Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf kamış makina takımı için misina???

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında doğan tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. doğan

doğan Üye

surf takımlarımdan birini kobay yapıp tamamen dyneema sarmayı düşünüyorum:D siz ne dersiniz acaba mesafe rekorumu kırabilirmiyim??? 110gr armut kurşun çoğunlukla 175mt ile +200mt :D (şahitlerim var) arasında değişiyor formumda olmama bağlı tabiki en düşük atışım 150mt misina ölçerden bakabiliyorum 4,50mt captain cast strong kamış Shakespeare brutus 70lik makina veya spro lcs460 makina kullanıyorum bu kamışda sizce bu misina deneyini yapayım mı? 0,30mm 300mt kadar sarmayı düşünüyorum sarmayı düşündüğüm misina da http://www.avcity.com/?urun-detay_4457_MSN_BOJIN_Dyneema_100_m_-_0_30_mm_Renk:_Yesil_1_10.html bu

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Doğan bey şahsen ben 175-200 metre atabiliyor olsam daha ileriye atabilmek için uğraşmazdım.
    Umarım mesafe rekorunuzu kırabilirsiniz...

4. doğan

doğan Üye

malum şimdi hani surf olayı olimpik bir spor dalı olmaya başladı ben güney afrika atış sitilini kendime göre tekrar uyarladım malum kamış arkadan suya sırt dönük olacak kamış hareketli olacak ben bu atışda kollarımdan çok belimi kullanıyorum ve kollarımı biri yüz diyeri bel seviyemde olmak üzere kilitleyip misinamı bırakıyorum bir anlık gecikme bedenimi kopartmama sebep oluyor kamışım üzerinde bazı ufak defek değişiklikler yaparak mesafemi dahada uzattım şayet 150gr kullansam atış mesafesi rekor derecesinde ama ben kurşunu 100-110 arasında kullanıyorum makinalarımı hep ağır tercih ettim dikkatinizi çekiyorsa bu da zaten ağırlık merkezini kamışın değiştirmemde yardımcı oluyor bana.

Sportcast USA Long Distance Casting Results
    May 2000
    National Casting Championship’s Lewes, Delaware

Jessica Bush A 434.06' US Womens National Champion (132 m)

Neil Mackellow AAA 784.30' US Open Champion (239m)
    Lou McEachern AAA 781.90' US Nationals Champion (238m)
    Hector Hernandez AAA 754.77' 2nd (230m)
    David Thomashey AAA 748.74' 3rd (228m)
    hatta Mackellow'un 1994 yılında 290 yarda (270m kadar) atttığı biliniyor..(alınıtıdır)
    ben bu rekorları kırmak istiyorum yapılamaz diye birşey yok sadece inanıp istemek yeterli bence(zor diye birşey yok imkazsız ise sadece zaman alır)

5. doğan

doğan Üye

http://vimeo.com/1864392 burada 1.dakika civarı itibari ile benim atış tekniğinin orj.hali var ben bunu kendime göre tekrar uyarladım kamışdan çok ben zorlanıyorum :D belik kopuyor sanki :D

6. vessa

vessa Aktif Üye

ıyı atıyormussun basarılarını dılerım

ÖZGÜR34_ bunu beğendi.
  7. doğan

doğan Üye

gırgır geliyor olabilir ama şahitlerim var gerçekten gösterilen yere nokta atış kurşunu koyarım ve ben 6 yaşımdan beri kamış makina kullanıyorum hatta ilk makinamda D.A.M Q82 kafası tersine çalışanlardan içe doğru hareket edenlerden 10 yaşlamda 50mt misinayı dibe vurduruyordum ben bu konuda çok cittiyim belki bi kabiliyet bendeki bu olay olimpiyat dalı olduğunda ben ülkemizi temsil etmeyi çok istiyorum neden bizdende bir dünya şampiyonu çıkmasın???

8. tomy77

tomy77 Aktif Üye

abi birazcık daha yavaş o attığın 80 metreyi geçmez burdan eminim :)

9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

0.30 örgü yerine ince 0.12-0.16 arası kaliteli bir örgü kullanmanı öneririm. O zaman 200-250 metrelere çıkabilirsin sanırım.

10. coredon

coredon Aktif Üye

sen bir gün kendi videonu çek normal arazide sonra metrajla.daha makul olur.

11. enis59

enis59 Daimi Üye

Ahmet beye katılıyorum daha ileriye gerek yok bencede

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.