Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf Kamış tavsiyesi.?

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında heraklitus tarafından paylaşıldı.

1. heraklitus

heraklitus Yeni Üye

Arkadaşlar 2 kamış arasında kaldım,kıyıdan beklemeli yemli avlar için kullanıcam..Ama 2 sinde kararsız kaldım ? Beynim okumadan yana ,kalbim simonodan yana...Atçek için 2.40 smano catana almıştım memdundum ama surf için teleskopik kamışta kararsız kaldım..Bütçede max 200 tl ayırdıgım için..

1 _ Okuma Carbonite Car-s 390cm M Surf Olta Kamışı (50-100 gr)
    2- SHIMANO VENGEANCE TELE KAMIŞ 3,60MT -XH- 40-80 GR

Son düzenleme: 18 Ekim 2015
    sedatsabotic bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Hangi bölgede av yapıyorsunuz?

4. OMER77

OMER77 Aktif Üye

surf kamış arıyor isen 2. secenek yanlıs bir secenek öncelikle avlanacağın yer avlayacağın balık kullanıcağın maksimum ağırlık shimanonun vengeance serisi cok güzel kamış ancak biraz ağır 2. seceneğin sıradan teleskopik bir kamış surf değil surf olanı bu Shimano Vengeance BX Tele Surf 4,20mt 200gr Olta Kamışı, Fiyatı 269,95 TL - Shimano Teleskobik Surf Kamışlar
    carbonite için bir sey diyemem bütçen kısıtlı ise okuma ve lineaeffe bbakmanı öneririm kırılsada parcası kolay bulunur

5. heraklitus

heraklitus Yeni Üye

İzmir ve ege bölgesinde av yapıcam..Marmara için değil...Cupra ve levrek için.Ben burada 100 gram kurşundan buyuk atan görmedim..Max atıcam uzaklıkta 60-100 metre arası işte..

6. heraklitus

heraklitus Yeni Üye

okumada yaklasık olarak 210 civarı bir şey olması lazım....

7. OMER77

OMER77 Aktif Üye

8. lufermania

lufermania Daimi Üye

Carbonite bana biraz fazla esnek gibi geldi, 200 gram atarlısı ile bir sefer 140 gram atmıştım, bana fazla esnek geldi, hoş biz alışmışız sert kamışlara belki ondandır :)
    O fiyatlara Salina var ama o da yemli için çok sert kaçar, aslında Okuma 'nın yemli için Compressa diye çok güzel bir kamışı vardı artık üretmiyorlar.
    Lineaeffe de Egon Surfer diye bir seri var merak ettiğim ama hiç inceleme fırsatım olmadı, Cengize her gideceğim zaman inceleyeyim diyorum ama gidince de unutuyorum.

Yalnız size bir tavsiye, atacağınız maksimum kurşuna göre kamışın atarı biraz daha fazla olsun, çünkü ucuz ürünlerde pek gerçek atarı yazmıyorlar üzerine. Yani mesela sizin yazdığınız Vengeance olmaz, max 100 gram atacaksanız Ömer in yazdığının varsa 150 gram atarlısı, yoksa onun yazdığı gibi 200 gram atarlısı daha iyi olur, ve de atış yaptığınız yerde daha uzun kamış kullanmaya engel teşkil eden birşey yoksa kesinlikle 4.20 m uzunluğunda bir kamış alın

9. heraklitus

heraklitus Yeni Üye

Anladım hocam.4.20 hiç kullnamadım o yzuden zormu olur dedim kendimce..Olmassa 4.20 atarı biraz daha fazla olan alayım ozaman..

10. anıt35

anıt35 Aktif Üye

Merhaba gökhan bey bnde egede av yapıyorum. Uğur beyinde dediği gibi okuma salina 3 parçayı tavsiye ederim bnde yeni aldım. İlk denemeö ama söylenilenler kadar sert bi kamış değil bnce. İp misina kullanımıyla balığı hissedebiliyorsunuz. 100.125 gr kurşunla da rahat 100 mtreyi bulabilirsiniz.

khyalp bunu beğendi.
  11. heraklitus

heraklitus Yeni Üye

teşekkürler açıklamalrınız için.Acaba surf kamışta parçalı mı daha rahat yoksa,teleskopik mi ? 2 sinden de deneme imkanınız oldu mu peki ?