Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SURATSIZ BALIKÇILAR

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında cemalim tarafından paylaşıldı.

1. cemalim

cemalim Üye

büyük selam arkadaşlar
    sizce de çevremizdeki balıkçı arkadaşların suratsız olduğunu düşünüyormusunuz? ben şahsım adına düşünüyorum biz balıkçılar suratsızız suratsız hakikaten surata bakılmıyacak insanlarız çok özür dileyererek yardım sever balıkçı arkadaşlarımı bu sözümden tenzih ederim genelde her balıkçı arkadaşım bir kanka modeli gerisi yalan ya balık tutmaya kendimizi okadar adapte ediyoruz çevremizdeki olan biteni göremiyoruz yada yanımızdaki acemi arkadaşlara nerden çıktı buuu gözüyle bakıyoruz hani derlerya bu günün gençleri yarının büyükleri yani bu günün acemi balıkçıları yarının büyük balıkçıları olmadığını kimse bilemez bende kendimide oo suratsız balıkçılar arasına koymuyor değilim demek ki konsantre meselesi galiba bu gözümüz hiç birşeyi görmüyor herkez kendine bu soruyu sorsun lütfen sizce biz bizce biz suratsız balıkçılarmıyız ama şu var ki sanal alemde herkez biri birine yardımcı olmakta hakikaten yarışıyor soruyorıum hakikatten avlanma sahalarında bir birimize yardımcı oluyormuyuz? ben geçen hafta unkapanı köprüsünde idim yanımda kamışı ileriye fırlatmasından aciz birisi vardı zaten hayatında ilk defa balığa geldiğini söyleyen birisi var idi çapari 1 metre boyunda bir birine karışmış ilk evela nasıl ileriye atılacağını sonra çaparisininb ne kadar kötü olduğunu söyledim anlatığım sözlerden sonra ilk evela çapariyi ileri atmayı sonrada takımını değiştirmeyi öğrendi ben buyum siz nasılsınız

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

et avcılarından birşey beklemeyin.Tam tersi köstek olurlar.
    Ama bu işden keyif alan ,hobisi balıkçılık olan,sportif balıkçılık yapan ise av sahasında dostane davranır.çevremdeki çok kişi böyledir mesela.

4. ŞİMAL YILDIZI

ŞİMAL YILDIZI Aktif Üye

Aslında dışardan bakıldığında öyle görülebilir.Ancak şöylede düşünebiliriz, kışın bu soğuklarda herkesin elleri ve ayakları donmuş, tuttuğu balığa bile eli ıslanmasın diye çekinerek dokunan bir insanda güler bir yüz göremeyebilirsiniz;)
    Ben Vaniköyde yazın avlanırken, hele birde bol balık çıktığı zamanlarda insanların şarkı türkü eşliğinde eğlenerek balık tuttuklarına çok şahit oldum:)

5. löngöz

löngöz Daimi Üye

bu konuya paralel ,önce şu soruyu soralım,,yakaladığımız balığı (küçük veya büyük) geri göndermesini öğrenebildikmi?;)

daha bu fırından çok ekmek yememiz lazım...:):)

6. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

Gayet haklısınız fakat sorunun diğer tarafı da var.... Laftan anlamayan ben bilirimci acemiler:D
    Bir gün Kabataş'a balığa gitmişitim. Çapariciler bir tarafta, kefalciler başka bir tarafta balık tutuyorduk. Arkadaşın birisi geldi yanıma ve takımını çıkardı (şamandıralı kefal takımı) kendisine diğer tarafta balık tutmasının daha iyi olacağını buradan atarsa sürekli takılacağımızı gayet kibar bir dille anlattım. O da bana oranın kalabalık olduğunu ve buradan atacağını söyledi. Tabi dördüncü takılmadan sonra ben balığı bıraktım ve merayı terkettim. (balığın ortasında mera değiştirmek en sevmediğim işlerdendir.) Şimdi bu hikayeyi kimi arkadaşlara anlatırken gülüyorum ama o zaman çok sinirlenmiştim.
    Anlayışlı olmak en acemisinden en ustasına, bütün balıkçılara lazım. Fakat sanırım bu balıkçılıkla ilgili değilde genel karakterle ilgili:)

7. Dejavu

Dejavu Aktif Üye

Ben bu konuda daha önce dert yandım.
    Aslında konunun bence pek acemilik ustalıkla alakası yok atış pozisyonun daralması, artan kalabalık vs.. vs.. bunlardan rahatsız oluyor insanlar.
    Acemi olursa tabiki çekilen sıkıntı stres 2 katı artıyor. Bu duruma malesef yapacak çok birşey yok.

8. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Vallaha ben hep gülümsüyorum..Bana gülümsemezlerse yine gülümsüyorum..Çünkü bu işi zevk için yapıyorum,keyif alıyorum..Balık tutsam da tutmasam da..

9. tutarfatih

tutarfatih Aktif Üye

Bu suratsızlaraa hemen her zaman karşılaşmak mümkün. Öğretmek isteyen kibar olmalı öğrenmek isteyen sabırlı ve mütevaziii... Her ikisinin de ukala ve kibirli olduğu bir ortamda kan çıkabilir:) Genelde replikler şöyle başlıyor buradan atma! Bu cümle o kadar kaba oluyor ki kmarşı taraf irrite oluyor inatla devam ediyor. Hele sanki patronunuzmuş gibi konuşanlar var ki hiç sormayın. Birçok avı la havle çekerek bitirdiğimi bilirim. Ben tanımadığım muhabbbetim olmayan kişiye asla senli benli hitap etmezken karşı taraftan çekil! oraya atma! gibi laflar edilince bir de elle itme gibi hareketler olunca inanın deliriyorum. O anda adamın kafasını kırmama engel olan tek şey ne yaptığımın neden yaptığımın farkında olmam. Devamlı kendime eğlenmeye geldiğim telkininde bulunuyorum. Neyse bu başlık tam damarıma bastı çenem düştü. Kimse bankaya gittiğinde memura davrandığından farklı bir şekilde davranma hakkına sahip değil olta atarken. Bolca misiniz? Lütfen? dostum! beyefendi vb. replikler geçen avlar dilerim...

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Buralarda balık bolsa eğer avcı da çok olur.
    Bunların hatırı sayılır kısmı da satıcıdır. Satıcılar değil yardım etmek, onlardan başkası balık tutsun istemez.

Sadece bu faktörlere bakarak bile kimin amatör olduğu anlaşılabilir.
    Ben çok zaman oltamı kenara bırakıp yanımdakilere yardımcı olmuşumdur, yemimi paylaşmışımdır.

Diyelim ki istavrit bol. 5 kg yakalasam ne olacak ki.
    Ya vercek yer arayacağım, ya buzluklarda yer arayacağım ki ayıklamak ta cabası. Onun yerine yiyip bitecek kadar yakalamaya bakarım. Gerisi hikaye benim için.

11. Dejavu

Dejavu Aktif Üye

Şeref abi,
    Birde şöyle bir durum var, kompleksli insanlar var doğuştan kompleksli adam...
    balık bol sıkıntı yok, geniş alan olsa bile adam 2 3 metre yanına adam gelince suratı ekşiyor. Burası Istanbul 17 milyon nufus var şu şehirde, yani adam olta atmasada denizi seyretmeye gelir. Adam öyle bi bozuluyor ki balığı kaldırdığında bile '' Maşallah '' dememize bir '' Sağol, Teşekkürler, Eyvallah '' demiyor. Ben böyle adamlarada rastladım.

O yüzden en güzeli aslında hafta içi gitmek. Hafta sonu stres atmak yerine stres kazanıyor insan.