Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf kamış seçimi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında melanur tarafından paylaşıldı.

1. melanur

melanur Aktif Üye

selam shimano ultegra 5500 xtb makina için
    shimano nexave 4,50 200gr
    ef&fe ranger 4,20
    okuma salina 3 parçalı sizce hangi kamış uygun kıyıdan dalgalı havalarda avlanmak için

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. furunotr

furunotr Aktif Üye

Boyunuzu; kalıbınızı v.s. bilemiyorum tabii; ancak 4,50 kamış herkezin harcı değildir ve bunu bir uyarı olarak alın; ayrıca sıralamanızdaki 2. kamışı tanımıyorum; diğerleri gerçi avlanma şeklinizi de bilemiyorum ama bir parça yumuşak kalabilir belki; eğer avlanma biçiminiz hakkında daha detaylı bilgi verebilirseniz sanıyorum daha yararlı cevaplar gelecektir... Ayrıca efektif olarak kullanacağınız ağırlık da çok önemli kamış seçiminde...

4. melanur

melanur Aktif Üye

selam genelde 100 ila 150 gr kullanıyorum boyum 1,75 kilo 72 okuma compressa ve daiwa emcast sport 5500 takımın yanına ikinci birtakım yapmayı düşünüyürum avlandığım bölgeler kumsal akıntı ve dalgalı deniz ef&fe kamışı arkadaşım ısrar ediyor bi arkadaşımda team daiwa spigola diyor ben okuma salina ve shimano da takılı kaldım onlarında kapalı boyları uzun arabada taşıması problem oluyor yorumlarınız için teşekkür ederim

5. melanur

melanur Aktif Üye

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

abi nexave ve alivio kullanıyorum yemli avlarda nasıl derseniz nexave hımmmm gerçekten çok iyi diyebilirim alivio atarı düşük yoksa oda iyi kamış derim yerlere düşürüp kırdığım fincanları ipi sarıp kırdığım uç parçasıda olsa gerçekten benim hatam olmadan şahsi kusuru ile beni yarı yolda bırakmadı iyide balıklar aldım mücadeleside çok zevkli idi

7. melanur

melanur Aktif Üye

8. melanur

melanur Aktif Üye

avlandığım bölge

şu an olan takım okuma compressa 3,90 makina dai,wa emcast sport 5500

9. melanur

melanur Aktif Üye

selam ef&fe kamışta karar kıldım

makina shimano ultegra 5500 xtb

kamış ef&fe 4,20 150_300 gr atarlı kapalı boy 1,10 cm

misina sufix tiritanium surf 0,35

10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Okuma salina parçalı kamış da sağlamlığını boğazda kanıtlamış bir kamıştır. Effeyi bende bilmiyorum...

11. furunotr

furunotr Aktif Üye

Avlanma şeklinize baktıktan sonra öyle zannediyorum ki erimli mesafelere atabilmek önemli; ayrıca o kayalıklarda balığı rahat kaldırmakta biraz problem gibi... Bu durumda 4,50 Cedros 3 parça uygun gibi geldi bana; normalde 4,50 kamışları kullanabilmek için daha fazla cüsse ve boy gerekse de bu kamışın ince yapısı ve hafifliği sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor... 100-150 gram ağırlıkları gayet verimli atabilir ve oldukça da hassastır... Tabii fiyatı edindiğiniz ürüne göre bir miktar yüksektir... Seçmiş olduğunuz Daiwa kamışta iyi gibi görünüyor; ancak görmek ve kullanmak imkanım olmadığından yorum yapmamak daha iyi...

Yine de almış olduğunuz ürünleri bol; bereketli avlarda kullanmanızı dilerim...

Maalesef Surf tipi kamışlarda kapalı boy istediğimiz kadar kısa olamıyor; kapalı boyu kısa olup (1,13 metre) her yönüyle kalitesi düzgün olan tek bildiğim ürün maalesef Italcanna Urania... Maalesef diyorum, çünki fiyatı diğerlerine göre bir hayli kabarıkça...