Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SURF boğaz için HANGİSİ

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında strangolos tarafından paylaşıldı.

1. strangolos

strangolos Misafir

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Pelicanın 3.90 ligi var ucunu 1 defa kırdım 2 defa ds kendi kırıldı. Nasıl oldu bilmiyorum birinde barajda kendiliğinden gitmiş birinde de galiba kapaliyken üzerinde koruma olmasına rağmen kırılmıştı. Sert esnemeyen tabiri caizse öküz gibi bir kamış atari iyi ama tavsiye etmem. Halkalardan yana problem yaşamadım. Hea sorarsan ilk Surf kamışım acemiliği attım üzerinde. Kamis tamir etmeyi onds öğrendim. Hala yedek kamış olarak yanımda gezer :) Yakınlarda yenisini sipariş ettim.

Araştırırken surf milli ve salina yi çok defa önerilenler arasında buldum. Sahi kanaatim boğazda kullanacaksınız Salina size sağlamlığıyla güven verecektir.

Yazdığınız shimanonun ürünlerini bilmem ama Shimano alivio çok rağbet gören surf kamışlar arasında bence onu da düşünün.

Yine de boğazda avcılık yapanlat size daha güzel örnekler verecektir.

4. lufermania

lufermania Daimi Üye

Bunlar arasından Salina 3 parca derim. 170 gramı pek gecmem derseniz Surf mill de olabilir. Diğerlerini es geçin, Alivio dan uzak durun.(Hoca kusura bakma :) ) Shimano alacağım derseniz, sıfırını biraz araştırmanız lazım ama, Nexave 200 atarlı derim. Shimano'da daha altına inmeyin.

neosi bunu beğendi.
  5. Burak Kızılırmak

Estafirullah yav ;-) Bende zaten tavsiye etmedim kullanmadım bilemem ama başlangıç için rağbet görüyor dedim.

Bende kendim araştırdım uzun süre salina 3 parça derdim.

Kendim de eğer bu düzeyde bir kamış alacak olsaydım salina alırdım.

ben biraz daha üst düzey ve bagajıma sığacak bir kamış araştırdım. 143 CM kapalı boyuyla tercihim Linraeffe Extreme Cast 430 180 gram VIP oldu 125 gram kurumla çoğu zaman kullanacağım

6. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Salina diyorum 200 grm dedigine bakma bn 220 salliyordum canavar gibi ama ama ideal erimi 185grm

7. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Fiyatı uyarsa okuma Trio Rex 425-250,

250 gr atarlı, boyu 4.25cm, halkalar Fuji. Bir süre önce ben de bi hayli araştırdım ve kapalı boyu bagaja sığmamasına rağmen aldım.

Daha iyi ustalar cevap yazar ama sanki boğaz için 3.90 kısa gibi.

8. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

390 zati kisadir 420 ideal butcen var okuma makari al derim sonra bana duaedersin

neosi bunu beğendi.
  9. Burak Kızılırmak

Hocam bagajıma sığmamasına rağmen aldığınızı söylediniz nasıl yapıyorsunuz çapraz mi yerleştiriyorsunuz?

Birde uygun bir taşıma çantası buldunuz mu ?

Sanırsam Teleskopik olandan 165 lik ten Bahsediyorsunuz.

10. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Evet telekopik, kapalı boy 165cm.

Önceden tüm takım bagajda idi. Ve her an ava hazır tam kıta idi. Toplamda 2 surf 2 spin takım ve diğer malzemelerle ( kumaş sandalye, kepçe, kova, 2 çanta, kutular. Hatta yedek giysi ayakkabı vs...) derken bagaj neredeyse dolu :)

Şimdi ne yapıyorum: kırılanı tamir ettirebilirsem ettireceğim ve her zamanki gibi bagajda her an ava hazır bekleyecek. Yeni aldığım Okuma kamiş ise evde, balığa çıkarken arka koltuğa çaprazlama koyuyorum.

blaze bunu beğendi.
  11. Burak Kızılırmak

Güzel ve yaratıcı :) Bende senin gibi düşünüyorum da biz balığa bazen 3 4 kişi gidiyoruz işte o zaman problem olur ya.

Peki kılıf çanta kullanıyor musun ?

Kullanıyorsun hangi çanta hangi marka ından böyle kamış alınca sağlam bir de çanta almak istiyor.

Birde ben yazları da uzun yolculuklar yapıyorum o sebeple arka tarafı işgal edemem malesef.