Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surf ve spin takım tavsiyesine ihtiyacım var.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında hunterakrep tarafından paylaşıldı.

1. hunterakrep

hunterakrep Üye

Arkadaşlar,

Hali hazırda kullandığım birçok kamış ve makaram var. Bunlarma yemli ve çapari çok güzel avlar yaptım. Genelde Boğaz bölgesinde avlanıyorum. Ama geçen yıllarla gerek ortam gerekse av çeşitliliği olarak daha az zevk aldığımı farkettim.

Yeni merakım spin avcılığı Gerek İstanbul çevresinde )Boğaz ve karadeniz kıyıları)gerekse Memleketim Kastamonu Bozkurt'ta kıyıdan sahte yemlerle avlanmak. Bu amaç için uygun takımlar edinmek istiyorum. Araştırmalarımdan anladığım kadarı ile tek bir kamışı bütün yemler ve teknikler için kullanmak pek mümkün değil.

Bu yüzden 10-40 ve 20-60 atarlı (tercihen birinin tele olmasını istiyorum) iki adet kamış düşünüyorum. Eğer bütçeye uydurabilirsem birtane de 05-25 gibi bir kamışdaha olabilir (Alabalık kamışım eskidi de :) ) Bir taşla iki kuş olur.

Elimde alabalık için kullandığım Cormoran Cormax 30 ve yeni aldığım MITCHELL BLADE 4000 iki makaram var. MITCHELL BLADE 4000'ı kamışlardan biri ile kullanabilirim sanıyorum.
    İkinci kamış ile kullanacağım bir makaraya daha ihtiyacım olacak???

Kamışlardan biri tele olsun istiyorum. (tercihan 20-60 olan hafif yemli takım olarak ta kullabilirim belki)
    Bu durumda düşündüğüm birkaç alternatif var ama asıl sizin kullandığınız memnun kaldığınız marka model tavsine ihtiyacım var.

Teorik olarak gözüme batanlar:
    Okuma v sistem 10-40 2.40-yada 2.70 (Tercih sebeplerimden biri de Bazuka taşıma çantası ile geliyor olması)

Diğeri için:
    Shimano Catana CX yada BX 2.70 yada 3.00 mt.
    (BX CX Shimano ya özgü aksiyon tabiri sanırım cx orta bx ortasert midir???)
    Tercih ne olmalı? Alternatif olarak bulabilirsem Fladen vantage yada Dam Evolution, Daiwa Crosfire serisi 2.70 - 300 cm den biri de olabilir.

Tabi ikinci kamış için ikinci bir de makaraya ihtitacım olacak.
    Daiva Regal 4000 bana mantıklı geldi fiyat 90.00 TL gibi görünüyor.
    Yada Shimano nun 100.00-120.00 tl arası serilerinden Catana 3500-4000Nexave 4000 gibi bir makara olabilir.

Önümüzdeki hafta izindeyim bu arada satın almak istiyorum. Sizin görüşlerinizi rica ediyorum.

Uzun zamandır ihtiyacım yok desemde ben de Surf modasına uyup bir surf takım edindim. Kullandığım tele kamışlardan kazandığım alışkanlığa uyaran hafif atarlı bir kamış tercih ettim.
    MITCHELL PRIVILEGE 2 T-430 SURFCASTING KAMIŞ 80-180 gr
    PENN SURFBLASTER 8000 MAKİNA

Kamıştan oldukça memnunum 125-140 gr kurşunları sorunsuz ve oldukça iyi erimli attım ancak daha ağır kurşunlar için alretnatif 450 boyunda 100-250 yada daha sert ama hassas:)) bir kamış arıyorum.Yoksa sopa gibi bir kamış hiç işime gelmez.

D.A.M POWER RANGE TELESURF 4.50 M 100-250
    D.A.M STEELPOWER RED SURF KAMIŞ 100 - 250

Lineaeffe nin OYSTER -BAİA-extreme compezitione-
    Lineaeffe s-flex SERİLERİNİN 100-250 4.50 kamıslarından birini düşünüyorum. bu katagoride (4.50 100-250 ve üzeri) kamış önerilerinize açığım. kamışların hepsi kağıt üzerinde 4.50 ve 100-250 olarak geçiyor ama benim için hassaslığı da önemli. kullanan arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Olabilirse birde orta boy birde makara arıyorum yada bu kamışla elimdeki makaralardan birini de kullanabilirim.

Sipin takımlar için 300-350 tl Surf takım için ise 200-250 TL arası bütçe ayırdım.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla,

Murat BAŞKAYA

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunterakrep

hunterakrep Üye

Arkadaşlar merhaba,

Spin takımlarımı aldım:)

Oluma v sıstem 2,70 10-40 ve Balzer Dıablo 6 2,70 20-75 kamış ve Shimano Nexave 4000

Surf kamış için hala arayışım devam ediyor. Yüksek atarlı ancak duyarlı :) bir kamışa ihtiyacım var.

Kullanan arkadaşlardan yardım rice ediyorum.

4. hunterakrep

hunterakrep Üye

Selam arkadaşlar.
    Boğazda sahte ile avlanabileceğim yüksek atarlı hassas bir kamış arıyorum kullanan arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum.

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Hem yüksek atarlı hemde hassas olsun istiyorsanız ve 200 gr atmam diyorsanız eğer shimano nexave 4.20 100 - 200 gr atarlı kamışı alabilirsiniz. ben 2 sene kullandım ve çok memnun kaldım sonrada .ok varmış gibi beastmaster bx aldım ama nexave daki zevki vermedi.