Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf makine için yardım!!

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında by_kacmaz tarafından paylaşıldı.

1. by_kacmaz

by_kacmaz Üye

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır surf makine arayışı içindeyim 500 tl. bütçe ayırdım yardımınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Shimano exage 10000 dikkatimi çekti fiyat performans olarakta hoşuma gitti bununla ilgili yorum ve diğer önerilerinizi bekliyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karacicek

karacicek Aktif Üye

Shimano exage güzel bir makinadır. Farklı kalibredekileri modelleri kullandım. 10.000 lik hiç kullanmadım.
    Ama forum üyesi üstad'larımızdan , 500,00.TL bütçe ile daha iyi tavsiyeler gelecektir , diye düşünüyorum.
    Bence acele etmeyin.

4. by_kacmaz

by_kacmaz Üye

sağolasın fatih abi acele etmiyorum olmuşken en iyisi olsun uzun zaman kullanabilelim.

5. bosporus fisher

bosporus fisher Aktif Üye

exage surf makine değilki

6. exxper

exxper Daimi Üye

Ryobi naxo var ama cok agir
    artik ucuza makinada kalmadi orta sinif markalar bile shimano daiwa ile nerdeyse ayni fiyat

Yeni daiwa power surf var yurt disindan 600-650 tl civari fiyata geliyor

OMER77 bunu beğendi.
  7. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

8. OMER77

OMER77 Aktif Üye

Mehmet abimin dediği gibi çok ağır makinalar bencede özkan beyin tavsiyesine uyup okumalara yönelmelisin ayrıca exage surf değil yanlıs bilmiyorsam surf ise bile tam surf değil shimanonun surf makinaların bakıcaksan 700 lira üstüne bakmalısın dostum bundan aşağısı sana pişmanlık olur.

exxper bunu beğendi.
  9. Taurus

Taurus Aktif Üye

Bilal bey , Penn Affinity 8000 veya Shimano Ultegra XSC 10000 tavsiye ederim.

by_kacmaz ve OMER77 bunu beğendi.
  10. karacicek

karacicek Aktif Üye

Bilal bey , Özkan Bey'in önerdiği makina gerçekten güzel bir makina.

Seçenek açısından size ;
    1- Aerlex 8000 XSA 1+1BB önerebilirim. Daha uygun fiyatlı havale fiyat 300,00.TL civarında, 1:4,6 Devirli işiniz göreceğine inanıyorum. Fakat 690.gr ağırlığında.

Biraz daha hafif olsun derseniz ;
    2-Super Aero Spinjoy XT 4+1BB öneririm. 1:4,3 Devirli , 570.gr ağırlığında. Bütçenizi biraz aşıyor , havale fiyatı 655,00.TL gibi bir rakam. Ama aradaki 155,00.TL' lik farka değer diye düşünüyorum. Şahsen benin de hep gönlümde olan bir modeldir.

Bu arada , Ali Hakan Bey' in önerdiği PEN' ide çok ciddi şekilde , düşünmenizi tavsiye ederim.

11. Levreko

Levreko Aktif Üye

Cengiz balıkçılığın bayisi olduğu markalardan bir makina al derim (okuma ; lineaeffe) şayet herhangi bir arızası olursa hiç sıkıntı çıkarmadan tamir yapıyorlar geçenlerde lineaeffe stYlum surf 70 marka makinam atış yaparken teli kapanıyordu cengiz balıkçılığı aradım hemen gönder bakalım dediler hiç nerden aldın faturası falan varmı diye sormadılar gönderdim 1hafta sonra tamir edip gönderdiler para falanda istemediler daha önce shimano exage makinamı tamir için yolladığımda bayisi fatura olacak dediler ücreti aldığın av bayiğine fatura edecez falan dediler ama cengiz balikçılık sadece tamir edip geri yolladı sağolsunlar

coner ve by_kacmaz bunu beğendi.