Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tarifi yok bu hissin

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında burakgulas tarafından paylaşıldı.

1. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Yıllar önce küçük teknelerin bağlandığı marinede başladı benim balık aşkım, önceside var Çamlıhemşin derelerinde atadan kalma gelenekle alabalık avları ama gerçek aşım o marinede yapıldı. Tahminimce 5 numara iğneye bedenini bile bilmediğimiz misinalarla midye takarak avladığım Asenalarla kaya balıklarıyla. Sonrasında hediye edilen teleskobik kamışla marma denizinde günlük 3 5 kıraça, abilerimizden gördüğümüz el oltasıyla eşek istarviti derken. Lüfer denen o aşkın ne olduğunu öğrenmeceler ve ilk kaşık. İlk lüferimin oltanın ucundaki hissini halen bileklerimde hissederim :) Şuanki bilek çapımın yarısı kadar bileklerimle insanlar çinekopa atarken ben lüferi çekmiştim, avlandığımız meradada balık tutarsan şanslı sayılırdın o derece. Hatta utanmadan saatlerce çinekop için kol parçalayan abilere "Abi bu ne balığı diye sorduğumda, h..tirlan eşoğlusu dalgamı geçiyosun bizle " tepkisi:) Saat öğlen 1 den akşam güneşi batıncaya kadar 6 7 belki olta sallamıştım, kendi kendime bu son olsun diyip attığım oltanın önce takılıp kalması aha sonkez dedim tek kaşığımıda taşa taktım dediğim anda misinanın suda deli gibi gezmesi ve o beyaz karnı güneş kaybolduğu sırada görmem ahhh o duygu, o his, o heyecan.. Akşam eve gittiğimde babamın o balığı görmeside ona bu aşkı aşılamaya yettide arttı:D herşey sonrasında başladı baba oğul geceden sabaha kovalarca eşek istarviti avları ki en küçüğü 25 30 santimdir sonrasında kesilen istarvitten anlaşılan lüfer kofana baskını ve yedek kovayı doldurduğumuz sayısız kofana.
    Sonrası tarifsiz buraya kadar herşey güzel:D Bu arada dostlar torfeleri paylaşır bende kalbimdeki trofeleşmiş balık açlığını.
    Sonrasında tayin çıktı ve Ankaraya geldik, hay gelmez olaydık sudan çıkmış balığa döndüm. 9 sene oldu 10. seneye giricez yakında. O günden bu güne birtane balık hissedemedi bu eller Ankara etrafında bütün göllere gittim. Her su damlasına olta attım ya hava koşulu ya bizden önce yapılan av yarışmaları, bizim cahilliğimiz, tecrübesizliğimiz, yanlış ekipman, yanlış yem seçimi vs derken 10 senedir Ankara civarında bitane balık tutamadım. Egede denedim bu yaz şansımı 1 2 mırmır 1 2 ufak karagöz dışında oltama takılan bişey olmadı, oltamın ucundaki yemleri suya bıraktım Ankaraya geri döndüm. Bu aralar kanım kaynadı ekipmanlarımı toparladım oltamı kamışımı yeniledim hazırlık aşamasındayım nasipse bu pazar Akyar barajına gidicem tekrar şansımı denemeye. Bunları yazma nedenimi bende bilmiyorum ama çok doluyum ve her geçen gün içimdeki bu ateş büyümeye devam ediyor. Şimdi sevgili abilerim, kardeşlerim hobidaşlarım kendinizi benim yerime koyun ve bi empati kurun. Nekadar mutsuz edici dimi:) Deniz kenarında yaşayan dostlarım kıymetini bilin her damlasının. Diyeceklerim bukadar umarım birgün; trofe olmasada olur güzel bir av paylaşımım olur burda. Yeterki ben kaşığımı sahtemi çekerken sonkez olsun bi deli gelip ucunda benimle savaşsın başka bi isteğim yok. Bu arada Ankara civarında olan ava çıkan varsa ve beni yanlarına kabul etmek isterlerse seve seve katılırım, ayrıca özelden bana bu acımı dindirecek avlak tavsiyesi vermek isteyen olursa seve seve kabul ederim:) Kalın sağlıcakla, musmutlu çok güzel avlarınız olsun.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ne güzel anlatmışsın.. Bu hissi anlamayanlara artık anlatmıyorum bile.. Anlayan dostları bulunca ise sohbetin hiç bitmesini istemeyiz. Bu platform ise bunu anlayan insanlar ile dolsun istedim hep.

Hoş geldin...

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Deniz sevdalısının karasal iklimde yaşamak zorunda kalması büyük işkence.
    Onca güzel balığın hayaliyle Tatlısu balıklarına bile razı olup bir de bulamamak daha da acı verici.
    Keşke yol, yer bilsem de tarif edebilsem, acıların dinse.. :(
    Umarım Ankara'lı lar duyar sesini..

5. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Hoş bulduk canım abim:) Dertler paylaşıla paylaşıla azalırmış, deniyoruz, o turna, lüfer levrek oltama gelmedikçe paylaşıma devam:) Gelirse misliyle devam:))
    Buda yeni toparladığım takım inşallah harcadığımla kalmamda 1tanede olsa alırım bi kuzu.

Ekli Dosyalar:

Hamdi bunu beğendi.
  6. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Umarım Şeref abi.

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Gönlün o yolda olsun gelen her balık trofe olacaktır :)

burakgulas bunu beğendi.
  8. zaad

zaad Aktif Üye

Tatlı su avında 3 numara savagear kaşık yanında olsun. Tatlı su levreği ve turnada çok güzel iş yapıyor. ( Ben alabalık için almıştım ama hiç iş yapmayınca üzülmüşdüm, kaşıklar elimde patladı derken yazın çok güzel levrek avı yaptım bu kaşıklarla.)

burakgulas bunu beğendi.
  9. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

Kardeşim ne güzel yazmışsın ya :) Bende ilk gümüş balığıyla başlayıp kefal tutuyordum senin yaşlarında. Lüfer levrek kadar iyi bir balık olmasa da tutması gerçekten çok zevkliydi :) Bende ilk yakaladığım kefali ve sattığım anı unutamıyorum :) Gerçekten okurken çok neşelendim ve fotoğrafında çok iyimişsin :p

burakgulas bunu beğendi.
  10. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Gencken guzeldik:) Bu aska bikere dustunmu donusu imkansiz iste. Hele bide ulkenin tam ortasindaysan deyme keyfine

YusufZiyaDeniz bunu beğendi.
  11. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Hoş geldiniz aşk böyledir bilen bilir..

burakgulas bunu beğendi.