Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sweida Kamış... :(

Konu, 'Genel Konular' kısmında akvarist07 tarafından paylaşıldı.

1. akvarist07

akvarist07 Yeni Üye

bundan yaklasık 15 gun kadar önce avfoni.com dan okuma boxter makina ve shimano surf kamıs aldım daha sonra dediler ki shimano elimizde kalmadı bende aceleciliğim üzerine başka bir kamis önerdiler (önerilen kamış markası sıweıda) bende nerden bileyim böyle olacağını tamam dedim hatta üzerine bi de ekstra ödeme yaptım. kamıs elime gecti ilk avıma gittim 110 gr kursuna taktım ve hüsrana uğradım.Üzerinde 100-200 atar yazmasına rağmen daha 110 gr. kurşunda bütün hevesimi kaçırdı. ıkı gun sora pikniğe gittik ailecek ben gene istemeyerek de olsa bu kamışı da yanıma aldım. deniz kenarına geldim daha kamışı açarken ilk parça dan porselen kısmıyla beraber elimde kaldı daha açarken.Geri gönderdim aldığım yere ve iadesini istedim fakat dedilerki yollayacağız gelen cevaba göre iade veya değişim yapılır dediler. Eğer bunu bir tavsiye olarak alırsanız ben ettim siz etmeyin sıweida markadasından uzak durun. :mad:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Aktif Üye

Emre merhaba; siweida nın hangi modelini gönderdiler.
    Ben de atçek için 1.98/2.40 boy 7-35 gr livina modeli, bir de hafif yemli için 3.60 bolotin modeli var.İkisi de görevini iyi yapıyor.İzmir'de bir arkadaşın yerinde ise jigginten surfe bir kaç modelini inceleme şansım oldu.Kullandığım ve gördüğüm kadarı ile iyiler.
    Hani yanlış anlaşılmayayım ,ben senin yanlış kullanmış olabileceğin gibi bir şey söylemiyorum.
    Ayrıca gönderen firma neden istediğin shimano yerine başka bir shimano önermemişte illa siweida göndermiş.Sanırım reklam amaçlı ve ya kar hesapları yüzünden ve ya da güvendikleri bir marka olması sebebi iledir.
    Şuna da dikkatini çekmek isterim; Shimano nun surfleri siweida nın surflerinden daha pahalıdır.Alivio bile siweida ile kıyaslanmaz.Bir de üstüne fazladan ücret istemişler.
    Aldığın yer hakkında bir olumsuz söz etmek istemem fakat biraz tuhafıma gitti.

4. akvarist07

akvarist07 Yeni Üye

öncelikle teşekkür ederim şöyle izah edeyim ilk sipariş ettiğim kamışı hem hesaplı olması hemde daha önce kullanmış olmam dolayısıyla hoşuma gitmesi uzerine sıpariş ettim.O kamış da;
    Avfoni

Fakat bunun yerine önerdikleri kamış ise ;
    SIWEIDA Trastevere Surf Kamış

Yanlış kullanım olması imkani yok. Şöyle de birşey var daha ikinci sefer kamışı açarken kırılması cok mantıksız geliyor bana.

5. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Aktif Üye

Değişim veya iade yaparlarsa iyi.Ücret iadesi yaparlarsa bence kamışı görerek içiniz sinerek alın.Alanya'yı bilmiyorum fakat Antalya'da doğu garajına yakın Merkez bankası yakınlarında olta malzemeleri satan epey dükkan var.
    Sonuçta kamışın çok bayılmayıp üzerinde yazan kurşunun hakkını verecek ve sert atışlara gelecek bir kamış olması iyi olur.
    Ben surfte sert ve aynı zamanda da ince uçlu hassas kamışları tercih ediyorum.
    Kimi kamışlar açıkken tartınca sallanıp duruyor.
    Umarım iyi esnaflardır da güzel bir sonuç olur.

6. akvarist07

akvarist07 Yeni Üye

inşallah beklediğim gibi olurda rahat ederim bende