Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TATLI SU BOİLİ OLTA TAKIMLARI

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında Ersin tarafından paylaşıldı.

1. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ZIPKIN22

ZIPKIN22 Üye

ersin arkadaşım ben genelde sazan avını yaparım fakat dörtköşe kibirt kutusu büyüklüğünde sıkıştırılmış küspe kalıbı sıktırma gezer düğüm ile kösteğin en sonuna bağlarım sıktırma kapan düğümünün üzerine 3-4cm köstekli 4 iğne bağlarım iğneler genelde boşta olur bazen avlağın durumuna göre uçlarına üzüm,mısır,solucan takarım. Kösteğin diğer ucuna yani yukarı doğru arada kapan ilmeğini sıkıştırması ve atışta daha ileri gitmesi için40-80gr arası gezer kurşun koyarım (köstek uzunluğu 40-50 cm)bir klipsiz bilyalı veya bilyasız fırdöndü takarım,ana bedenin ucunda zaten klipsli bir fırdöndü bağlıdır,hazırladığım takımı bu klipse takarım. yemleme yaptıysam yemlediğim yere doğru atabildiğim kadar uzağa atarım,dibe çökmesini beklerim,boşluğunu alırım,zilimi takarım ya kısmet derim.tabi bu herkezin kullanabileceği bir sistem bu takımı kasnak düzeneği ilede kullanabilirsiniz.benim ençok uğraştığım konu ise gelişi güzel satılan malzemelerden alıp bu takımları yaptıktan sonra avlaklarda çoğu zaman hüsranla biten sonuçlara katlanmak oluyor (balık kaçırmak konusunda)hangi misina kalitelidir (genelde kanı büyük balık yakalıyacağızya kalın misina olsun ama hangisi çoğu kimse buna önem vermiyor gidiyor malzemeciden 50 lik 60lık bir misina ver diyor malzemecide sorgusuz veriyor alıyor takıyor sonra avda hüsran. misina kopar,dolaşır,düğüm tutmaz,klips açılır,fırdöndü kopar,kamış kırılır )hangi kamış kullanılır ve kalitelidir (tabi orta kalitede)apratlar nasıl olmalıdır,nasıl bağlantı,bağlama yapılmalıdır yakın zamana kadar ben bile bilmiyordum ve çok hüsran yaşadım yeri geldiğizaman paylaşmak isterim buzamana kadar ki avlarımda hiç aklıma gelmedi fotoğraf çekmek,bundan sonra çekip paylaşacağım. Benim merakım tamamen yabancı olduğum boili sistemi ile av yapmak nasıl olur bilemiyorum,dahamı verimli olur bilamiyorum.takımın hazırlanışını yapamam diye korkuyorum ,görünüş itibarı ile suda bunlar asılı mı kalıyor ,olta boşta balık bunu farkedip gelmemezlik yapmazmı.

4. yılmaz12000

yılmaz12000 Yeni Üye

selam. dere ve nehirlerde balık avı için nasıl bir takıma ihtiyaç vardır? Genel kullanım için kaç numara misina, kaç numara iğne, nasıl bir makara ve kamış gereklidir? saygılarımla tşk.

5. konevii

konevii Aktif Üye

Çok güzel paylaşımınıza teşekkürler Ersin Bey.
    Elinize, emeğinize sağlık.

6. ismail18

ismail18 Aktif Üye

slm aleyküm ersin bey yazınızı okudum ama bizim buralarda pek boiliyi bilen yada kullanan olmaz bende cankırılıyım ben kullanıyorum ama tabi bir sene oldu yemi boili yem kullanmıyorum ama takımısını kullanıyorum sadece

7. Okan1

Okan1 Yeni Üye

Boili zaten çok meşakkatli birşey, herkes yapamaz onun içindir kullanan azdır. Yapım aşamasının zor olmasının yanında çeşitli bileşenler girdiği ve pahalıya malolduğu için de pek tercih edilmiyor olabilir. Ben de kullanmıyorum boili ancak düzeneklerini uyguluyorum. Yem olarak irmikle şekeri karıştırıp ufak top yapıyorum ucuna mısır ya da solucan tamamdır :D

8. kelebicin

kelebicin Yeni Üye

merhaba arkadaşlar

9. izqifrk16

izqifrk16 Yeni Üye

Paylasım icin tesekkürler Benim boili tarifim aynen söyle

civciv yemi
    mısır unu
    soya unu
    vanilya
    yumurta
    Bu karısımı kulak memesi kıvamına getiriyorum sonra top top yaparak yemliyorum

10. ocalanyasin

ocalanyasin Yeni Üye

en güzeli düdük makarna haşlandıkdan sonra yapış yapış oldugu için yem de kaybolmuyor iğneden deneyin tavsiye ederim ençok balığı makarna ile adım

11. CELILOGLU

CELILOGLU Yeni Üye

Bilgilendirme için teşekkürler...