Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf kamış icindegerlı bılgılerınızı beklıyorum

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında tolgil tarafından paylaşıldı.

1. tolgil

tolgil Yeni Üye

sevgili abilerim ve kardeslerım hepinize selamlar.

Bursadakı fuarda hayal kırıklıgına ugardım yer gok cın malı kamıs larla doluydun bu yuzden kamıs alma sansım olmadı burada sızlerden tavsıye alıp bır secım yapmak istedım D.A.M power range telesurf kamıs 3.90 boyunda veya okuma salına 3 parcalı 4.20 deniz icin kullanılacak veya sizin tavsıye ede bılıcegınız bır kamıs bulunmaktamıdır.

Ayrıca shımano catana 4000RB makınaya nıyetlendım. makına baska kamıs ıcın surf kamıs ıcın deıldır sadece catana ıcın kayıktan ıstarvıt ıcın yeterli olup olmucagı konusunda bılgı almak ıstıyorum .
    sımdıden tavsıyesı benım ıcın degerlı tum arkadaslarıma tesekkur ederım

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Hoşgeldin Tolga,

Fuarda standımıza uğradınız mı? Balık Sevdam ekibi olarak oradaydık.

Malesef dediğiniz gibi ithalatçı firmalar katımıyor ve piyasada alt seviye ürünleri satıyorlar.

Catana makinayı sormuşsunuz, eğer ağır kurşun kullanıyorsanız işinizi görmeyecektir. Çünkü At çek için tasarlanmış bir makinadır. Güç makinası değil yorarsınız.

Kamış ile ilgili sorunu anlayamadım.

4. furunotr

furunotr Aktif Üye

"Yer gök Çin malı kamışlar"... Şunu bir parça irdelemek lazım; günümüzde kamış olsun; makina olsun bu ürünlerin pekçoğu Çin'de üretilmekte; o halde öncelikle şu "Çin malı" önyargısından vazgeçmek gerekiyor...

Çin'de yüksek ya da düşük kaliteli üretim yapılmakta; ürünün kalitesi biz kullanıcılar değil de ithalatçısı tarafından belirlenmekte; tabii çok ucuz olan ürünler ithalatçılar tarafından genellikle tercih edilmekte... Bu tip ucuz maliyetli ürünlerin kar oranı son derece yüksek durumda; yüksek kaliteden bir ürünü koli bazında ithal edebilir iken aynı bedel ile konteyner bazında düşük kaliteli ürün ithal edebilmek mümkün...

Üstelik kaliteli olan ürünler fiyatları göreceli olarak yüksek olduğundan sürümü de son derece zayıftır; ve tabii haliyle öyle 2-3 misli kar payı ile satamayıp %10-20 ya da bu oran herne ise çok düşük kar payları ile sunabilirsiniz; aksi taktirde zaten çok zayıf olan sürüm daha da düşük oranlarda olacaktır...

Bugün ülkemize ithal edilen ürünler arasında fiyatı 500 TL.'nin üzerinde olan markaların da çoğunluğu Çin'de üretilmekte... Bu bakımdan üretimin Çin olup olmadığına değil özellikle kalite ve performansının ne olduğuna bakmak ve bu şekilde değerlendirmek çok daha gerçekçi; başka bir deyişle doğru olacaktır...

D.A.M. mazisinde kaliteli ürünler ortaya koyan eski bir firma olmasına rağmen maalesef günümüzde bu trendi pek karşılayamamaktadır; belki bir-iki işgörür ürünü mevcuttur...

Okuma markasına gelince konusunda çok daha başarılıdır; ancak model seçiminde önemli olan sizin talepleriniz; yani nerede, ne şekilde kullanacağınız; genel olarak atacağınız ağırlık miktarı da seçimde çok önemli; eğer bu kriterleri verebilirseniz Okuma ya da başka bir marka sizin için uygun olan göreceli olarak kaliteli ürünler tavsiye edilecektir sanırım; kalite konusu da burada göreceli bir kavram olup kişiden kişiye değişim göstermekte; örneğin benim için kaliteli sayabileceğim bir kamış fiyatı ülkemizde 500 liralardan başlamakta...

Ayrıca Hamdi bey yazmış; İnceçizgi'nin web sitesini incelerseniz onlarca; belki yüzlerce çeşit ürün ile karşılaşacaksınız; seçim size kalmış...:)