Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf Kamışı - Spinn Kamışı vede makinası

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Yavuz_Aksoy07 tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz_Aksoy07

Yavuz_Aksoy07 Üye

Herkese selamlar,

Kıyı avcılığı yapıyordum, bir süredir bıraktığım hobime tekrardan başlıyorum, elimde 3Mt lik iki kamış ve acemi kullanımı için üretilen 2 adet makina mevcut, bunların yanına; at çek yapabileceğim, 10-30 Gr. atarlı sping yada 4,20Mt uzak atışlar için surf kamışı almak istiyorum, henüz karar veremedim, tecrübeli arkadaşlardan ricam, daha önce alıp verim aldığınız surf yada sping modellerini yazarsanız vede biraz bu işin teknik özellik boyutunu aktarırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla,
    Yavuz Aksoy

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Hedef balık? Avlanacağın mera? Bütçe? Atacağın kurşun ağırlıkları ve rapala ağırlıkları? Bu gibi soruların yanıtlarını içerecek şekilde yazarsan daha sağlıklı cevaplar alırsın Allah gönlüne göre versin...

Yavuz_Aksoy07 ve hakan4117 bunu beğendi.
  4. Yavuz_Aksoy07

Yavuz_Aksoy07 Üye

Kalama kardeş teşekkür ederim terkinlerin için;

1- Rapalalarım 7-8-12 cm civarı tahminen 12/20 gr ağırlıklarındalar,
    2- Levrek, Kral, turna gibi, avcı balıklar,
    3- Antalya beldibi kıyı sahili, sahil ilk 5 metre çakıl/küçük kayalık, sonrası kum,
    4- 300 TL - 500 TL civarı bütçe ayırmayı planlıyorum,

hakan4117 bunu beğendi.
  5. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

O zaman surf sil aklından bu bütçeye çok güzel ve kaliteli spin takım yaparsın

6. Yavuz_Aksoy07

Yavuz_Aksoy07 Üye

Teşekkürler Musti,
    tavsiyenle ağırlık ve kullanım tarzından dolayı surf almaktan vazgeçtim,
    diğer arkadaşlardan spinn olta ve makinası modelleri hakkında tavsiyeleri olursa sevinirim.
    Saygılar,

hakan4117 ve Musti.barut bunu beğendi.
  7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Yavuz, birçok spin takım kurmak isteyen arkadaşımıza önerilerde bulunuldu. Evvelki konuları araştırarak kim neler tavsiye etmiş bakabilirsin. Benim nacizane tavsiyem Okuma V-system 2.70 10-40 gram atarlı spin kamış ile Shimano Exage 4000 FD makine olacak. Misina olarak 0,28 mm. kalınlığı geçmeyecek Supermaxım, Shimano Technium Spin ya da Nippon Ghost tercih edebilirsin. İp misina olarak 0,16 mm. kalınlıkta Kendo işini görecektir. Hedef balığın levrek ise yine daha evvel tavsiye edilen rapalalara bir göz atabilirsin. 9-13 cm. aralıklarda muhtelif rapalalar edinebilirsin. Mevsim itibariyle su üstü sahteler ve slikonlarla şansın artacaktır. Rover 98 G15R ile Savagear Soft4Play Shad (Pearl Silver) gibi. Allah gönlüne göre versin...

8. slamduncan

slamduncan Aktif Üye

Yavuz kardeşim, Can beyin tavsiyelerini dikkate alın derim ben de. Bu gibi birçok konuda(benim açtığım dahil) üşenmeden tavsiyelerini yapıyor kendisi. Ben Okuma V-System bulamadığım için Savagear Mpp almıştım. Şu anda mağazalarda bulunabiliyor. Sahte yem konusunda denenmiş sonuç veren birkaç tane almalısın(bölgen için). Bunun için forumdaki geçmiş av raporlarına göz atabilirsin. Rastgelsin.

Yavuz_Aksoy07, hakan4117 ve KalamA bunu beğendi.
  9. Yavuz_Aksoy07

Yavuz_Aksoy07 Üye

Arkadaşlar, ikinizede ilgi ve alakanızdan ötürü ayrı ayrı teşekkür ederim, Can beyin tavsiyelerine fırsatlarım el verdiği şekilde uymak en iyisi olacaktır. takımı tamamladıktan sonraki ilk av denemelerimi illaki sizlerle paylaşmak dileği ile esenkalın.