Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tatlı Su avları II : Bir yol bir köprü

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında tanbays tarafından paylaşıldı.

1. tanbays

tanbays Aktif Üye

Bu video Deniz avı için Egede yol alırken tesadüfen gördüğüm , "Burada muhakkak at-çek yapmalıyım" diyerek aracı köprü altına çekip avlandığım bir yer,

Görüntüler herşeyi fazlasıyla anlatacak zaten,

Plansız tek başına yaşanan bir av, belgelenmeyi hak eden, bir doğa ve yaşam alanı. Balıkla mücadelenin inanılmaz keyifli anları,

İyi seyirler

Çekim malesef pili biten handycam yüzünden Digital fotoğraf makinasıyla ve tripot yardımıyla çekildiği için istediğim kalitede değil.

Tatlı su avları II

[DM]xb0nmz_tatly-su-avlary-ii_sport[/DM]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Tanbay
    Sen istediğin gibi olmadığını düşünsen bile eminim ki izleyenler bu konuda sana katılmayacaktır.
    Bu görüntüler kısıtlı imkanlarla çekilmiş olsa bile bence yine de harika
    Ellerine sağlık

4. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

muhteşem!!! çok beğendim tanbay, tebrikler .

ben tatlı su kefali avında daha çok makinasız hassas kamışlarla at çek yaparak çekirge ve kurbağa ile iyi sonuçlar alıyorum. makinalı takımla meps eşliğinde de iyi sonuç aldığım dönemler oluyor ama hiç sahte balık denemedim. ilk fırsatta deneyeceğim. ayrıca geriye saldığın balıklar için teşekkürler

5. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Harikaydı zevkle izledim,çok teşekkürler :)

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

Seninle beraber avlanmış biri olarak, doğaya,avına ve yaptığın işe gösterdiğin ihtimam bu videodan bile belli oluyor.
    Örnek bir amatör balıkçısın Tanbay...

7. selçuk

selçuk Aktif Üye

Çok güzel Tanbay'cığım,tebrik ederim yenilerini sabırsızlıkla bekliyor olacağım ;)

8. tanbays

tanbays Aktif Üye

İzleyenler yani Biz ; hep daha iyisine layığız aslında.
    Bunu, bu raporu ilk açtığım zamanda belirtmiş biraz çabayla çok şeyin değiştirebileceğini söylemiştim...

O zamandan bu zamana ilerleme katettik , biraz masraf, bazı konularda hassasiyet, çok şeyi değiştirdi kalite açısından, hem tatlı suda hem denizde sair balık avlarında sanıyorum çabamızın karşılığını da aldık.

Bazılarını ilk defa videolarda göreceksiniz.

Umarım yine, örnek olur, raporlardaki görsel kalite çıtasını yükseltiriz.

Yapılan işlerden iki resim en kısa zamanda bitirip beğeninize sunacağım...

Aşağıdakiler Videolardan yakalanarak resmedilmiştir.

9. tanbays

tanbays Aktif Üye

Yukarıdaki sahteyi incelerseniz, neredeyse boyu kadar damağı olan bir sahte, derin havuz yapan yerlerde bu tip sahteler , ayrıca yine dalan kurbağa sahteleri güzel iş yapıyor...

10. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

sn. tanbay,

öncelikle, balık ve kara avı malzemeleri satan bir işletme sahibi olduğum halde, sahte konusunda tamamen bilgisiz olduğumu belirtmek isterim. bulunduğum ilce de sadece tatlı su kefali ve sazan mevcut . bu iki tür dışında balık malesef yok.

sahte balıkla sadece uşakta turna avı yaptım iki kez, uşaklı arkadaşlarımın kullanmam için verdiği sahtelerle avlandım.

Şimdi buralarda, sahte ile kasna avlanacağını söylesem ''hadi ya olurmu öyle şey'' diyecekler.çünkü bilmiyoruz..

ben yeni yeni meps le avlanmayı öğretme aşamasındayım, ama kesinlikle sahte yi kendim deneyeceğim. dün gece gelen müşterilerimden bir kaçına'' bir yol bir köprü'' konusundaki videonuzu seyrettirdim.

yorumlar ilginç oldu '' bu video avrupa da cekilmiştir'' bile dediler:) . yani kasna avı buralarda eski sistem, bir kamış bir misina ve canlı yem .. mesela siz sahtenin damağının boyu kadar olduğunu yazmışsınız.. damağın uzun olması sanırım sahtenin derin yapmasını sağlıyor. eğer doğru anladıysam.. şimdi ben kasnada en güzel verimi hiç kurşun kullanmadan, 20 mm misina ve kibrit çöpü kadar bir şamadıra ile genellikle yavaş akıntılarda , yemi suya sessizce düşürüp , yeme suyun üzerinde kısa kısa yüzdürmeler yaparak ve kısa bıraklamalarla yakalıyorum, hatta kasnanın yeme saldırışı esnasında yarısını suyun üzerine çıkardığını sürekli görüyorum. yani ben kasna avını hiç derin de yapmadım en derini 50cm. olan yavaş akarlarda yaptım.işte bu yüzden derin dalan sahtelerle sonuç alabilirmiyim , ya da gerekli aksiyonları sahteye verebilirmiyim bilmiyorum.

ancak sisteminizi ve stilinizi çok beğendim ..

11. Adnan Cansever

Adnan Cansever Aktif Üye

Tebrikler gerçekten çok keyifli.