Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Surf makina arıyorum

Coşkun meray

Daimi Üye
Adı
Coşkun Meray
Can'ın dediği gibi tank gibidir bide okuma blue hawk gibi ağır olmasa:)

Adı
youtube.com/c/ahmettemizler
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sağolasın Abi,çok güzel makinada ,bana biraz kafa yapısı derin gibi geldi.kıyıdan uzak atışlar ve beklemeli avlara uygunmudur bu makina .

altını misina ile doldur üstüne 250 mt kendo 0.18 yada 0.20 iple harika bir kombin olur

kemal.0133

Aktif Üye
Adı
kemal
slm üstadım , spro nicongnito 975 965 severek kullandığım bi makine çok te memnunum tek handikapı ipek ipi kafaya sarması hoş değil sadece verimi monofilement misinadan alabilirmisin bu handikabı dışında çekeri uzak atıştaki başarısı gerçekten çok güzel, eger ipekte kullanacam diyosan 2,eli 250 tl civarına penn anfinty 7000 veya penn surfblaster 7000 alabilirsin gerçekten sarımı atarı çekeri gerçekten güzel bir makineler 2 makineyide severek kullandım ve 2, el olarak sattım

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Benim nacizane önerim öncelikle Penn Affinity olacaktır. Bütçenizi aşıyor lakin tank gibi bir makine. Temiz 2. eli bütçeniz dahilinde bulunabilir belki. Bir altı olarak da yine Penn Surf Blaster güzel bir makinedir Allah gönlünüze göre versin...
Can'a %100 katılıyorum, çok hoşuma gitmişti bu makine, misinayı sarışı harika diyebilirim (Slow oscillation sistem sayesinde). Hem sığ hem derin iki adet makarası var. Beni son anda bu makinadan vazgeçiren 630-640 gram gibi bir ağırlığa sahip olması. Bizim av disiplinine biraz zor bir makine. Ama sizinki gibi beklemeli av için biçilmiş kaftan diyebilirim.

biraz zorla kendini okuma raw 2 65 al derim her zaman her yerde işini görür
Ahmet abi'ye katılmamak da işten bile değil. Zira Raw'da kendine hayran bırakacak güce ve yapıya sahip. Artı olarak drag gücü sayesinde jig avı içinde kullanabilirsiniz. Bu makinanın bir güzel tarafı da Okuma markasının verdiği güven. Makineye her ne olursa olsun tamirini yaptırabiliyorsunuz. Kafa yapısına gelince Ahmet abi'nin dediği gibi kafayı tam dolu hale gelebilecek şekilde altına dolgu yapıp üstüne ince bir ip misina sarın, atış mesafesine siz bile şaşıracaksınız.

Her iki makineyi de gözünüz kapalı alabilirsiniz. Bence SPRO'dan sa bu iki makine biraz daha iyi gibi bence.

Surf kafa ikinci el burada uygun bir Shimano çıkar o zaman birşey diyemem ama sıfırı için bu iki ürün sizin için daha iyi olacaktır.

rapala17

Daimi Üye
slm üstadım , spro nicongnito 975 965 severek kullandığım bi makine çok te memnunum tek handikapı ipek ipi kafaya sarması hoş değil sadece verimi monofilement misinadan alabilirmisin bu handikabı dışında çekeri uzak atıştaki başarısı gerçekten çok güzel, eger ipekte kullanacam diyosan 2,eli 250 tl civarına penn anfinty 7000 veya penn surfblaster 7000 alabilirsin gerçekten sarımı atarı çekeri gerçekten güzel bir makineler 2 makineyide severek kullandım ve 2, el olarak sattım
Selam arkadaşım.değerli yorumların için teşekkür ederim. Bugün itibariyle, penn affinity 8000 aldim, sizlerin tavsileriyle bu makinanın iyi olduğuna karar verdim.

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Selam arkadaşım.değerli yorumların için teşekkür ederim. Bugün itibariyle, penn affinity 8000 aldim, sizlerin tavsileriyle bu makinanın iyi olduğuna karar verdim.
Hayırlı olsun Ayhan ağabey, yemli beklemeli avlar için çok yerinde bir karar olmuş. 10 bilya, titanyum ana şaft ve 17 kg. drag gücüyle kg.lık çipuraları suyun yüzeyinden getirecektir bu alet. Boğazda at-çek için ağır kaçacaktı ve 7000'liği ağırlık farkı dolayısıyla daha cazip olacaktı lakin kıyı yemli beklemeli avlar için ağırlığın pek bir önemi yok. Gönül rahatlığıyla ince ip misina kullanabilirsin bu makineyle abi, sıralı sarım sistemi sayesinde harika erimi ve sarımı var Bol trofeli avlarda, güle güle kullanın...