Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

surf takım için yardım

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında okayant tarafından paylaşıldı.

1. okayant

okayant Yeni Üye

balıkçılıga gonul verenlerın buluştuga bu ortama katılmaktan mutluyum.sizden bana yardımcı olmanızı istegim konu. ben antalya lara beldibi çamyuva arasında sahılden kosteklı ve kursunlu takımla yem olarak teke(yanıç)kulanarak balık avlıyan biriyim.bugune kadar oltayı yemi aldıgımız adamlar ne biliyosa ona gore avlandık ama internetten bi olta takımı alıyım dıye gırdım 1 haftadır belkı gunde 3 saat gezıyorum ve sımdıden cok seyı yanlıs yaptıgımı anladım.benım yapmak istediğim 390cm 420cm bi kamış 60 il en fazla 100 gr kursun atmayı dusunuyorum.yakalamaya calıstıgım balıklar mırmır cupra sargoz mercan vs. 100 300gr arası oluyor yanı ucu hassas bi kamışla ona uygun bi makina ve hangi ve ne tür misina yı kullanmalıyım 0.28 0.30 mm. yardım ve önerilerinizi bekliyorum saygılar... kamış için 150-200 makina içinde 100-150 lira ayırabılırım

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. okayant

okayant Yeni Üye

dogukan abi benim aradığım kamış 390cm az olmıcak atıcagım kursun asgarı 60 - 75 gr azami bitane buldum gibi ama kalitesinden emin değilim siz ne dersiniz ***daiwa samurai tele surf 390 cm 60 120 gr atarlı 170 tl***
    bunun la avlanırken yemli köstekli veya sıyırtma kursunlu 70 gr ve 70 gr dan büyük mırmı olsun lidaki falan balıkların darbelerini ii hisedermiyim yoksa 50-150 atarlı makinalarlada da küçük balıkların aksiyonunu farkedermiyim. tesekkürler

4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Okay abi mehabalar, aramıza hoşgeldin. Keyifli paylaşımlar dilerim. Doğukan abinin dediğine katılıyorum, surfte 100 gramın altına inmemeni ben de tavsiye ederim. Sana tavsiye edeceğim takımın benzeri ile uzun zamandır büyük keyif alarak avlanıyorum ve genelde 125 gram kurşun kullanıyorum. Kamış olarak tavsiyem = Okuma Salina Surf 3 Para 420cm 100-200gr Surf Kam - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri Eğer kapalı boyunun uzun olması adına taşıma sorunun olmayacak ise al bu parçalı kamışı tak en az 100 gram kurşunu ve aldığın verim karşısında sen de şaşır ;) Yine de 125 gram daha ideal olur diye düşünüyorum. Bu kamışa bir süredir kullanmakta olduğum bir makine önereyim, lakin sıfır fiyatı verdiğin rakamları baya bir aşıyor ama forumdan Mehmet kardeşim uygun bir rakama 2. elini satıyor, inceleyebilirsin = http://www.baliksevdam.com/forum/satilik-okuma-raw-55-makine-10761.html Sıra geldi balığı hissetme olayına; Kesinlikle ip misina kullan derim. Minnacık kaya balıklarını bile rahatlıkla hissedersin. Bu kamış ve makine ile eşleştirebileceğin, yine bir süredir surfte kullandığım ve gerek kalitesinden gerek uygun fiyatından memnun kaldığım KENDO 0,148 %100 DYNEENA 250M WHITE - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri bu misinayı tavsiye edebilirim. Kamışı pazarlıkla İzmir Alamatra mağazasından 150 TL'ye arkadaşıma aldık geçenlerde. Mehmet de makineye 160 TL istiyor. Bunlara bir de linkini verdiğim 0,26 kendo ip misinayı eklersen 345 TL gibi bir rakama ulaşıyorsun. Oluşturduğun bütçeyi geçmeyecek uzun süre keyifle kullanabileceğin bir takım elde etmiş olursun. Her nasıl bir takım alırsan al yolun açık oltan dolu olsun. Her zaman rastgelsin...