Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf Makine ve Kamış

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında OnurBelge tarafından paylaşıldı.

1. OnurBelge

OnurBelge Yeni Üye

Herkese iyi avlar...

350 tl civarında bütçem var.

özellikle kayalık,midyelik olduğunu bildiğim yerlerde çupra, karagöz vb için avlanmak üzere makine ve kamış almak zorundayım.

kamış olarak:
    genel olarak 50,75,100 gram kurşun atıyorum.uzağada atarsam daha iyi sonuç alacağımı tahmin ediyorum. 3mt. kamış kullandığım için açıkçası 4,20 kamıştan tırsıyorum :D birde kapalı boyu uzun olmamalıki rahat rahat çantama sığsın.

makine olarak:
    şuan mevcut makinem ucuz bisey. balığa gidince sol kolum 2 gün ağrıyor. rahat bir sarım gücü arıyorum. e tabi uzağa atışta önemli.

önerilerinizi bekliyorum. bu işi pazara kadar halletmem lazım.. bu fiyat civarında makine kamış kullanan dostların yorumlaır çok önemli alayım kurtulayım

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

kamış surf tipi olsun atışlardaki konfor diğer kısa sap kamışlara göre çok daha iyi. 180gr'a kadar atarlı 4.2m-3.9m lineaeffe olabilir. makine olarakta 55 kafa bir okuma makina yeterli. sağlamından 028 misinayıda sardınmı tamamdır.

4. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

5. OnurBelge

OnurBelge Yeni Üye

aslında kullanma alanıma uygun olduğundan set hoşuma gitti.kamışın metini duydum ama makine hakkında fazla yorum okumadım.

6. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

aynı makinayı linaeffe sflex 420 50 150gr atarlı kamışla kullanıyorum makina biraz ağır ama çekeri güzel,beklemeli avlar için iyi