Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TATLI SU AV YASAĞI HAKKINDA YARDIM LÜTFEN

Konu, '3/2 Numaralı Amatör (sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ 2012/66' kısmında OzzyJen tarafından paylaşıldı.

1. OzzyJen

OzzyJen Aktif Üye

Sevgili balıksevdam üyeleri.aklıma takılan daha doğrusu bulamadığım bir cevap var size sormak istiyorum...Ben Alanya’ dan yazıyorum..Bu arada Alanya da avlanan arkadaşlar varsa tanışmakta isterim...Sirkülerde Antalya için 1 haziranda tatlı su balık avı av yasağının bittiği yazıyor ama ben 1 temmuz diye okumuştum internette..acaba ilçeye göre de değişiyor mu bu tarihler? Yani Alanya da 1 Temmuz olabilir mi acaba? Yoksa burada da mı 1 Hazirandır...Şimdiden teşekkürler - avlarınız daim olsun...:cool:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Haziran 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. jacksoonn007

jacksoonn007 Aktif Üye

özcan kardeşim tüm türkiyede tatlı suda av sezonu bundan 4-5 sene öncesine kadar 1 temmuzda açılıyordu ama artık tatlı suda sezon 15 haziranda açlıyor

4. OzzyJen

OzzyJen Aktif Üye

teşekkürler bilgilerndirdiğiniz için..ozaman 2 gün sonra başlıyor...haftaya balıktayız millet :)))herkese rastgele...

5. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Merhaba Özcan, yukarıdaki tablodan da göreceğin üzere Antalya'da av yasağı 1 Haziran'da bitti. şuan tatlı sularda av serbest. Bu tarih Antalya Merkez ve tüm ilçeleri için geçerlidir.

Tabloda tarihlerin illere göre farklı olmasının nedeni ise o bölgenin iklim koşullarındaki farklılıktır. İklim farklılığı nedenyle balıkların üreme dönemleri bölgeden bölgeye değişik zamanlarda olmaktadır.

6. ulku_seven

ulku_seven Üye

benimde sormak istediğim bişeyler var.. sirkülerde tatlısu turnasının 15Aralık- 31 Mart arası yasak olduğu yazıyor. fakat 1nisan-30Haziran arasında iç sularda av yasağı yazıyor. şimdi hangisine göre hareket edeceğiz?

7. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Turna 15 Aralık - 31 Mart arası kapalıdır. Şuan bazı illerde başlayan ve bazı illerde de başlayacak olan yasak diğer türler içindir.

Aşağıdaki tablodan detayını görebilirsiniz.

8. ulku_seven

ulku_seven Üye

teşekkür ederim.. :)

9. bulentkom

bulentkom Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, bende aynı soruyu sormak için siteye yeni üye oldum. Belli türlerin yasakları aynı Göl yada Baraj da bulunan sazan ve yayın balığının yasaklarından önce bitmekte. Bu konu da kafam karıştığı için bende İlçe Tarım'a gidip bilgi almak istedim. Bana verilen cevap 1 haziran dan önce barajda olta atamayacağım dı. Yasak'ı kalkan balıklar için dahi 1 haziran'a kadar baraj da olta atmanın yasak olduğu söylendi. Bu konu hakkında farklı bir bilgiye sahip olan var mı acaba? Bulunduğum yer Salihli, Söz konusu baraj Demirköprü barajı, sorduğum balık ise çiftliklerden kaçan Gökkuşağı Alabalığı. ( Bu balık için Orman içi sular harici yasak olmadığını biliyorum)