Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf olta alacağım (1000 tl. civarı bütçem var, öneri ve yardım istiyorum.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Cabarov tarafından paylaşıldı.

1. Cabarov

Cabarov Aktif Üye

Selamlar, foruma yeni üye oldum.
    istanbul'da yaşıyorum her yıl memleketim bakü'ye gidiyorum. Orada yaklaşık 3 ay kalıyorum, bol bol denize gidip balık tutuyorum. 17 yaşımdan beri balık tutuyorum her yaz sahilden ve tekneden. Şuan yaşım 22.

Kaliteli ömürlük sağlam surf oltası almak istiyorum, çok fazla çeşit var nasıl seçim yapacağım bilmiyorum. Ben birşey alırken almışken iyisi olsun uzun yıllar kullanayım mantığıyla alıyorum herşeyimi.

Bütçem 1000 TL. Civarında, bana deniz ve arasıra teknede de kullanacağım bir surf oltası seçmeme yardımcı olurmusunuz ?
    Hazar denizinde kullanacağım. İstanbul'dan alıcam oltayı, memlekete götüreceğim.

Herkese iyi forumlar.(mobilden yazıyorum)

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cabarov

Cabarov Aktif Üye

Yazmayı unutmuşum, her zaman yemli balık tutuyorum, olta genelde elimde oluyor balığın vurmasını kontrol edıyorum, hissiyatla avlanıyorum, hassas olması önemli, siz değerli üyelerden tavsiye istiyorum.

Son düzenleme: 3 Temmuz 2015
  4. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Orhan;
    Öncelikle aramıza hoş geldin der, keyifli ve kalıcı paylaşımlar temenni ederim.:)

Surf Casting (Kıyıdan Uzak Mesafeli Atış) disiplininde avlanmak istiyorsan, takımlarının bu şekilde olacak ve tekneden avlanman bu takımlarla uygun olmayacaktır.(Özellikle kamışın boyu buna engel olacaktır.) Ayrıca Surf için kullanacağın makine; tekne avlarına uygun değildir. Tekne avlarında avlanma metoduna göre farklı makineler vardır. Av yapacağın hedef balıklara göre makine ve kamışlar farklılık gösterecektir. Bunun için takımları almadan önce forum sitemizi iyice gözden geçirmen doğru seçim yapabilmen adına iyi olacaktır.

Bütçene göre kaliteli uzun ömürlü takımlar almak istediğinden söz etmişsin. Bunu iki türlü yapabilirsin, Bütçen doğrultusunda sıfır takımlar alarak, belirli kalitede takımlar alabilirsin, Diğeri ise forum sitemizdeki üye arkadaşlarımızın satışa sunduğu(İkinci El Konular) piyasa fiyatlarının altında satışı yapılan sıfır ürünler ve az kullanılmış temiz ikinci el ürünlerden daha kaliteli bir takım oluşturabilirsin.

İyi forumlar. :)

Son düzenleme: 3 Temmuz 2015
    Cabarov bunu beğendi.
  5. Cabarov

Cabarov Aktif Üye

Önder abi, teşekkür ederim.
    Sadece sur fkıyı balıkçılığı için bana birkaç marka model olta kamışı önerisinde bulunabılırmısınız ? Çok fazla çeşit var insan neye göre nasıl seçim yapacağını bilemiyor. 2. Elde alabilirim hiç sorun değil, sadece ne alacağımı bilmiyorum. Bana marka model surf kamışları tavsiyesinde bulunabilirmisiniz ? Lütfen.

Yem ile avlanıyorum her zaman.
    Tekne avı yılda 1 kere yapıyorum o yüzden teknenin önemi yok hocam, esas her zaman kıyıdan yem ile avlanıyorum.

6. OMER77

OMER77 Aktif Üye

Ben shimanodan şaşma derim şahsen eğer ki surf alacaksan ancak yaşadığım şeylerden örnek vermem gerekirse shimano vengeance ax200 aldım ve bana cok kalas gibi geldi kötülemiyorum güzel kamış ama cok sert balığın aksiyonunu görmekte zorlandım ben daha sonra beastmaster dx 200 aldım cumartesi ve pazar günü deneme imkanım oldu gayet güzel bir kamış en küçük balığı bile hissettiriyor fiyat ve özellikler için spot balığın sitesinden bilgi alabilirsin birde lineaeffenin torunament surf modelini öneririm bir arkadaşım kullanıyor bende denedim güzel kamış shimanoya göre birazdaha uygunda fiyatı surf makina olarak sana yine penn affinity 7000-8000 yada ryobi naxo Yada daiwanın modellerini tavsiye eder saygışar dilerim

Cabarov bunu beğendi.
  7. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Şu siteyi bir incele istersen. Güzel ürünleri var. Fiyatı da oldukça iyi seviyelerde.

Shimano - Fareastfishing

Cabarov bunu beğendi.
  8. Taurus

Taurus Aktif Üye

Shimano xsc 10000 ve penn affinity 8000 kullandığım için tavsiye ederim. Kamış olarak hassas bi 3 parça kamış 100-200 gr bulursan güzel bi takım yaparsın.(Ben fury casterden oldukça memnun kaldım birde speedcast 100-200 var tabi kamışı iyi incele alırken hassasiyetini kontrol edersen iyi olur.)
    Selamlar

Cabarov bunu beğendi.
  9. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam kamış olarak tekne için bulabilirseniz roder red core önerebilirim fiyatı uyun ve çok güzel bir kamış . Surf kamış olarak 2.el ben çok tavsiye etmiyorum . Kamışların makinelere göre çok daha yıpranıyor ve sertliği azalıyor . Shimano surf kamış eğer surf leader almayacaksanız ki bütçe ona yeterli değil shimano veya daiwaya bence yönelmeyin. 800 l altı modellerde fuji halka bile kullanmıyorlar şahsen surf kamışta surf leader hariç ben shimano önermiyorum . Kıyıdan kaç gr atacaksınız ortalama böyle bir faktörde var . Trabucco , Kudos , Lineffe , okuma makaira (3 parçalısı) kamışların marka ve modellerini inceleyin bence. Eğer ucuza bulabilirseniz trabucco Poetica kamış şahsen kullanıyorum hem hafif hem yüksek atarlı bir kamış . Makine olarak penn affinity önerebilirim tekneden de kıyıdanda kullanabilirsiniz fakat sürekli elimde tutuyorum dediğiniz için biraz sıkıntı olabilir çok sağlam ama ağır bir makine . Eğer kıyıdan çok ağır bir kurşun atmayacaksanız hem teknede hem kıyıdan sizi götürebilecek bir shore jig kamışı alabilirsiniz . Akıntısız bölgelerde yemli avlarında 3 metre bir shore jig kamışı fazlasıyla iş görür hem bu sayede spinde yaparsınız . Shore jig kamışı alırsanız tabi kaliteli hafif bir makine gerekir :) Çok seçenek var , çok fazla kombinasyon var daha çok şey geliyor aklıma ama çok uzadı yazı :)

Önder Kanığ ve Cabarov bunu beğendi.
  10. Cabarov

Cabarov Aktif Üye

Yardımda bulunan herkese çok teşekkür ederim, o kadar çok marka model varki benim gibi bilmeyen biri için işkence oluyor :(

Hocam siz 2. El önermediniz ama surf leader dedıgınız 2. El 1 tane buldum almasam bile sizce nasıl ? Değer mi ?
    SHİMANO SURF LEADER 4.25BX-G ve 4.25CX-G.. - Balıkçılık Doğa Sporları İçin Spor Malzemeleri sahibinden.com'da - 219059751

11. OMER77

OMER77 Aktif Üye

sıfırı 1500 liraya yakındı en son ama ürün kaç senesi çıkışlı ne kadar kullanılmış hatta ve hatta ne kadar güneşe mağruz kalmış bunlar bile önemli yukarda senihcan ında dediği gibi 2. el mevzuu biraz karışık eğer kamış yorgunsa belkide mutsuz olucaksın asla alma demem ama denemeden asla alma derim nacizhane.

Cabarov bunu beğendi.