Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf makinamı-jig makinamı

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Berkayy tarafından paylaşıldı.

1. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

Makine alacağım fiyat 300 -330 arası .
    Ama kararsızım bu makinayı sadece rapalada kullanacağım. Bİlenler bilir şemsipaşadaki akıntıyı. Şemsipaşa kandilli tarabya kanlıcada kullanacağım bi makina olsun , ama genelde şemsipaşada avlanırım. Makina kuvetli olmalı ryobi appulse düşünüyorum 200 tl fiyatı makinenin . Ama balık açıkta oluyor şemsipaşada. Bana bi abi surf kafalı makineler güçlü olmadığından seni burda yorar makine akıntıdan çabuk yıpranır ama açığa atarsın bu makinelerle dedi Surf makineler bizim buraya uygun değil diye düşünüyorum bende . İstediğim makine çok ağır olmayacak balık geldiğinde kitlenmeyecek . bende banax sx 4000 var akıntıda kola bi bindiriyor su basıyor diye sanki balık varmış gibi anlamıyorum her sferinde balık var gibi geliyor rapalayı çalıştıramıyorum bile . akıntıda 170 - 185 gr kurşunda balık yokken boş gibi saracak balık olduğunda ise balığın olduğunu anlayacağım ama kitlenmeyecek tıkır tıkır saracak kola bindirmeyecek bi makina aslında şuan tek düşündüğüm ve bu kıritarlere uygun ryobi appulse var . yardımlarınızı bekliyorum ve eğer yorum yaptığınız makineyi kullanıyorsanız yorum yaparsanız yada kullandıysanız yorum atarsanız sevinirim .

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. furunotr

furunotr Aktif Üye

Surf makinaların çok güçlüleri de var; ama surf mü; jig mi; ya da spin mi diye soruyorsanız tamamen kullanıcı alışkanlık ve özellikleri ile ilgili bir durum...

Elimde çok güçlü ve kaliteli bir surf makina mevcut; ancak ben bir türlü doğrudürüst kullanmayı beceremiyor ve jig makinalarını tercih ediyorum...

Tabii sormanız ve araştırmanız çok doğru ancak öncelikle eğer mümkün ise bir tanıdığınızdan bu farklı tür makinaları kullandırtmalarını rica ederek öncelikle hangi tür makinayı rahatlıkla kullanabileceğinizi tespit etmenizi tavsiye ederim...

4. saltiga

saltiga Üye

speros 8000pg al butçene gore alabilecegin seni üzmicek bi makina

5. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

boğazda avlanacaksan sörf makina olarak tabir ettiğimiz uzak mesafelere kolay atış sağlayan makinaları araştır ,bunlar üzerinde bir marka belirle ve satın al ,bu iş öylesine göreceliki bak araştır site içinde her türlü ,paylaşım var konuya dair lakin işin içine girdimi zaten kararsızsın hepten kafan karışacak olacak olan bu sörf makinalar güçlü makinalardır ,herkezin makinası kendine güzeldir ben okuma salina 2 10000 kullanıyorum ve memnunum birde youtupta test kullanımları hepten aşık oluyorum makinama ,

6. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Aynen.

7. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

8. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

abi şemsipaşada balık tutuyorsan bilirsin akıntısını ve çinekopta sarıknatta açık atmak gerekir eğer acık atarsan balık seyrek bile olsa güzel balık alırsın , eğer acık atamassan hop ilişkene :D jig makinaları şemsipaşa için en ıyısı bencede. surfler çabuk yıpranıyor dayanamıyor bu akıntılara , güçlü makina lazım bu sulara , balığı zor çeken bi makinam olunca sınır oluyorum
    amacım surfte uzak atışlar için ama ne insanlar biliyorum surf makinayla benımle aynı atan buda aklımdna geçıyor

9. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

bı ara duşundum japonyada yemli avlarında kullanıyolar mış bu makinayı güçlü bi makina

10. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

surf makinalar eğer daiwa entoh , shımano bull eye alıcaksam tmm hem güçlü hem uzak atış için çok güzel ama 300 tl lık bı surf makina şemsipaşaya dayanacağını zannetmiyorum
    amacım uzak atışlar yapmak ama kımı ınsanlar var surf maknalarla atış yapıyor ve aynı atıyoruz okuma makineler çok güzel ama gam yapmasa bıde atarkn kamışın ucuna çokdolaştırıyor ve rapalada patlatıncada hiç güzel olmuyor 10 liralık bi rapala suya gıdınce gzel olmuyor :D

11. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

birol abi sağol
    sen bu makinayı kullandın mı abi nasıl balığı çekişi akıntıa felan :cool: