Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf Casting Hakkında Bilgi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında tuna01 tarafından paylaşıldı.

1. tuna01

tuna01 Yeni Üye

Değerli üstatlarım surf takım hazırlanışı hakkında bilgilerinizi bekliyorum.Herkese Saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tuna01

tuna01 Yeni Üye

cvp yazacak yokmu

4. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

PM attım ama sanırım sizde cevaplamadınız.

5. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

üstat olmasamda olan birileri cevaplar :) soru da bir gariplik var sanırım yada ben anlayamadım birazdaha açıklayıcı olurmusun ne ne için neye nerde nezaman gibi

6. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

biraz açarmısın soruyu
    ne cevap vericem bilemedim

7. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Arkadaşım surf casting geniş bir konu hazırlanacak takım avlak bölgene göre degişir en verimlisi gezer kurşunlu olanıdır tek igneli olur misinaya 50 gr lık gezer kurşun takıyoruz önüne klips klipsin önüne 30 cm köstek ve ucuna igneyi baglıyoruz,
    ayrı bir takım ilişkensiz yerde en altta kurşun gözü yapıyoruz birisi ana bedene gidiyor diger uç 25 cm buna igneyi baglıyoruz bunun 50 cm üzerine 30 cm lik ayrı bir köstek baglıyoruz,
    Klasik üç igneli, takım yapmak istersen köstek boylarını 13 cm den kısa yapma
    köstekler ne kadar uzun olursa balık alma şansın o kadar çogalıyor fakat takılma da çogalıyor ilişkenin fazla oldugu yerlerde kurşun agırlıgını azaltacaksın 30-20 gr kadar olacak.
    Balıklar kıyıyı genelde sabah erken ve akşama dogru yalayarak geçerler bu saatlerde yakalama şansı daha fazla
    Yurt dışı casting avlara bakarsan onlarda genelde 2 köstek ama köstek boyları 50 cm ile 1.20 arası verim daha çok olur kumsal olursa bizdede balıklar genelde kumsalda degil taşlık kırmalık yerlerde oluyor buna göre en mantıklısı tek igneli gezerli takım veya köstek boyu 13-15 cm arası 2 igneli klasik takım seçenek sana kalmış hayırlısıı olsun diyorum.