Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf casting

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında tostikler tarafından paylaşıldı.

1. tostikler

tostikler Üye

Arkadaslar merhaba
    Surf casting icin penn affinity 7000 makina ustune ne tur bir ip misana onerirsiniz.atis araligi 100~200 gr arasi birde kursun arkasida yapabilirim.0,18 incemi kalir sizce...degerli yorumlarinizi bekler hayirli haftalar dilerim...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. onur_55

onur_55 Aktif Üye

0,14 -0,16 mm ip önüne 5 metre 0,35-0,40 mmleader fc misina iyi olur.

4. 3rdem

3rdem Aktif Üye

Merhaba bu konu hakkinda işin ustası biçok arkadaşımız var tabiki onlarda mutlaka yardımcı olacaktir.benim nacizhane fikrim kullandıgın markada önemli ama 0.18 normalde kalın bile 0.16 civarı ideal olacaktır hatta iyi bir marka kullanıcam diyorsan birazdaha inceltip uzak atış için çıtayı bir tık daha yükseltebilirsin diye düsünüyorum

5. Hamza HAS

Hamza HAS Yeni Üye

Arkadaşım italcana surf 4.20m 100-250 gr atarlı kamış ve shimana aero technium 10000 modeli ile 0,17 mm ip misina ile 150 metreyi geçen atışlar yaptı. bence çok ta ince misina sarmayın. Hatta 0,20mm ile yaptığı atışlarda da neredeyse aynı atışları yaptığını söylüyordu. sonuçta misina inceliği tabi ki önemli lakin kamış ve kullanacağınız kurşununda uyumu çok önemli. Örnek vermek gerekirse aynı fiyat aralığında ve aynı atarlı iki kamışdan birisi 100 gr ile maksimum mesafeye atılıyorsa diğer kamışta 120 gr atarla en iyi sonuca varıla biliyor.Halbu ki ikiside aynı atar dereceye sahip kamışlar.Şimdiden rastgele.

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Bugün Halimlede muhabbetini yaptık . Boğazda avlanılmayacak olsa uzak atış için en ideali ince silikon bazlı mono misina artı şok. Ama boğazda malesef çapari ve kurşun arkasında kurşunun yere indiğini hemen hissetmek lazım meralarda ilişken çok akıntıda çok olunca mononda hissedilmiyor . Boğazda uzun atış için genelde 0.13 -0.15 kaliteli bir ip misina üzerine flora veya ip misina şok yapıyorlar. Ben şok kullanmayı sevmediğim için 0.21 mm berklay ip kullanıyorum . Fakat atışlarda gerçekten hissediyorum sürtünme kaynaklı yavaşlamayı . Eğer biraz daha kısa düşsün sağlam olsun şok kullanmayim diyosan 0.21 kaliteli bir ip yeterli . Yok ben şokla kullanırım dahada ileri atacağım diyorsan 0.14 mm ip misina ucuna 0.23 ip şok veya 0.35 flora veya tapered misina gayet güzel olur.

7. Ersen

Ersen Aktif Üye

Ben genelde 012 ip ile, şoksuz 200 gr la çalışıyorum .ve 2 kurşun kayıpla sezonu kapattım . çok uzak mesafe çalışacaksam 018- 020 şok kullanıyorum . Maket bedenini 026 yada 028 kullanıyorum .

senihcan bunu beğendi.
  8. budun

budun Aktif Üye

Bende en son Kendo 0,14 8x sardım makinaya önüne 0,20 ip ile şok yaptım. 150/225 aralığı atış yaptım. İpin ince olması hem erim ,hemde kurşunun daha çabuk dibi bulması (ipin suda batarken direnci) daha hızlı oluyor. Akıntıda dibi bulurken daha az akıyor.