Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf Casting ve Uzak Atış Teknikleri ve Ekipmanları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında yersel907 tarafından paylaşıldı.

1. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Aboneliginiz kayda gecmiştir

m.arabaci bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Nedemek ahmet abi seve seve geliriz hem senin harıka cayından güzel muhanetinden tatmış oluruz

4. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Teşekkürler tevecühünüz yardımcı olabildiysek ne mutlu bize

Musti.barut bunu beğendi.
  5. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Muammer abi emeğine sağlık insanın o takımları alıp vitrinde sadece sergileyesi geliyor insanın her birinde alası geliyor

yersel907 bunu beğendi.
  6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Görsellerle zenginleştirilmiş harika bir çalışma olmuş Muammer abi, teşekkür ederim Farklı fikirler ve katkılar ile daha da zenginleşip ihtiyaç sahibi dostlarımıza ulaşacağı aşikar bu güzel bilgilerin. :harika:

Ege'de İzmir ve çevresinde çipura için genellikle köstek boylarını kısa tutarız. Bu kısalık bazen 1 parmak boyu bazen 2 parmak boyunu bulur. Hırsız tabir ettiğimiz kösteği de 20-30 cm. civarı kullanırız. Tabi istisnalar da olur. Bir arkadaşım genellikle tek köstek, köstek boyu 50-60 cm. civarı bir takım kullanır ve oldukça iyi verim alır. Lakin uzun köstek genelde sıkıntıdır. Şimdi senin görsellerde 120 cm.'leri 80 cm.'leri gördüm de yuh dedim :eek: :D Şimdi daha iyi anlıyorum Ayvalık gezisi öncesi Senihcan'la eve kapanıp neden ve nasıl günlerce takım yaptığınızı :) Bu güzel konunun yazılarındaki harf eksikliklerini ve yazım hatalarını da düzeltmek benden olsun uygun bir vaktimde ;) Tekrar teşekkürler abi, hep rastgelsin...

yersel907 bunu beğendi.
  7. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Teşekkürler fatih darısı basına dedigin dogru valla ama malzemeleri kulanıp tecrübe etmek ve bunları dostlarla paylaşmak daha keyifli emin ol Inşallah sezonda bol bol kullanıcaz kardeşim

8. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Canım teşekürler kardeşim artık heyecandanmı iş arasında hamd abiye verdigim sözü tutmak tanmı yanlışlıklar olduysa affola sen bir el atarsın dedigin dogru kısa köstek dert olmaz ama uzun kostekte hangi malzemeyi kulanacagını bilirsen oda dert olmaz bizim zenükcanla tartışmalarımız kısmı uzunmu olsun dur sonrada ortak karar iyi cıkar bayramda Urla ve cevresinde denemeler yapıcam musait olursan ve gelmek isteyen dostlar olursa bir telefon kadar yakınım beklerim kardeşim hem yeni fıkırler hemde sohpet ve demli bir cay beklerim.konunu. ilerlemesi siz dostlara ve bu hobiye yeni başlamış kardeşler e abiler e bağlı ben dilimin döndügü kadar seve seve yardımcı olurum malzeme konusundada yardımcı olabilirim hayırlı geceler kardeşim ignen keskin avların kanlı olsun

KalamA bunu beğendi.
  9. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Çok güzel bir derleme olmuş ve bu konuda epeyce bilgi hazinesi sayende su yüzüne çıkmış ;)

Eline, emeğine sağlık Muammer'cim :)

Timsah ve yersel907 bunu beğendi.
  10. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Teşekkür ederim süleyman abi senin bilgi birikimlerin yanında bizimkisi derya da bir su tanesi kalır beyenmene sevindim

TekAdam bunu beğendi.
  11. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Estağfurullah Muammer'cim, ben daha yolun başındayım

yersel907 ve KalamA bunu beğendi.