Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat
  1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Son aylarda sert sahte ve silikonlardan daha verimli bir kaşığa denk geldim. Balığa çıktığımda ilk denediğim ve en çok kullandığım yem bunlar oluyor. Bu zamanda denizde 2 lüfer varmış onlar da bu kaşığı sevdi ve yemek için atladılar, levrekler de buna diğerler sahtelerden daha çok saldırıyor. Hepsini tam denemedim fakat üreticisi HANSEN olan bu kaşıkların Arrow modelinin 18 ve 20 gramlık olanlarından copper green renkli olanı en çok iş yapanı oldu şimdilik.

Ancak her vuruşta balığın yakalanmaması nedeniyle bunları delip ikinci bir üçlü iğneyi halka ile taktım. Bu yüzme biçimini olumsuz etkilemedi. Ayrıca klips takılan bölgeye tekli iğne de monte edip, bunun ipe dolaşma durumunu henüz denemedim.

Bugün kaşıklara ilave iğne takmaya çalışırken üçlü iğnenin bir kolu başparmağımın tırnakla eti arasına girdi diğeri işaret parmağımın tepesine saplandı. Siz de benim gibi sakarsanız bu işi yapmaya kalktığınızda iğnelerin ucuna makaron geçirin.

Tırnaktaki ucu karga burun ile zorla da olsa söktüm çıkardım. Parmaktakini ise ne kadar asılsam da girdiği yerden sökemedim. İğne küçük olduğundan pense ve karga burun yanaşmadı, ve kesemedim. Boştaki diğer iki ucu pense ile sıkarak birbirine bitiştirdim. Önce bu ikisini kestikten sonra parmağıma saplananı rahatça kestim.

Sonra karga burun ile kesik ucu tutup çevirerek çıkış deliğini açtım. Diğer uçtan çekip çıkardım. İğneyi girdiği yerden çıkarmak için öyle asılmışım ki iğne doku içinde yamulmuş. En kolayı kesip çevirip açacağınız yeni delikten çıkarmak.

İki delikli işaret parmağı ile balık avına gittim ve boş döndüm. Balık avı sevdasına neler çekiyoruz.

Davinci bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Abi ne yaptın sen ya içim bir tuhaf oldu, valla kendince yapmışsın ama bir doktora göstermende fayda var sinire denk gelir,tetenoz falan Allah korusun;
    Çok geçmiş olsun.

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Sağol, da önemli bir şey değil. Geçti bile ve ardından Zeki ile avlanmaya gittik.
    Birkaç hafta önce de avda koluma ve parmağıma iki iğne girmişti. Bu evde olduğu için resim çekebildim.
    İlkinde tetanoz aşısı olduğumdan 2 sene daha kendime iğne saplayabilirim. :D

tayfun_karayel bunu beğendi.
  5. frenist

frenist Aktif Üye

Çok geçmiş olsun Bülent Bey, kaşık önerileriniz için de ayrıca teşekkürler.

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bülent abi extra delikleri kaşıklara açıp çarpmayı kaşığa takmakla yetineydin keşke :) ne güzel okuyordum kaşık resimlerine bakıyordum sayfa aşağı kaydıkça kötü oldu içim. geçmiş olsun.

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Geçmiş olsun Bülent abi, sana da çokça ustalık battı :D

8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Teşekkürler geçti bitti. Fazla da acımadı. Bu kaşıkları gözardına atmayın.

Hem kaşığa, hem parmağa taktım iğneleri. Sonra kendimi denize yem olarak atamayacağımı düşünüp parmağımdakileri çıkardım.

Ustalık battı, sanat girdi lafları avuntu.
    Dikkatsizlik ve sakarlığın aşamaları bunlar.
    Daha sonrası başka organlara saplamak.

9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Geçmiş olsun Bülent bey. Aman dikkat edin.
    Kaşıklarda on numaraymış bu tür slim yemleri seviyor avcı balıklar.

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Hansen'nin Flash modeli Arrow'dan birkaç mm daha kalın. Dediğin gibi dar olan Arrow bu mevsimde şimdilik iyi gidiyor. Arrow'un copper green renginde polarizasyon süper. Aslında kaşıkların normal rengi resimdeki gibi değil, sağa sola oynatınca renkler değişiyor, kaşık türlü renkler alıyor.
    Kafadan dalmalarda kaçırma olayları olduğu için ikinci iğneleri taktım.

Rapala gibi aksiyonu var bunların. Kaşık gibi dönmedikleri için fırdöndüye gerek yok.

11. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Bülent Abi;geçmiş olmuş:) resimler müthiş. İçim açıldı:D ama yazık olmuş üçlü iğneye. parçalamışsın :D:D
    dün Cemil (dentist) gönderdiğim otlaktan 2 levrek almış 1 kg. olanı alıp, diğerini salmış. Sana iyi kirvelikler:D:harika:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Ağustos 2013