Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf kamış ve makina önerisi

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında necdethamdi tarafından paylaşıldı.

1. necdethamdi

necdethamdi Yeni Üye

Herkese Merhaba,

Yaklaşık 6 aydır spinning ile avlanmaya çalışıyorum. İlk olarak Boğazda çapari yada sahte ile kullanabileceğim ayrıca ara sıra spin ile avlanırken kıyıdan beklemeli avlarda da kullanabileceğim bir surf takım almak istiyorum. Biraz araştırma yaptım ama işin içinden çıkamadım. Şuan için sadece parçalı bir kamış almaya karar verebildim. :confused:

Bütçem 400-500 TL civarında. Bu konuda önerilerinize ve değerli yorumlarınızı paylaşmanızı rica ederim.

Bilgi ve deneyimleriniz paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

Selam Necdet hocam sitede bu konuda birçok üstad var bilgi verebilecek daha iyi tavsiyelerde olabilir ama benim tavsiyem okuma salina 420 3 parçalı 100-200 gr ve
    Okuma Trio Rex Salt TXS 60 guzel bir ip misina umarım yardımcı olabilmisimdir

OnuR67 ve necdethamdi bunu beğendi.
  4. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Erhan hocam Okuma Trio Rex Salt TXE-60 ı 2 avdır kullanıyorum atımı, sarımı gayet iyi ben beğendim şahsen, yakışıklı da kerata

necdethamdi ve eylmz bunu beğendi.
  5. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Söylediklerinizin hepsini aynı anda maalesef yapamazsınız. Çünkü hem rapala için hem çapari için hem de yemli avlar için kullanabileceğiniz bir kamış bu bütçe ile yok varsa da ben bilmiyorum. düşük bütçe için Okuma markası fazlası ile iş görür. Cengiz Balıkçılığa uğramanızı tavsiye ederim.

necdethamdi bunu beğendi.
  6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Onur baskan makine cok klas duruyor ya eminim dediğin gibi akiyordur da özellikle kol kısmına bayıldım ileride almayı düşündüğüm bir makine okuma markası kol topuzunu yapınca yapıyor diger üst markalarda topuz olayı bin tl üzeri makinelerde var şahsen ben bir ürün alırken beni görsel olarakta mutlu etmesini isterim :)

necdethamdi ve OnuR67 bunu beğendi.
  7. necdethamdi

necdethamdi Yeni Üye

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.

Cengiz Balıkçılık ile telefonda görüştüm. Ellerinde Okuma Trio Rex Salt TXE-60 varmış ama Okuma Salina yokmuş. Kamışı yine Okuma Trio Rex 430 Cm 100-250 gr. atarlı 3 parça surf kamışı önerdiler. Bütçemi biraz aşsa da almayı düşünüyorum ama sanırım kamış yeni çünkü forumlarda pek yorum bulamadım. Kamış ile ilgili deneyimiz yada yorumlarınız varsa paylaşmanızı rica ederim.

İyi günler dilerim.

OnuR67 bunu beğendi.
  8. value

value Üye

kamış ve makine tutmaz balığı :)) bir makinaya kamışa bukadar uçuk paralar verilmesini hiç tasvip etmiyorum şahsen 50 tl lik takımım var kral balıklar tutuyorum kıyıdan 500grmlık çipura çıkardıklarım oluyor balık nasip kısmet işidir yanındaki avcı durmadan balık çıkarırken sen sinek avlarsın toplu iğneyle balık avladığmız zamanlar oldu değişik metodlr deniyorduk tabi imkanı olan bir kişi markalara takılıp almak isteyebilir ama ben bunada karşıyım insanların heveslerinden ve lükslerinden faydalanan bu firmalar hap yap para kap yöntemiyle resmen milleti yoluyorlar maliyetleri 20-30 tl olan bu ürünleri aslında kendimiz pahalı hale getiriyoruz sadece bildiklerimi paylaşmak istedim...herkez özgürdür istediğini istediği fiyata alabilir...

9. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhaba bende kamış olarak da okuma trio rex in teleskopik modeli var, mayıs ayından buyana boğazda 100-200 gr atıyorum, şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım, erimi ve sertliği bena göre tatminkar gayet memnunum.
    Bu kamışta makina olarak avangrer 55b
    Penn afinity 7000 ve son olarakta şu anda Okuma Trio Rex Txe 60 kullanıyorum bana göre güzel bir kombinasyon

10. necdethamdi

necdethamdi Yeni Üye

Merhaba,

Tavsiyeleriniz doğrultusunda Okuma Trio Rex 3 parça kamış ve Okuma Trio Rex Salt TXE-60 aldım. Çok şık görünüyorlar. Henüz acemi olduğum için ip misinayı tercih etmedim. Acemiliği biraz atlatınca ip misinaya geçeceğim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Bu disiplini öğrenmek için bir süre boğazda surf kamış kullananları izleyeceğim. Ama forumdan haftasonu boğazda avlanan ve bana bu konuda yardımcı olabilecek birileri varsa çok mutlu olurum.

İyi avlar dilerim.

çamlıbahçedenahmet bunu beğendi.
  11. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

bana gelebilirsin hafta sonu