Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf kamış kararsızım yardım lütfen

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında gökberk88 tarafından paylaşıldı.

1. gökberk88

gökberk88 Yeni Üye

merhaba ben foruma yeni üye oldum. yazları milasta çipura avı yapıyorum kıyıdan. daha önce markasını hatırlamadığım karbon bir kamış kullanıyordum fakat 2 senede halkalarda yeşil küf gibi şeyler oluşmaya başladı en büyük halka da çatladı. yeni bir kamış almak istiyorum. fiyat aralığım 100-130 lira arası daha fazla para veremem malesef :S 30-50 gr kurşunla atışlar yapıyorum. son birkaç gündür araştırma yapıyorum. halkaları ve kamışı sağlam olan fiyatıda uygun olan bir model arıyorum. ben bu üçü arasında kaldım
    Lineaeffe Power Drive 390 cm Surf Kamış - Av marketi, Av malzemeleri, Balık malzemeleri, Balık marketi, Olta kamışları, Olta makinaları
    Lineaeffe Im Casting 4.20 mt Surf Kamış - Av marketi, Av malzemeleri, Balık malzemeleri, Balık marketi, Olta kamışları, Olta makinaları
    Lineaeffe Mormora 400 cm Surf Kamış - Av marketi, Av malzemeleri, Balık malzemeleri, Balık marketi, Olta kamışları, Olta makinaları

power drive ve mormora da klavuzlar daha sağlam gibi geldi sarma şeklinde yapıldığı için hatta sic halkaları var yazıyor fakat ım castingin de yorumları olumlu. sizce hangisi bana daha uygun. bunların dışında fiyat olarak uygun başka bir model marka varsa önerebilirsiniz.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Sevgili Gökberk öncelikle hoşgeldin ve imza ayarlarından adını yaşını nerden katıldığını eklemeni öneririm...

Tavsiyeme gelince önermis olduğun hakkında bilgiye sahib degilim ancak forumun sıcak fırsatlar köşesinde ihtiyaç fazlası surf kamışlar satılmaktadır bence acele etmemen daha kaliteli az kullanmış yüksek kalite carbon kamışlar eklenecektir burda değerlendirebilirsin...

4. gökberk88

gökberk88 Yeni Üye

hoşbulduk :) teşekkürler imzamı ayarladım. fırsatlar köşesine baktım fakat ankarada yaşadığımdan dolayı ankara ilanları pek yok çuğunluğu deniz olan şehirler oluyor haliyle :) ben güvenmediğimden dolayıda başka şehirden kargoyla almak istemiyorum. İlginiz için teşekkür ederim genede gözüm ilanlarda olacak olur ya ankarada surf kamışı satan olur belki diye ama genede çıkmazsa diye bir karara varmam iyi olur her ihtimale karşı :)

Musti.barut bunu beğendi.
  5. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Güvenmek yada güvenememek
    Şimdiye kadar okadar çok ürüne şahit oldum ki yazmakla bitmez hatta kendim de aldım şahsen şunu söyleyebilirim internetdeki bir mağaza dan alacağınız urunden daha cok güvenebilirsiniz bence çünkü burada sadece yardimlasma var kar amacı yok neyse o catlaksa catlak patlaksa patlak karşınızdaki aynen söyler alip almamak sizin inisiyatifinizde sağlicakla kalın selamlar

6. gökberk88

gökberk88 Yeni Üye

cevabınız için teşekkür ederim.

7. üsküdarlı balıkçı

üsküdarlı balıkçı Aktif Üye

30-50 gram kurşunla atış yapacaksanız alacağınız surf kamışın en fazla atarı 150 gramı geçmemelidir. Aksi halde verimli atışlar yapamazsınız.

8. gökberk88

gökberk88 Yeni Üye

öncelikle cevapladığınız için teşekkürler :)
    sizin öneriniz hangisidir bu üçü içerisinde yada bunların dışında fiyat aralığına uygun surf kamış tavsiyesi verebilirmisiniz

9. üsküdarlı balıkçı

Yazdığınız listedeki kamışlardan Lineaeffe Mormora 400 cm olan kamış sizin ihtiyacınızı karşılar. Çünkü atarı 50-100 gramdır. Diğer ikisinden biri 200, diğeri 250 gram atarlıdır ki işinizi pek görmez, 40 gram kurşun atarken kamış adeta kazık gibi hissedilir. Ancak Mormorayı önermemin sebebine dikkat etmelisiniz. En fazla 30-50 gram arası kurşun atacağınızı söylüyorsunuz. Bu kamışla 75-80 gramdan fazla kurşun atmayınız, aksi halde yeni bir kamış arayışına girebilirsiniz. Ayrıca bir de avlanacağınız bölgede bol miktarda çupra olur. Eğer yemli avlanırken iri bir çupra vuracak olursa bu kamışla çok dikkatli almalısınız, yoksa bu durumda da yeni bir kamış arayışına girebilirsiniz. Dikkatli olursanız sıkıntı çıkarmaz. Zaten kamışın ucu da dolguymuş.

gökberk88 bunu beğendi.
  10. üsküdarlı balıkçı

Bir de eğer bir web sitesinden alışveriş yapacaksanız, firmayı arayıp mutlaka stok sorunuz.

11. gökberk88

gökberk88 Yeni Üye

evet bölgede çupra oldukca çok henüz daha kiloluk yakalayamadım geçen senelerde 600 gr lık yakalamıştım onda da eski kamışıma bile bişey olmamıştı ki bunlar kadar kaliteli değildi. cevabınız için teşekkür ederim :)