Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf Casting Çukurova Av Raporu ( Yumurtalık)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında kemal.0133 tarafından paylaşıldı.

1. kemal.0133

kemal.0133 Aktif Üye

Hafta sonu için takım çalışmalarımıza Perşembe günü Orhan üstad ve Erman hocamla birlikte yapmıştık, havanın sert denizinde dalgalı olacağını hesaba katarak uzun pala iğnelerden kaçınıp her zaman kalitesine ve verimliliğine güvendiğimiz owner 50173 2-4 nolu ve worm 39 3-4 nolu iğnelerimizle başladık askıda1 ve gezer 1 olarak sade hedef odaklı surf takımlarımızı yapmaya.Köstek bağlantısı olarakta 3lü fırdöndü veya boncukla sıkıştırarak tekli fırdöndü kullandık,, ( sade surf takımı nı açacak olursak ; hedef balıkları ürkütmemek için flora karbon misine kullanmak mantıklı bir ihtiyaçken ,, yemklidi , kurşun klipsi, atletli fırdöndü vs gibi balığı ürkütecek ve bi okadarda gereksiz metaryelleride kullanmak mantığa aykırı ve gereksiz olarak belirtebilirim sabit tecrübelerimize dayanarak )
    bu arada kullanacağımız yemleri boru kurdu çin kurdu ve sülünezleride ayırttırıp bekledik zamanı :)
    Ve cumartesi geldi çattı ; hava yağmulu soğuk ve denizdede fırtına Erman hocamın tam surf havası abi hemen avlağa gidelim demesine karşılık, benimde bu soğuk ve yağmurlu havada balığa gidilmez üşürüz ıslanırız organizasyonu iptal edelim cevabıyla dondu kaldı :) :) tabi şaka yapmıştım esas surf zamanını kaçırmak surf disiplinine ihanettir. İnan ağabeygil bizden 1 saat önce avlağa varmışlardı, ben sürekli İnan ağabeyyle telde abi durumlar nasıl muhabbeti yapıyordum ki en son inan abi nin dayanamayıp KEMAAALLL çabuk gel isyanı oldu ( megerse inan abi kiloluk levreği kyılamış bile ) avlağa vardığımızda Yusuf hocamda arkadaşlarıyla oradaydı ( ki tanıştığıma çok çok memnun kaldığım hobidaşlarım :)
    Sicim gibi yağan yamur , aşırı rüzgara karşı takımlarımızı yemleyip suyla buluşturduk ve HUZUR başlasın dedik. Eee boşuna dememiş üstadlarım ‘’Huzur Surf te’’ diye :)
    Erman hocamın atar atmaz çektiği sargozlar , İnan hocamın bu gece av şahane olur kehaneti heyecanımızı giderek arttıyordu, İnan abinin kıyıladığı kiloluk levreği severken benim oltada bir hareketlenme ve anında tasma hoooop gümm :) kiloluk levreği kıyılamamıştım :) daha erkendi ki İnan abi sabit tecrübesiyle av birazdan başlıcak sözü herkesi alarmlarına kitlemişti ki Yusuf şov başladı levrek karakulak ve tekrar karakulak derken adaşım güzel insan Kemal ağabeynin yeni aldığı Yuki marka Taylor Q5 surf kamışı adeta coşuyodu :) kemal ağbeyin ardı ardına çektiği 2 kiloluk 2şer levrekler Kemal paşa burada dedirtmişti adeta :)
    Yusuf ağabeynin gece çektiği 2 şer karakulakta keyfimizi baya bi katlamıştı .Dostlar közde çay, balıklar hoş muhabbetler daha nolsunki, heleki sabah Yusuf üstadın balığının birinin firar etmesi (çeşitli söylentilere göre ızgara olması yada köpeğin kapması vs ) ve onun üzerine yapılan espiriler :) :)SÜPERDİ
    Sabah oluncada performansını merak ettiğimiz yuki parçalı kamışları test etmek ilk işimiz oldu :) atış erimi parabollüğü ile sayısız kamış deneyen inan ağbey , kemal ağbey, ve diğer üstadlar tafından 10 numara 5 yıldızı hak ettiler :)
    Keyfinizin ve balığınızın bol olması dileğiyle herkese rast gele :)

10406799_336507623223989_2076083458101602878_n.jpg 1545057_336507576557327_4149792500865373939_n.jpg 1947651_336539443220807_6831415431888983490_n.jpg 1970497_336507556557329_2546951270325307867_n.jpg 10302109_336507586557326_3683624859080433105_n.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Şubat 2015
    Mehmet Sertkaya, Stolz, Orhan ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Kemal;
    Güzel bir av güncesi olmuş,tebrik ederim.
    Avların ve paylaşımların daim olsun.
    Keyifli forumlar dileğiyle. :)

Akrep 1717 ve kemal.0133 bunu beğendi.
  4. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av.

kemal.0133 bunu beğendi.
  5. Stolz

Stolz Aktif Üye

Tebrikler, güzel bir av olmuş.
    smile ifade simgesi yazan yerleri düzenlerseniz rapor biraz daha akıcı okunabilir hale gelecek.
    Daha iyilerine rastgelsin

kemal.0133 bunu beğendi.
  6. kemal.0133

kemal.0133 Aktif Üye

Teşekkürler Önder hocam :) teşekkürler Gürbüz hocam düzeltmeleri yaptım :) teşekkürler Tezcan hocam :) daha keyifli avlar sizlerin olsun :)

Stolz bunu beğendi.
  7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Kemal
    Hareketli ve güzel bir av gecesi olmuş.
    Her zaman rast gelsin

kemal.0133 bunu beğendi.
  8. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Tebrikler güzel av

kemal.0133 bunu beğendi.
  9. tarsus33

tarsus33 Üye

tebrikler, çukurova bölgesi haftasonu hava resmen balık kokuyordu,sizin ve bölgeden diğer arkadaşlarımın raporlarıda bunu tasdiklemiş oldu, kaçırılmaması gereken bir zamandı bende çok niyetli ve hazırdım taki mecbur kalıp iptal edene kadar, sizin adınıza sevindim. rastgele

kemal.0133 bunu beğendi.
  10. senihcan

senihcan Daimi Üye

Tebrikler akdeniz yine güzelliğini konuşturmuş :) Yazınızın bir kısmı direk Orhan Beyin dizeleri olmuş şaşırtmadı. Yuki reklamı bu aralar Türkiyede çok yapılıyor ilk defa Türkiyede o kadar yüklü surf casting malzeme ithalatı yapıldı inşallah Dimağın yüzü kara çıkmaz. Breakway'in distribitörlüğünü de almaya çalıştığıyla iligli bazı haberler geldi kulağıma inşallah alır o zaman merak ediyorum raporlarınızda yem kilidi gibi balığı ürküten şeyler lafı geçecekmi :) Tecrübeyle sabit bir kaç avınızıda paylaşırsanız sevinirim çünkü bütün avrupada insanlar bu tarz surf casting aparatlarını boşuna kullanmıyorlar diye düşünüyorum ki şahsen Mersin avlarımda bu tarz surf casting malzemeleriyle çok güzel avlarım oldu keza yine akdeniz ve egde yine balığı ürküttüğünü iddia ettiğiniz parçalarla çok güzel avlara bizzat şahit oldum ki denizin en akıllı canlısı ahtapot avınıda bu ekipmanları kullanarak yapan bir çok tanıdığım ve şahsen bende 1 avımda bu güzel tecrübeyi yaşadım :) Surf Casting avlarının yayılması için bir çok çalışma yapan arkadaşlar var ve bence artık böyle üstü kapalı göndermelerle insanları bu stilden soğutmak yerine Avrupa standartlarında bilinçli surf casterlar yetiştirmek ve insanları bu avlara alıştırmak için bu tarz yaklaşımlardan kaçınmak bence en doğrusu olur . Gerçekten Dimağın breakway'in distribitörlüğünü almasını ve Orhan Bey'in balığı ürkütme seneryolarındaki söylemlerinin değişip değişmeyeceğinide merakla bekliyorum...

yersel907 bunu beğendi.
  11. Er Ay

Er Ay Üye

Tebrikler güzel av olmuş.

kemal.0133 bunu beğendi.