Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

taşlıklarda bir gece :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

geçen gün okuduğum rapordan sonra çok özlediğim iskorpit avına niyetlendim :) hava biraz serinleyince bahçeden birazcık solucan topladım hedef iskorpit olunca yemde pek seçici olmaya gerek yoktur :) güzel büyük bir limanın girişinin ucuna yerleştim derinlik tahmini 5 7 mt arası idi zaten seçim sebebim de bu derinlik idi bu kadar durgun sularda sığlıklarda balık olacağını sanmıyorum taşlarda bir kaç teke ile bir tane de yengeç yakaladım balık için getirdiğim kepçe ile iki adet yemli takım hazırladım birinde küçük iğneler diğerinde ise orta boyda hani ne olur ne olmaz diye :D yakaladığım küçük yengeci spin takımımın ucuna 1 mt köstek ile tek iğne bağladım 20 gr kurşunu fırdöndüye iliştirip 40 mt kadar ileriye attım onu unuttum hiçte umudum yoktu açıkçası :) kamış çok sert olduğu için sürekli boşluk almak sıkmıştı diğer takımlar boş durmuyordu açıkçası iri boyda bir barbun ile açılış yapıldı gayet sevindim abartısız 25 cm geliyordu peşi sıra hiç beklemediğim menekşem geldi buralarda hiç izine rastlamamıştım sorduğumda ise ok eskiden yol geçmeden önce olduğunu şimdilerde görünmediğini söylediler :D benim eski dostum nasılda özlemişim biraz durağanlık başladı suyun üzerinde kıpraşan balıklar gözümü sürekli rahatsız ediyordu sanırım gümüş balıklarıydı ama oltalar hiç kıpırdamıyordu şaşırdım az önce peşi peşine vuruşlar olan deniz birden kesildi az sonra suyun üzerinde bir snorker sesi durumu açıklıyordu koca yunus limanın içinden sürüyü çıkartıyordu :) yunus geçitinden yarım saat sonra balık tekrar av vermeye başladı iskorpitler bu hengameden ilk çıkan cesur adamlar :) 5 adet te iskorpit tutunca bu akşamlık yeter diyebildim spin takımı elime aldığımda ip boştu sarıp toplarken eşkine diye düşünüyordum yemi alıp taşlara girmiştir kesin diye bilmiş bilmiş sararken kurşuna geldim köstek boşta idi ama :eek: :eek: iğne paladan kırılmış :eek: ilk defa bu iğnenin kırıldığına şahit oluyorum takımları topladım ama o balığa çok darıldım :D foto yok kusuruma bakmayın :D bir dahaki yemli avlarımda foto da olacak diye sözünü vereyim :D :rolleyes:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sen şimdi iğne katili o balığın peşini bırakmazsın artık.
    İskorpitler de afiyet olsun.

4. hızır şeref gültekin

abi çok şaşırdım daha önce hiç başıma gelmemişti :D ama onu takip edeceğim :D

5. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Durmak yok takibe devam Hızır :)

6. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

O balık şimdi sağda -solda konuşur durur.Yok şöyle kırdım,burdan tüydüm:D
    Onu tutmadan sana huzur yok.:p
    Bu arada,
    Afiyet şeker olsun Hızır Can:)

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

Senin emaneti ben alırım ondan :D

8. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Soyunu tükkettin levreğin :D Sıra iskorpittemi :D

9. hızır şeref gültekin

ecel onu buluncaya kadar istediği taşkınlığı yapsın abi ..... :) nasıl olsa duasını ettim elime düşerse az pişmiş yiyecem :D

10. hızır şeref gültekin

kısmet abi rast gele diyelim :)

11. hızır şeref gültekin

yok abi soyu tükenir mi hiç olta ile :) iskorpiti çok severim eski aşkım debreşti :D