Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf atış parmak bırakma hakkında yardım lütfen.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

Arkadaşlar değerli yardımlarınız için teşekkürler. Yavaş yavaş ısınmaya başlıyorum. Her gün en az üç dört defa takım koparırken bugün bir kez kopardım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kubilay Yalçın bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. shimano

shimano Daimi Üye

Aşagıdaki vıdeoda bogazın uzak atıs konusunda tecrubelı kenan arkadasımızın atısı kenan cıft parmak eldıven ıle atıs yapar genelde herkez tek parmak ıle atıs yapar fakat kenan mısınayı dahı ıyı tutmak ıcın cıft parmak kullanarak atısı yapıyor bu sekılde daha rahat atıs yapıyorum dıyor cıft parmak dedıgım ısaret parmagı ıle orta parmak bu ıkı parmagını mısına ıle tutuyor ve atısı oyle yapıyor.ben bır kac kez denedım bu sekılde atıs yapmayı beceremedım :) tek parmak ıle daha rahat atıs yapıyorum bu arada cıft parmak ıle atıs yapan bogazda sadece kenan galıba onun harıcınde cıft parmak ıle atıs yapanı henuz sahıt olmadım .
    atıs yaparken ben mısınayı bırıncı bogum dedıgım yerden tutarak atıs yapıyorum 1 bogum dedıgım ısaret parmagın et olan kısımı bazı arkadaslar ıse ısaret parmagının eklem yerı dedıgımız yere mısınayı yerlestırıyor ve o sekılde atısı yapıyor ben eklem yerıne koyarak guzel atıs yapamıyorum mesela cunkı oraya koydugum zaman mısına cıkıs yaparken eldıvene carpıyor bu yuzden o sekılde rahat atıs yapamıyorum .

asagıdakı vıdeoda benım atısım bu atıs teknıgı ılede cok kamıs kırdım yanlız basdan dıyım :) arkadaslarında dedıgı gıbı ava baslamadan once yada sessız sakın bır yerde sureklı atıs yaparsan goruceksın zamanla dahada guzel atıslar yapıcaksın. herdaım rast gelsin.

4. Erdal Korkmaz

Erdal Korkmaz Üye

Konuyu hortlatıyor ve soruyu soruyorum.
    Atış esnasında ipi bırakmamız gereken en doğru nokta/açı/an nedir?
    Antremanlara başlıycam sadece kurşun ile biraz daha bilgi lütfen

5. Erdal Korkmaz

Erdal Korkmaz Üye

Mesela sizin videonuzda kaçıncı saniyede bıraktınız öğrenebılırmıyım ? :)

6. shimano

shimano Daimi Üye

Kaçıncı sn bıraktım hiç bilmiyorum saniyeden ziyade kamış pozisyonunu aldığı ani hissettigimde parmağımı cekiyorum.

Lenovo S90-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erdal Korkmaz bunu beğendi.
  7. Paşşa

Paşşa Aktif Üye

Yav usta şu videonun uzunu yokmu şöyle giriş gelişme ve sonuç şeklinde, ne öyle beş saniyede bitiyor @shimano Vural kardeş.

8. shimano

shimano Daimi Üye

ABı bızım tankercı kısa tutmus vıdeoyu hain tankerci :) balıkta yoktu zaten oyle doldur boşalt kursun sallıyorduk :)

Paşşa bunu beğendi.
  9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Video izlemeyle öğrenmek zor... Zaman ile oturur atışlar. Bol bol deneme yapmak lazım. Yandan çıkarma, omuz üzerinden vs. falan değişik yöntemlerle kişinin kendine en uygun atışı öğrenmesi gerekir.
    Kas hafızası oluşması lazım.

Son düzenleme: 28 Mart 2017 00:37
    demiremin bunu beğendi.
  10. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

Zamanla olur o iş 60gr ile başlamalı ve parmağı kapattıktan ve kamışi geri aldıktan sonra firlatmaya hazır iken parmak 45 -60 derece açılmalı böylece fırlatma esnasında misina kendini kurtarmaya çalışacaktır tam ivmeyi alınca o sırada bırakırsın tamamen pratik ile alakalı

Erdal Korkmaz bunu beğendi.