Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf kamış tavsiye orta ve ileri seviye

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar.

İki tane surf takım almak istiyorum.

Bunlardan bir tanesi orta bir tanesi ileri seviye olacak.

Bu doğrultuda önerebileceğiniz kamış modelleri nelerdir ?

İstanbul' da yaşıyorum, genellikle boğazda kullanılacak. Orta seviye kamışı yazın ve ara sıra şehir dışı yapınca Çanakkale' de sahilden yemli kullanmak için alacağım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Gazi Abi, her ne kadar sen major craftcı da olsan sana kendi kullandığım ve işini görecek Lineaeffe AC Casting 250gr atarlı kamışı tavsiye ederim. 250 gr ile seri atışlar yaptım, bir sorun yaşamadım. 4.20 ve 3.90 olarak iki boyu var. Fiyatı da piyasada 90-110 TL arasında değişiyor.

gsozata bunu beğendi.
  4. lufermania

lufermania Daimi Üye

Merhaba,

Şehir dışı için olanı sanırım teleskobik alırsınız, taşıma sorunu olmasın diye. Hem yemlide daha verimli olur bir tık daha yumuşak olacaktır. Bence bu kamışta çok pahalı birşeye kaçmayın.

Boğaz için olanı eğer üç parça alırım derseniz Okuma Makaira 3 parça olanı tereddütsüz alabilirsiniz, 250 gramı sıkıntısız atıyor. Benim yedek kulübesinde güya ama daha çok ilk 11'e alıyorum.

Daha iyi olan kamışlar da var tabi (Çokça duyduğum Vercelli G2 gibi) ama ben sadece kullandığım kamış hakkında yorum yapmayı tercih ettim. Diğerleri hakkında kullananlar yorum yapsınlar, daha yerinde olur.

gsozata bunu beğendi.
  5. suatberk

suatberk Aktif Üye

Üst seviye bogaz icin biraz pahali ama Vega Potenza 2.elini 800-900 e bulabilirsiniz.

gsozata ve vLnc bunu beğendi.
  6. bkirgic

bkirgic Aktif Üye

pahalı kamışlara gerek yok , Lineaeffe işinizi rahatlıkla görür .

gsozata bunu beğendi.
  7. suatberk

suatberk Aktif Üye

Ben kendim Kudos 3parca 4.50mt 220gr kullaniyorum gayet memnunum listeye alabilirsiniz.

gsozata bunu beğendi.
  8. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Lineaeffe kamışlara fiyatından dolayı güvenmem derseniz Trabucco veya İtalcanna kamışlara bakmanızı tavsiye ederim.

gsozata bunu beğendi.
  9. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

gsozata bunu beğendi.
  10. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam boğazda kullanacaksanız ağır kurşun , vega potenza , trabucco poetica mn2 veya bütçede sıkıntı yoksa ve yurt dışından getirtme şansınız varsa trabucco poetica kw , maver elite darkside 210gr , shimano spinpower 425 bx önerebilirim .
    Ben şahsen 3 parça poetica mn2 250gr kullanıyorum ve çok memnunum . 230 gra kadar atışlar yapıyorum . Avrupa menşeli üst düzey kamışların çoğu hybrid uçlu en ufak vuruşu dahil hissettiriyor . Boğazda 175gr kurşun çapari avında bile 2 tane istavriti çok rahat hissettiriyor . Akdeniz ve egede yemli avlarında da en ufak vuruşu dahil hissedip avlanabiliyorum .

anıt35 ve gsozata bunu beğendi.
  11. gsozata

gsozata Aktif Üye

Değerli yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Şöyle söyleyeyim bir kamış için 600 700 ötekisi için ise 2000 lira civarı bütçe ayırdım, kamışına göre ikisine vereceğim bütçe 3 bin lira gibi bir rakam olabilir.

Ben balık avından çok anlamam fakat ileriye dönük, evladiyelik bir şeyler almayı ve saklamayı çok seviyorum. Allah nasip ederse bu ürünleri belirli bir süre kullandıktan sonra depoya kaldırıp nasip olursa uzun yıllar sonrasında oğlumun kullanmasını istiyorum.

@senihcan poetica sanırım italyan bir ürün, bunu yurt dışı hangi sitelerden getirtebilirim. plat.co.jp harici avrupa ürünlerini satın alabileceğimiz bir alışveriş sitesi var mı ?

Önceliğim kamışları yurt dışından getirtmek, her ne kadar gümrük vs. takılsa bile TR fiyatları arasında oldukça fark var. Tabi birde alacağım kamışın mutlaka yedek parçasında sıkıntı yaşamamalıyım.