc
    Misina : Spiderwire 0.17 cm EZ Braid Lovis Grenn 100 Metre Olta Misinası
    Sahte : Pelikan Propan 12,5 cm renk kodu 65 (Değişir gagalı)
    YAKALANAN BALIK TÜRLERİ ve BOYLARI : 1 adet Levrek 1~1,2 kg
    Merhaba,

Tüm hafta boyunca Cumartesi Pazar poyraz olurmu diye arkadaşlarla konuştuk yorumlar yaptık. Fakat poyrazın Pazar akşamı olması bütün ekibin keyfini kaçırdı ve çoğumuz bu hafta sonu ailelerimizle geçirelim gibi yorumlar yaptık. Yaptık taa;
    Cumartesi hanım ve oğlumla kahvaltıya gideceğiz arabaya erkenden indim hemen CEM ÇELİKER dostumu aradım.
    - Üstad nasılsın bu hafta çıkarmıyız, havada yatık ama ?
    - Yok kardeşim bu hafta aile gezmeleri olacak herhalde çıkamayız.
    - Üstad en azından Pazar günü akşam suyu yapalım telini bekliyorum.
    - Tamam kardeşim inşallah ama zor.
    Bu arada BORA BARUTÇU kardeşim de süreli hafta içi görüşüyoruz gel diye ısrar ediyor fakat gelemem mümkün değil demişim.
    Neyse hanım çocukla oturduk kahvaltıya, hoş sohbet ederken (Bende kurt kaynıyor J) hanıma dedimki - bir deniz kıyısına gidelim hava güzel, tama demesiyle yavaş yavaş giderken bir baktık ki Mordoğan’da otelin önündeyim J
    Hemen Bora kardeşimi aradım ben geldim derken telimi tam kapattım. Tel çaldı CEM;
    - Kardeş ben çocukları yazlıkta bıraktım Mordoğan’a gidiyorum,
    - Bende gel dedim Mordoğan’dayım seni bekliyorum.
    Gülüştük ki, üstüne HÜR MOL abim ve arkadaşının da geleceğini öğrendim böylece her zamanki gibi tesadüf ve kaşınma ekibi bir araya getirdi.
    Ava gelince ;
    Cumartesi gecesi tekne ile sırtı ile başladık gece levrek şemsiyesi, spro kefal sahtesi ve raglou sahteler ile denemeler yaptık (Levrek şemsiyesi kayalara taktırdık L ) ve denemelerimizden küçük bir vuruş dışındı her hangi bir vuruş alamadık. (tahminimizde o vuruşun kalamar olduğu yönündeydi.
    Teknemizi limana bağladıktan sonra gece surf takımlar ile sardalyaları levrek için canlı balğımız olmaması nedeniyle suyla buluşturduk. Bu yöntemde beden 0,50 lider, kollar 50’şer santim levrek iğnesi ile ikili takım hazırlıyorum. Sardalyayı ise fleto çıkatıp iğnenin ucu dışarıda kalacak şekilde içine koyarak yem ipi ile iyice sarıyorum. Dalgalı havalarda yemde hiç bozulmadığı için çok verim aldığım bir yöntem. Sardalyalı takımlar Pazar akşamına kadar suda durduğu halde hiç vuruş alamadık.
    Gece Cem arkadaşım bir adet kiloya yakın kalamar aldı. Cumartesi gecesinin tek tesellisiydi.
    Pazar günü sabah suyuda denizde hiç dalga olmaması nedeniyle atçek hiç yapmadık küçük denemeler dışında.
    Pazar günü ise akşam suyu yaklaşınca hepimiz avlağımıza arabayla geldik oğlum, ben, Cem, Bora ve birkaç at çekçi arkadaşla beraber hepimiz başladık avlanmaya. Saat ilerliyor fakat hiç vuruş dahi alamıyordur. Ben bir ara baktımki avlak çok sığ olduğu için hiçkimse su üstü dışında sahte kullanamıyor herkes de Lucky Craft Sammy ile atış yapıyor. Dedimki kendi kendime Serkan başka birşeyler yapmak lazım. CEM’in has yemi olan Pelikan Propan 12,5 cm renk kodu 65 sahteyi hiç gaga takmadan kamışıma taktım ve popper sahte çeker gibi aksiyon vererek çekmeye başladım ve çok güzel aksiyon almaya başladım. Aynı dakikalarda deniz artık dalgalar köpük halini almaya başlamıştı. Hepimiz daha hırslı çalışmaya başladık. Oğlum bile nefessiz devam ediyordu atışlara ki Kamışım eğildi ))))) Cem klasik kepçecimiz J çoğu balığımın baş kahramanı kepçeyi aldığı anda hemen talimatlara başladı ;
    - Kalamayı aç
    - Çok oldu biraz kapa,
    - Dikkat et misina gerginliği azalmasın,
    - Geriye git gerginli al,
    Derken balık kepçedeydi. Hepimiz (kim olsa farketmez) iki günlük avın karşılığını almış olmanın verdiği keyif çok güzeldi. Ayrıca bu sene atçek avına başlayan oğlumun da bir ava şahit olması çok keyifliydi. Balık tahminen eve çok geç döndüğüm için tartamadım tecrübelerime göre 1 kg ila 1,2 kg arasında limitleri yeni aşmış bir levrekti. Bizi sevindiren ayrı bir noktada levrek yumurtalarını tamamen bırakmış olmasıydı. Levreğin yakalandığı anda tüm ekibin yumurtalımı diye bakması biz amatör avcılar olarak bilinç seviyemizin arttığına dair güzel bir olaydı.
    Levreğimizi aldıktan sonra saat de 19:00 gelmişti ve avımızı sonlandırdık ve ben gururla kafede bekliyen eşimin yanına balığımı sallaya sallaya gitmenin keyfini yaşadım. İnşallah bu akşam yine kaşınmaz isek ailece omegalarımızı arttıracağız.
    Levrek avını bu kadar sevmemizin nedeni ise herhalde bu kadar kurnaz, havası suyu belli olmayan, tepkileri hesaplanamayan ve sürekli onu yakalayabilmek için plan, ekipman ve en önemlisi dostlarınızla muhabbet ve sohbetlerinizi arttıran bir avcılığının olması.
    Ayrıca balık avının bu kadar keyifli geçmesine vesile olan avdan çok onlar ile muhabbetin ve paylaşımın keyfine varmamı sağlayan tüm ekibe tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. VE BEN HALA KAŞINIYORUM. BALIĞA GİDELİM.
    Fotoğraflar kötü cep telefonumla çekilmiş olup kusura bakmayın

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Güzel bir av olmuş, tebrikler.
    Okuma Lure Mania sıkıntı yaşattı mı ip misinayla?

4. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..Güzel bir sunum olmuş..Teşekkurler..

5. zokacı

zokacı Aktif Üye

tebrikler burdada olsa keşkede bizde kötü fotolasak

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Serkan,
    Güzel av olmuş.

7. efekan2000

efekan2000 Üye

Teşekkür ederim. Üçüncü avım hiç sıkıntı yaşamadım. Tavsiye edebilirim.

8. efekan2000

efekan2000 Üye

Teşekkür ederim. görüşleriniz için

9. efekan2000

efekan2000 Üye

Teşekkür ederim. Sizde de sarıkanat var torik var yazılı var bizde onlar olsaydı diyoruz :) Amma ben sırtı karaların yerinide buldum yazın şov var :)

10. efekan2000

efekan2000 Üye

Teşekkür ederim.

11. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Aktif Üye

Serkan, bu sezonun kısırlığında böyle güzel bir levrek yakaladığın için tebrik ederim. Ayrıca sunum da çok güzel olmuş. Okurken sanki ben de oralarda gibiymişim gibi hissettim kendimi.