Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Suya girmek için ekipman

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bu videodaki eleman tulum üzerine mont mu giymiş? Burdan temin edilebilecek ürünler midir? Bunların av sonrası bakımı temizliği nasıl yapılır gibi konularda bilgi istiyorum arkadaşlar. Yakınımda kıyısı çok sığ meralar var. Menekşe plajı mesela. Bence burda suda ilerleyip atış yapılsa balık alınır gibi geliyor. Ya da dalgalı havalarda suya girmesemde kıyıya yaklaşmak adına birşeyler düşünüyorum. Tabi fiyatta biraz uygun olsa fena olmaz. Birde ayakkabı konusu var. Bu menekşe sahilde geçen arkadaşla ikimizde peşpeşe düştük. Deniz kıyısına çok yakın kayaların üstü mukus gibi birşeyle kaplıydı. Farkedene kadar iş işten geçti. Kaydırmaz bir ayakkabı tavsiyenizide bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Boy çizmesi ince yavmurluk uzun kollu fevkalade işini görür neoplen boy cizmesindeb uzak dur dostum ..tavsiyem.

scorpion26 bunu beğendi.
  4. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

6. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Bunlar işinizi görmez dostlar.levrekciyi paklasa paklasa pvc boy çizmesi paklar .hem ekonomik hem güvenli .

7. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Bundan bende var soğuk ve yağmurda bire bir içi polar suya girilmez ⛔

8. NRT75

NRT75 Aktif Üye

Merhaba, ismini yanlış hatırlamıyorsam 'taslan' denilen bir kumaştan yapılan tulum çizmeler oldukça iyi. 100 tl ye aldım 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum olumsuz yanı ısı yalıtımı zayıf nutlaka içilik giymek gerekiyor kışın.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kış için neopren en ideali.
    Hem sıcak tutar, hem esnek oluşuyla hareket serbestisi sağlar.
    Dezavantajı zor kuruması.

Taslan veya daha kalitesiz naylonlardan yapılanlar daha hafif olmakla birlikte sıfır ısı yalıtımı ve oturup kalkarken esnememesi dezavantaj. Kolay kuruması ise avantaj.
    Bu tarzların botları da çok zayıf ve yalıtımsız olduğundan neopren çorap dşında içine ne giyersen giy ayaklar donar. İçlik ve pantolon üstüne giyince bel bacak kısmı nispeten soğuktan korunabiliyor. Ancak suların daha sıcak olduğu mevsimler için taslanlar daha ideal.
    Yine de taşlan alınacaksa botların yalıtımlı olmasına dikkat etmek gerek. Son zamanlarda öyleleri de sanırım çıkmış.

Suya girdiğinde üzerine giydiğin kıyafetin belinin neopren destekli olmasında fayda var. Bu sayede bele oturur ve suyun aşağıdan içeri girmesini engeller.

Ben yelkencilerin kullandığı tarzda bir şey kullanıyorum
    Spray Top olarak aratırsan görebilirsin.

Taslan tulum ve spray top
    IMG00959-20120430-1422.jpg

Neopren tulum
    DSC03995.JPG

Son düzenleme: 27 Kasım 2015
    scorpion26 bunu beğendi.