Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tatlı Suda av

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında sdtks tarafından paylaşıldı.

1. sdtks

sdtks Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere bir sorum olacak. Yurtdışında yasiyorum ve evime yakın bir yere baliga gidiyorum. Söylenene göre gölde sazan turna tatlisu levregi kadife baligi capak baligi tahta baligi kizilkanat vb. Baliklar var. Bir defa 30 cm boyunca capak baligi yakaldim. Onun haricinde her gun 10 - 20 tane kucuk küçük yayin baliklari yakaliyorum. 10-15 cm boylarinda. Tabii geri atiyorum onlari da. Baskalarina bakiyorum adamlar yakaliyorlar diger baliklardan. Bu kucuk yayinlardan kurtulmanin yolunu bilen var mi? Varsa bi yol gostersin çünkü biktim inanın.

Yem olarak solucan ciger hamur misir kullandim ve bu kucuk yayinlar hepsine geldi. Sazan yakalamak istedigim icinde sahte kullanmak istemiyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

Buyuk sazan icin Bolili takım ve Mısır'ı önerebilirim Buyuk yayın icin ise iğne yem Buyuk Olmalı papağan gagalı iğneler var avcıdır tavuk Yüreğini veya ciğerini tek seferde takacak kadar

Son düzenleme: 8 Eylül 2015
    mutlu1754 bunu beğendi.
  4. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

Yayın balığının gözleri çok iyi görmez hatta bu nedenle sahteyle pek avlanmaz. Yayın için önemli olan koku ve harakettir bıyıkları da bu nedenle vardır. Hatta yayını çekmesi için kancaya sabun takanı bile gördüm Kendim denemedim ama gerçekten işe yarıyormuş. Bunları göz önünde bulundurursak mısır daha çok verim almak istiyorsan boili kullanabilirsin.makarna kullanılıyo,sazan için hamur yapılıyor zaten çapak tahta balığı sazan kızılkanat vs benzer balıklar olduğu için yedikleri yemlerde benzer olduğu için verim alabileceğini düşünüyorum. Ama sahte kullanmak istersen sazan için kaşık yani meps daha verimli oluyormuş.Benim bildiğim bu kadar.
    İyi günler.
    rasgele!

5. arjen

arjen Aktif Üye

Sazan icin kaşık ve mepps mi? sazan avcı balık degil hocam kasık ve mepps icin uygun olacagini zannetmem

eylmz ve Ahmet Çevik bunu beğendi.
  6. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

Haklısınız sazan için kaşık veya mepsle avlamak çok zor ama sahte yemle illa avlayacaksan genellikle onları kullanıyorlar.

7. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Sazanı kasna ile karıştırıyor olabilirmisiniz? Bu dediğiniz şartlarda sazan avi imkansız..

8. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

Hayır eminimki karıştırmıyorum.
    bu kasna
    buda sazan
    Ama bazı videolarda tuttuklarını görmütüm. Ama diyorum çok nadir çıkıyor.

9. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Ben tatlı su avcısıyım hiç gormedim duymadım.. Yurtdışında bolluk var denk gelmiştir nadiren.. Ülkemiz iç sularında sazanı fly balıkçılık yöntemiyle yakalayan gördüm yapay sinek ve böceklerle.. ama mepps sahte vb. şeylere atladığını görmedim..

eylmz bunu beğendi.
  10. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

Önceki yorumumda dediğim gibi bende sadece videolarda gördüm. Günümüzde ağ atanlar tırıvırı kullanlar varken ileride yemle bile sazan tutabileceğimiz zor gibi görünüyor.