Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf kamışla atarken, makine otomatik kendini kapıtıyor

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında selocan251989 tarafından paylaşıldı.

1. selocan251989

selocan251989 Yeni Üye

SURF KAMIŞLA ATIYORUM, HER SEFERİ DE MAKİNE HEEMEN KENDİ KAPANIYOR ÖNUME DUŞUYOR. ACABA ATARKEN MİSİNEYİMİ ERKEN BIRAKIYORUM.:D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sarma telini hangi pozisyonda bırakıyorsan yönünü değiştirmeyi dene

4. selocan251989

selocan251989 Yeni Üye

denedim aşagı bıraktım gine aynısını yaptı.

5. selocan251989

selocan251989 Yeni Üye

misiniye erken bırakmayla ola bilir mi ?

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bilmem.. Olabilir belki de

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

vidaları gevşemiştir yada yalama olmuştur. geçen başıma geldi yeni vida taktırdım sorun kalktı ortadan.

8. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Makinadaki bir sorundan olabileceği gibi atış ilede alakalı bir durum. Tecübeli biri ile atış yaparsan sorunun nerden kaynaklandığı çıkar ortaya..

9. sabora

sabora Daimi Üye

Makineyi ters yöne de sarmanızı (yani boşaltmanızı) sağlayan mandalı açarak atmayı deneyin bir de. Makineyi sarmaya başladığınızda teli düşüren bir mekanizma var, bu bazı makinelerde çok hassas olabiliyor, 2 milim dönse kafa atıyor tel hemen. Ama alttaki mandalı açarsanız bu özellik çalışmaz. Geçici de olsa bir çözüm olabilir.

10. selocan251989

selocan251989 Yeni Üye

butun gucumle atınca yapıyor. normal kamışla atıyorum problem yok. bu kamışı yeni aldımtum gucumle sallayınca oluyor. bi dediklerinizi deniyecem inş olur teşekkurler ederim.

11. furunotr

furunotr Aktif Üye

Makinanın marka ve modeli???

Bazı makinalarda tele kumanda eden kilit yer almaz veya fabrikasyon olarak zayıf olabilir; bu durumda kamışı sağ el ile kullanıyorsanız teli açıp atış pozisyonu aldığınızda boşta kalan sol eliniz ile rotori herhangibir yerinden normal dönüş istikametine çok düşük bir kuvvet uygulayarak döndüğü son noktaya kadar getirip sabitleyin ve atışınızı öyle yapın...

Yok durum bu değil ise tele kumanda eden kilit sistemindeki yay özelliğini yitirmiş olabilir ve değişimi gerekmekte... Yahut o kısımda bulunan yağ kirlenmiş ve özelliğini yitirmiş; ya da yok denecek kadar azalmış olabilir; uygun bir yağ ile yağlayın...

Bunların hiçbiri sorunu çözmüyor ise eskiden uygulanan bir çözümü uygulayın... Teli görev yapabileceği en az uzunlukta bırakabilecek şekilde kesip kaldırın; kalan kısmın misina sarım klavuzu tarafında olması şarttır... Sarımdan sonra teli açmadan misinayı uygun bir şekilde makinaya en yakın yerden parmağınız vasıtası ile telin dışına gelecek şekilde alın; atışı yaptıktan sonra yine eliniz ile klavuza misinayı oturtmanı gerekiyo... Tecrübeli değil iseniz bu işlere hiç bulaşmayın... Özellikle son tavsiye yanlış bir uygulama ile makinayı kullanılmaz hale getirebilir... Sorumluluk uygulayana aittir...

Tabii arıza mevcut ise garantili ya da garantisi bitmiş olsun öncelikle makinayı aldığınız yere göstermekte yarar var...