Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf Casting ve Uzak Atış Teknikleri ve Ekipmanları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında yersel907 tarafından paylaşıldı.

1. FatihŞ

FatihŞ Yeni Üye

Teşekkür ederim cevap ve video için. Evet Surf mill kamışım sıfırdı ve ilk atışında kırıldı. Genelde Emirgan taraflarında avlanıyorum, uygun bir zamanda beraber avlanmak isterim. Hem atışları uygulamalı olarak görmek daha faydalı olur :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

şaşırtıcı belkide daha önce ufak bir darbe almış olabilir kamış yani çok zor helede 125 gramda kırılması abi vallahi ben fazla usta degilim anadolu yakasında avlanırım genelde nasip olursa tabiki ama ustalarımız sana daha bir yardımcı olabilirler benimde daha öğrenecek çok şeyim var sadece atış stilini videodaki abiden ögrendim ben onun kadar iyi degilim tabiki ama bu şekilde atarsanız daha faydalı olur hayırlı günler

FatihŞ bunu beğendi.
  4. FatihŞ

FatihŞ Yeni Üye

Tamamdır teşekkür ederim. Evet yok mu çırak arayan? Olta temizlerim, takım bağlarım, yem takarım! Gel vatandaş Çırağa gel! :p :p

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

slmlar.. valla surf işinde yeniyim demişin ama makinada kamışda canavar gibi :D takımında sıkıntı yok 10 numara.. 150/200 grm salla banamısın demez sendeki takım..
    lakin, almadıysan atış eldiveni al yoksa parmagın 2 saat içinde soyulur vede arkadaş paylaşmış üstde boğazda kazma atışı dedigimiz atışı yaparız bunun içinde biraz pratik yap alışırsın.. atış önemli tamam ama atış sonrası takımın ne halde oldugu.. takımını iyi ayarlaki bağladıgın köstek ucundaki kaşık,rapala hangisiyse artık dolanmasın..

yawruaslan bunu beğendi.
  6. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Ya bu atış eldiveni demişsin ya bende 2 parmağın ucu açık olan eldiven var ;-) onlar değil mi ;)

7. γavuz

γavuz Daimi Üye

ondan ondan örtmenim :D
    terziye git deri parçası al işaret parmagına göre kes iç kısmına yapıştır deriyi bali ile yoksa kısa zamanda misinanın geldigi yer deforme olur.. böyle yaparak ömrünü uzatırsın;)

örtmenim örtmenim canım benim canım benim seni ben pek çok pek çok severim :D :p:eek::koptum::komik:

Burak Kızılırmak bunu beğendi.
  8. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

[​IMG] [​IMG]

Zafer61, γavuz ve Burak Kızılırmak bunu beğendi.
  9. FatihŞ

FatihŞ Yeni Üye

Olmaz mı ya :) Spin av yaptığım için sürekli kullanıyorum atış eldivenimi. Kendonun güzel bir atış eldivenini almıştım. Yoksa parmaklarım pert oluyor :D

γavuz bunu beğendi.
  10. hasmermer

hasmermer Yeni Üye

slm ben yeni üyeyim erdemlide 1 senedir balık merakı ile başladı surf merakı da var konu başlangıç olarak güzel ama konuyu açan arkadaş bi yerlerden kopya almış gibi takımların yapılış ismi türkce degil birde ölçüleri yok yada resimler çok ufak okunmuyor ana beden kaç metre kollar kaç cm gibi benim asıl merak ettigim boncuklar ne işe yarar vede nasıl kullanılmalı misina kalınlıgı makına ve takım için misina alıyoruz 100 gr kurşunu atarken korkuyoruz onca emek verdigimiz takım bir anda yok oluyor geçenlerde misina çekerlerini elektoronik terazi ile deneyeyim dedim 29.4 kg çekeli fc misina 3 kg patladı sıradan kiloluk aldıgım misina 5 kg çekiyo ne yapacaz bilmiyorum birde bu balık malz garantisi de olmaz diyorlar

coner bunu beğendi.
  11. Oldboy

Oldboy Yeni Üye

Benim gibi surf casting e yeni başlamış olanlar için yerinde ve makul bilgiler teşekkürler paylaşım için