Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf İçin Çıkrık Makine Tavsiyeleriniz..

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Merhaba Değerli Abilerim,

Bir süredir surf kamışla beraber kullanmak için uzun atış yapanların kullandığı çıkrık makineleri araştırıyorum ancak işin içinden çıkamadım malesef.. Hangisi surf için hangisi trolling veya big game için sürekli karışıtıryorum kafam allak bullak oldu:) Bana bu konuda ingilizce terimlerini de söyleyerek yardımcı olabilecek abilerimden rica ediyorum.. Mesela birinde conventional diyor birinde multiplier diyor bunlar acaip kafamı karıştırdı:)

Ayrıca bu tarz bi makineyle kullanabileceğim uygun kamış da arıyorum.. Şimdiden teşekkürler:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Selamlar selahattin bu makine için bütçemizi bilirsek daha uygun öneriler yapabiliriz.Surf için kullanılan Çıkrıklar spinlere oranla daha pahalıdır.

4. Selahattin

Abi benim fiyat aralığım 150- 300 arası sanırım yeterli olacaktır. Kamışa da biraz kaynak kalsın:)

5. cogito74

cogito74 Aktif Üye

valla baitcasting denen tür sanırm bahsi gecen makinalar.
    hep uzaga atış videolarında onlar kullanılıyor ama bence biraz kullanımı zorve beceri isteyen makinalar
    çünkü kurşun su ile buluştugunda tepesindeki fren meknizmasi ile fren yapmadıgında misina arap saçına dönüyor..vesselam biraz zor teknik zira bogazda ben şahsen kursunun sya girdigini göremeyip kaçırıyorummm....

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Daiwa'nın surf casting ciler arasın meşhur olmuş "Daiwa Millionaire Tournament" modeli var, 300 usd da ederi vardı sanırım.

7. Taner

Taner Yeni Üye

Niye normal kaliteli bir surf makine yerine çıkrık tarzı bir makine araştırıyorsunuz.Meraktanmı yoksa özel bir ihtiyaçmı söz konusu..

8. Selahattin

Benim araştırdığım makinalarda fren sistemi vardı yanlış okumadıysam. Atış yaptıkça alışabilirim sanırım. Ayrıca ben boğazda değil de güney sahillerinde kumluk yerlerde kullanmayı planlıyorum. İnsanları da yaralama ihtimali olan tehlikeli bir teknik çünkü..

9. Selahattin

Şimdi araştırıyorum abi malum daha çok bi bilgim yok bu konularda:)

10. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Aslında surf çıkrıklarda Abu'nun liderliği söz konusudur.Bu markayada göz atmakta fayda var..;)

11. Selahattin

Valla yurtdışı kaynaklı bütün videolarda bu makineler kullanılıyor ve adamlar ciddi mesafelere atıyorlar. Açıkçası bizden fiziksel bir farklılıkları da yok neden biz de denemeyelim diye düşünüyordum 2 haftadır:) Ayrıca yeni çıkan makinelere fren sistemi de koymuşlar anladığım kadarıyla yani çok fazla bir handikapı olacağını zannetmiyorum. Bu makinelerde sürtünme daha az ve en önemlisi parmakla misinayı tutma derdi de yok aslında beni en çok cezbeden de bu durum..