Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf makinaya ip misina tavsiyesi

Konu, 'Genel Konular' kısmında Lucarelli58 tarafından paylaşıldı.

1. Lucarelli58

Lucarelli58 Yeni Üye

Merhaba arkadaslar surf makinama ip misina sardirmayi düşünüyorum kalınlık ve marka olarak önerileriniz nelerdir ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Aynen ben de merak ediyorum. Ali expressden 1.0 (0,16mm) ip siparişi verdim bunu sarmayı düşünüyorum. Ne kadar ince o kadar mesafe diye biliyorum.

4. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Merhaba Süleyman,

İstanbul sularında ve boğazda kullanılacak olan bir makinaya 0,14 veya 0,16 mm ip yeterli olur diye düşünüyorum.. Ben şahsen boğazda kullandığım makinamda 0,14mm ip ve üzerine 10mt kadar 0,35mm şok misina uygulayarak kullanıyorum ve gayet memnunum :)

Hasan genc ve Lucarelli58 bunu beğendi.
  5. Lucarelli58

Lucarelli58 Yeni Üye

Teşekkürler peki marka olarak tavsiyen varmı fazla tuzlu olmayacak şekilde :)

Ersin1903 bunu beğendi.
  6. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Benim kullandığım ipi arkadaşlarım sağolsunlar Çin'den getirtmişlerdi bende onlardan aldım... iki farklı ip kullandım Çin'den gelenlerden birisinin markası Spider super power diğeri de Tri Poseidon.. Fiyatına göre oldukça dayanıklılar ve kullanan diğer arkadaşlarımda oldukça memnun bu iplerden... Eğer düşünürseniz bu tarz iplerden aliexpress'ten araştırabilirsiniz :) onun haricinde Kendo ve powerline ipler var yurt içi piyasa da onlarında fiyatı uygun diye biliyorum...

Lucarelli58 bunu beğendi.
  7. mali198534

mali198534 Aktif Üye

SeaKnight veya KastKing markaları en çok revaçta olan ürünler herkez bunlardan alıyor. 8 dolar civarında 500 metresi.

Lucarelli58 bunu beğendi.
  8. _-AreS-_

_-AreS-_ Üye

ip misinaya geçmek bencede güzel olur ben bi kaç yıldır kullanıyorum çok memnunum. aliexpressten aldım ve sürekli elimin altında bulunması 500m geçen hafta 3. siparişi verdim. Tri Poseidon kullanıyorum 1.0 (0.16) hem boğazda surf makinada hemde spinde aynı ipten kullanıyorum ve spini hem gölde hemde denizde kullanıyorum gerçekten sağlam dayanıklı bi ip sadece zamanla renkliyse rengi atar oda çok önemli değil