Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SURF KAMIŞ YARDIM

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında KERİM37 tarafından paylaşıldı.

1. KERİM37

KERİM37 Üye

Boğazda kullanmak için çok üst düzey bir kamış almak istiyorum. Bazı balıkçı arkadaşlarım shimano surf leader kamışı veya surf leader ultra yı söylediler. Bu iki kamış arasında kararsız kaldım. Siz üstadların fikirleri önemli benim için sizce hangi kamışı alayım?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Surf leader ultra derim ben. Surf leader dan model olarak daha yeni, daha yüksek karbon oranına, daha geniş fincanlara sahip bir kamıştır.

4. KERİM37

KERİM37 Üye

Üstad ben iki kamışıda üsküdarda gördüm aralarında yaklaşık 400 TL fark var.
    Aralarında performans acısından çok fark varmı?

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

2 kamışıda denemedim ama kullananlardan duyduğum kadarıyla ultra derim. Normalini alınca aklın öbüründe kalacak. Madem ikisi arasında gidip geliyorsun ultrayı alırdım ben olsam.
    Low rider fincanlar güzel ama K tipler daha büyük çaplı olduğundan daha az sürtünmeye neden olacaktır.

6. coredon

coredon Aktif Üye

Hayal etmek bile güzel.Aero cast ın rapala atışını gördükten sonra leader ın nasıl attığını hayal bile edemiyorum.

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

Şuna çok dikkat etmeniz gerekiyor; Ultra olan çok çok sert bir kamış ve kullanım alanı öyle pek esnek değil; eğer sıkı atışlar yapabiliyor iseniz 0,40 ila 0,50 arası şok patlamalarını sıkça yaşayacağınızı öngörüyorum Ultra ile; düz olan Yani Surf Leader'de öyle pek yumuşak değil; ancak daha esnek ve geniş bir kullanım alanı olacağını düşünüyorum...

Her iki ürünün de Boğaz için ağır kurşunlar ile at-çek avına hitap ettiğini belirteyim...

Bu arada her iki ürünü de deneme fırsatım oldu...

Eğer boy, kilo ve atış teknikleriniz ile tecrübe ve gücünüzü görse idim şunu veya şunu tercih edin diyebilirdim... Ancak her iki ürün de hem son derece güzel; hem de bir o kadar yüksek fiyatlı...

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Bu biraz da atana bağlı diyelim... Tabii her ikisi de Aero Cast'tan daha performanslı...:)

9. KERİM37

KERİM37 Üye

Haluk abi ben 125 kilo 1,75 boyunda atış tekniklerinden de pek çakmayan biriyim. Bu ölçülerle bana hangisi gider acaba abi

10. furunotr

furunotr Aktif Üye

Boy ve kilonuz her iki ürünü de kullanmanıza uygun görünüyor; ancak atış tekniğiniz zayıf ise bu ürünleri pas geçip nisbeten bedeli uygun olup iş görebilir bir ürünle tekniğinizi oturttuktan sonra ileri seviye kamışlara yönelmenizi tavsiye edebilirim...(Bence sözkonusu iki ürün de Boğaz için ağır kurşunlar ile yalnızca at-çek avcılığına yönelik).

Ancak; yine de tercihinizi üst seviye bir üründe kullanacaksanız Surf Leader Ultra'dan da uzak durmanızı öneririm... Çünki hayli sert bir ürün ve gerekli aksiyonu verdirebilmek pek kolay değil...

Ayrıca her iki ürünün de de farklı seçenekler mevcut... Surf Leader için BX ve CX; Ultrası için hem BX-CX ve hem de parçalı ve teleskobik seçenekleri ile birlikte ayrıca boy seçeneği de kullanıcı isteğine göre tercih edilebilir durumda...

Benim atış tekniğinden kastım pendulum, v.s. tarz atışlar değil; bildiğimiz klasik ve aslında Boğaz'da kullanabileceğimiz en gerçekçi atış şekli olan kafaüstü v.s. atış şekli... Bu atış şeklinde kamışa nasıl aksiyon verebileceğinizi kendiniz herkezden daha iyi bileceğiniz için seçimde en önemli kriter sizin nihai kararınız olacaktır...