Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf casting uzak atisa yardimci bir aparat.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında roy tarafından paylaşıldı.

1. roy

roy Aktif Üye

selam arkadaslar ;

malumunuz surf casting sistemi avcilikta uzaga ermek, daha da uzaga ermek ve hatta gereksiz uzaklilara dahi ermek herkezin hayali :) spinning için de aynisi geçerli tabi ki

nette dolasirken enteresan bir sistem gördüm. kamisin en yakin halkasi asagida fotografini ekledigim bir halka ile degistiriliyor. bu halka misinanin kamisa degerek yarattigi yol kesmenin önüne geçiyor. icabinda kamis halkalarinda dogan sürtünmeyi solventsiz ve kamisa zararsiz tip sprey yag kullanarak azaltmayi deneyen bizler için belki de bakis açimizi degistirebilecegimiz bir ürün. fuji halkalardan daha etkilimidir bilemiyorum fakat arastirmanizi tavsiye ederim. sistemin ismi microwave line control system. youtube'da birkaç da videosu var. acaba amerikalilarin klasik pazarlama taktiklerinden bri mi yoksa cidden faydasi görülür mü ?? kim bilir :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

K tipi halkalı kamışımda o darlık derecesini görüyorum ama bunda yorum yapamayacağım, İlginç geldi bana.

4. roy

roy Aktif Üye

faydasi olabilir de olmayabilir de. bir kanaate varamadim Murat abi. zamaninda liner dancer diye linear spin çalisirken aksiyon veren bir aparat vardi. kimi bu aparat olmadan spine bile gitmiyorum diyordu, kimi dalga geçiyordu. halbuki o aparati kullanmadan kamis tutan elinle makina yatagindan 15-20cm ilerde misinayi da tutunca ayni aksiyonu veriyordu. her kamisa uyan bir çesidi piyasaya sürülürse incelemek için alinip denenebilir. ama bunu takicam diye elimi epoksiye bulastirmam sahsen :)

5. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

Bizim boğaz koşulların da ve rüzgarlı durumlarda durmadan takım patlatmak için tasarlanmış bir kılavuz bana göre. Hele iri kafalı surf makinalar için tam bir engel diye düşünüyorum. Makina kafası ile ilk halkanın belirli bir oran dışına çıkmaması gerekiyor, bu çok da mantıklı. Saatte 1500 km hızla çıkan koca bir halka misina o küçücük delikten çıkamadan kılavuza dolanacak ve patlama sesini duyacağız gibi....

6. sipahi

sipahi Üye

Önyargılı olmadan deneyip görmek lazım bana kalırsa. Levrek için at çek avında örgü ip ile başarılı sonuç alınabilir gibi.

7. roy

roy Aktif Üye

açikcasi bogaz için tehlikeli bir aparat olabilir. 15-20 metre fark ettirirse o riski almaya deger mi degmez mi tartisilir. 0.12 örgü 0.35 mono kadar genis bir halka çizerek çikmiyor makinadan salinirken.

8. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Youtube da videolarda gördüğüm kadarıyla spin için tek bir halkadan ibaret değil sistem. Bundan sonraki halkalarda dar devam ediyor. Normal sistemdeki gibi giderek ufalan halkalar değil. Komple kamış klavuzları bu sisteme göre inceltilmiş. Yalnız anlatan şahıs erimdeki farkı söylemiyor. Bana yeni bir kamış alacak kadar çok fark edecek gibi gelmiyor. Bu tarz sistemler bence kamış makine misina kombinasyonu standart olduğunda başarılı olur. Her kamışın her makinenein her misinanın oluşturduğu misina halkaları (atış sırasındaki osilasyon) farklı olur. Bu nedenle her malzeme değişiminde kalibrasyon isteyen bir sistem gibi geldi bana...

9. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

2-3 ay önce benim de gözüme ilişmişti ancak bu ürün şimdilik sadece at-çek kombinasyonlarında kullanılabilir. Konsept olarak güzel, sahil kamışları için biraz daha büyük boyutlusunun çıkacağını düşünüyorum ve beklemedeyim.
    Bu arada perspektiften dolayı resimden çok net bir şey anlaşılmıyor, dıştan içeriye doğru konik yapı misinayı küçük halkanın içine yönlendiriyor. Büyük kafalı makinelerden sağılan misinada sarmallar daha büyük olacağı için buna göre daha büyüğünü çıkartabilirler. Daha çok yeni bir ürün ve tasarım ancak çoğu yorumlar olumlu.

10. roy

roy Aktif Üye

evet, boyutun ufak olusundan salinim spirali sorun yaratabilir. ama ürünün cidden anlatidigi gibi bir faydasi varsa yakinda daha iri ebatlari da piyasaya çikar. hatta yaptirilabilir bile.