Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf atış parmak bırakma hakkında yardım lütfen.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar.

Aslında bu parmağı serbest bırakma olayını muhakkak deneye deneye geliştirmek daha iyi olacaktır.

Ama ben ustaların belki daha kolay kavramamı sağlayacak tüyoları vardır diye bu başlığı açma gereği duydum.

Ne yaptıysam ne ettiysem şu misinayı bırakma konusunda kendimi bir türlü geliştiremiyorum. Her atış sırasında şimdi oldu olacak derken attığım en baba mesafe 40 - 50 metre civarında oluyor.

Şu sıralar Allahtan balık yakında sıkıntı olmuyor ve balık alabiliyoruz.

Kamış vega potenza elite, makina shimano kisu ve daiwa surf basia kullanıyorum.

Bu donanıma rağmen atış erimim hiç hoşuma gitmiyor.

Genellikle 180 - 20 gram kurşun kullanıyorum.

Merada diğer atış yapan arkadaşlara bakıyorum kamışlarının ucu maşallah neredeyse u şeklini alıyor benim ki en fazla biraz esneme yapıyor o kadar :)

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Bence boş bi yerde sadece kurşun takıp sürekli talim yapmalısınız.

O atış anında parmaktan misinayı bırakmak bence tamamen kendiliğinden gelişen bir olay.

demiremin, cemo ve gsozata bunu beğendi.
  4. γavuz

γavuz Daimi Üye

1818964balikmalzemeleri-dere-icin-nini-oltamakina-seti.JPG
    anlaşılır sanırım çizmeye çalıştım biraz :D :D bence iyi oldu.. kardeşim kırmızı çizgiyi misina kabul et ve makina ile kamışın birleştigi yatagın altında misinayı sıkıştır.. işaret parmagı olan yere yani sonra kursunun boşlugunu muhakkak alıp öle savur.. bir iki yaptıkdan sonra alısırsın kesin.. birde misina filen ne kullanıyon oda var tabi.. ipmi-monomu kalınlık vsss vss..

5. gsozata

gsozata Aktif Üye

Üstad bu çizim çok iyi oldu. Sanırım ben yine bir şeyleri yanlış yapıyormuşum.

Ben işaret parmağını makinenin bağlantı noktasına değilde fuji yuva somununun üstüne sıkıştırmaya çalışıyorum. Acaba bundan kaynaklı olabilir mi ?

İp misina kullanıyorum

ip misinaya ip ile şok yaptım. 0,35 savagear şok bağlı uç tarafta. Arka tarafta ise 0,16 veya 18 olması lazım.

Diğer kisuda durum dahada farklı onda 0,10 ana beden var, ona ise 0,30 çin misinasından şok yaptım.

murattp bunu beğendi.
  6. γavuz

γavuz Daimi Üye

vayy vayy :D sen bu atış şekline göre at elinede muhakkak atış eldiveni alki parmagını parcalamasın misina.. ana beden misinaların iyi lakin shock yaptıgın misina en fazla 0,20 ip olsunki atışı etkilesin.. ben 0,18 den yapim shocku allah ne verdiyse :D anladın umarım

bir püf nokta daha iyi kalite 8x misina olursa 0,10 bile yeter ama çinden alınma en aşşa 0,16 sar makinaya cünki 4x oluyor cugunlugu.. bir şey daha bunu sana kimse söylememiştir kesin :D :D :D attıgın sahtesenin köstek misinası makinadaki ana beden misinasının çekerini geçmesin.. neden oldugunu bi düşün bakim :D

coner bunu beğendi.
  7. Hasan genc

Hasan genc Aktif Üye

Merhaba Gazi arkadaşım . Farzet ki elin saatin akrep i olsun ve elini dik tam başının üstünde saat 12 de (90 derecelik açı )buraya kadar tamam .
    Siz saat 10 :00 - 11.00 arası hizasina elinizi getirerek sanki orada dart hedef tahtası varmış ta siz oku atıyormuşcasına işaret parmağınızı ve kolunuzu alıştırın . En ideali 10:30 gibi 45 derecelik acıdayken misinayı veya ipi bırakmaktır. Biraz antrenmanla kısa sürede alışacaktır .Rastgele :)

Son düzenleme: 8 Kasım 2016
    coner bunu beğendi.
  8. gsozata

gsozata Aktif Üye

Eldiven zaten sürekli kullanıyorum, kullanmasam kesin parmağı uçurmuştum.

8 Kat daiwa misina var ama boğazda gereksiz olacağı için kullanma dediler bende söz dinledim.

Köstek misinasını mono 0,23 - 25 ile yapıyorum.

Yarın söylediğin gibi deneyeceğim atışı, İnşallan beceriksizliğim tutuş şeklinden kaynaklanıyordur. :)

9. γavuz

γavuz Daimi Üye

iyi demişler gerek yok daiwa ya çok pahalı zati misinaları.. onuda bırak senin takım sanırım 4 bin tl üstü buna bile hiç geerek yok aslında :D

10. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Bnce attikca tecrube kazanacaksin bn bazen bile erken biraktigm oluyo

11. RASKOLNIKOV

RASKOLNIKOV Aktif Üye

180-200 gram size çok geliyor olabilir, daha hafif kurşunlarla alıştırma yapın.