Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf Casting ve Uzak Atış Teknikleri ve Ekipmanları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında yersel907 tarafından paylaşıldı.

1. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Celal abim bilgilerin işine yaramasına cok sevindim elimden geldigi kadar bilmediklerimiz iyi araştırıp dostlara yararlı olacağını inandığım konuları kendimizi ve hobidaşlarımızı geliştirmek açısından paylaşmayı bir görev bilirim beynmene cok sevindim birlikte güzel Avlar yapmak dileklerimle

m.arabaci ve CelalFİLİZ bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Nedemek kardeşim bilgi paykaşıldıkca güzel degeri olan bişey kendimize saklamanın bir faydası yok senin gibi dostlar gibi bu hobiye yeni başlamış gönül vermişlere dogru dürüst yardımcı olabildiysem ne mutlu bana durmak pes etmek yok daha cok avların olacak güzel paylaşımlar keyifli sohbetler seni bekliyor

burak1912 bunu beğendi.
  4. baysal

baysal Aktif Üye

Muammer abi eline koluna sağlık nefis bir sunum

yersel907 bunu beğendi.
  5. baysal

baysal Aktif Üye

Abi bu takım at çek için mi yoksa dibe yatırmak için mi birde bunda yem olarak ne kullanmalıyız

6. memduh3838

memduh3838 Yeni Üye

Ben meps icin bi olta aldim 1-10 atarliyla daha uzaga atacagimi planliyodum ama 1-10 bulamadim 5-25 aldim sizce meps icin ideal midir uzerine kucuk 2 bilyali bi makina aldim 18mm misina sardim hata var mi .?

7. CelalFİLİZ

CelalFİLİZ Aktif Üye

Muammer Kardeşim bu bayram da buralarda olacak mısın acaba? Ben Gümüldür de olacağım. Denk gelirsek beraber surf yapmayı çok isterim. Tabii varsa başka arkadaşlarımız da katılabilir. Selamlar.

8. Nakrettyn

Nakrettyn Yeni Üye

Muammer abi eline ve zamanina saglik.
    Cok yararli ve cok basarili bir calisma olmus. Sayende bir cok kisi bu guzel paylasimdan yararlanacaktir. Gozumu ayirmadan bi cirpida okudum ve eminim sonra tekrar tekrar okuyacagimda.

Selamlar.

9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Senin sorunun bu konu ile alakası yok. Spin tekniği ile alakalı. Bence daha uygun bir başlıkta bunu sorar ya da yeni konu açar isen daha sağlıklı olur.

10. FatihŞ

FatihŞ Yeni Üye

Merhabalar;
    Surf casting disiplininde yeniyim. Pek bilgim olmadan Okuma Trio Rex teleskopik 425 (100-250gr) kamış ve Okuma Trio Rex Salt 60 makine almış bulundum. Makine Üzerinde Powerline 0.18mm İp misina ve 0,30mm shock leader bağlı. Eski Kamışımı (Lineaeffe Surf Mill 420) yanlış atış tekniğinden mi yoksa Kamışın hatalı üretilmesinden mi bilemiyorum ama ilk yüzükten makine yatağına kadar yarmıştım ilk atışımda (125gr kurşun ile ). Sorum şu teleskopik okuma kamışım ile hangi teknikte atış yapmalıyım? (Bir gerizekalıya anlatır gibi anlatırsanız sevinirim:) ) Eski kamışı kırdığımdan beri korkarak atış yapıyorum ve doğal olarak atış mesafelerim kısa kalıyor. Parçalı kamış almadığım için kafamı duvarlara vursamda yapacak bir şey yok. Olanı kullanıcaz artık. En azından elimdeki takımı en verimli şekilde kullanmak isterim. Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

11. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

surfmill kamısı sıfırmı almıstınız ben onunla eşdeğer aynı kamış diyebilirim spidersurfer kullanıyorum canavar gibi 175 bile atıyorum tık demedi bu zamana kadar :) atış teknigi bu videodaki gibi benimde ki zaten videoda atışı yapan sevgili hakan abimden ders alıyorum :) genelde onunla avlanıyorum bana herşeyi o ögretti sagolsun ki zaten daha hala cok acemiyim ama en azından atıslarım idare eder spider surfer kamışı kıramıyorum yani bu şekilde atarsanız bence bi sorun olmaz diye düşünüyorum aldıgınız kamışta güzel bi kamış galiba bende onun 3 parçasını almayı düşünüyorum rastgelsin

Son düzenleme: 31 Ocak 2015
    FatihŞ bunu beğendi.