Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf kamis mi spin kamismi

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında tostikler tarafından paylaşıldı.

1. tostikler

tostikler Üye

Arkadaslar iyi gunler dilerim.
    Eski kullanmis ildugum tekeskopik kamisi emekli ettim.suan icin rapala ile vede bazen yemli olmak uzere av yapmak istiyorum.biraz tezat olsada genelde rapala kullanacagim icin acaba surf kamismi almam daha iyi olur,yoksa spin kamismi.her birini ayri almam kulfet getirecek cebe.bu bakimdan sizlerden tcrubelerinize dayanarak yardim bekliyorum...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

Surf kamış ile atçek yapmam mümkün değil. Ha 3 metre bir kamış alırım ikisini de yaparım derseniz o da olabilir, önemli olan kaç gr atacaksınız yemli de ve de rapala olarak. Hafif kurşun atılacak ise 20-30-40 vs. kamış atarı bu seçilecek şekilde bir spin kamış alınır, iki işi de görülür. Ama spin atçekler biraz zevksiz olacaktır. Aksiyon vermek dertli bir hal olacak vs. Bu soruya verilecek sonsuz cevap olabilir. Kısaca bu kadar.

tostikler ve enesdurma bunu beğendi.
  4. enesdurma

enesdurma Aktif Üye

Arabamı , motorsikletimi ? Gibi birşey olmuş:)

5. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

genelde rapala kullanacaksınız yer mevki boğazda mı olacak. kurşun arkası rapala kullanacaksanız bilgim yok boğazda balık tutmadım. ama sadece rapala sallayacaksanız 2.40-2.70 kamış bakın. mümkünse teleskopik değil de 2-3parça olsun. yemli için de spin için de kurşun olayı çok önemli. eğer kurşun arkası atacaksanız bence aynı kamışla yemli de yapabilirsiniz. ama surf kamışı ile( 420lik mesela) spin yapmak için babayiğit bünye gerek. benim surf takımımın ağırlığı 840gram. bununla 10 kere peşpeşe sallasam yorulur balığa küserim.