Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tatlısu av yasağı başladı..

Konu, 'Genel Konular' kısmında konevii tarafından paylaşıldı.

1. konevii

konevii Aktif Üye

Sazan ( C. Carpio), Kadife ( Tinca tinca), Şiraz ( Capoeta.sp), Yayın ( Silurus glanis), Tatlısu kefali ( Leuciscus cephalus), Diğer türler için;

Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı,Çorum, Düzce, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul,Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Zonguldak illerimiz de
    15 MART - 15 HAZİRAN arası avlanma yasağı başlamış bulunmaktadır. Lütfen kurallara uyalım...(NOT: Aynı türler için Adana, Antalya, Aydın, Denizli, Gaziantep, Hatay, İzmir, Manisa, Mersin, Muğla, Osmaniye illerimizde yasak dönemi 1 MART - 1 HAZİRAN tarihleri arasıdır.)

(Bİlgiler Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 2/2 Numaralı Tebliğden alınmıştır. Tebliğ No: 2008/49)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Veysel kardeşim çok teşekkürşer emeğine ve seni özel kılan özverine..

4. Volkan

Volkan Daimi Üye

Hayırlı üremeler :D

5. inculy

inculy Aktif Üye

Allahtan turna zamanı geliyo da, bide havalar ısınıyor, yoksa iyice avsızlıktan çıldırırdım valla. Kaç aydır paslandım resmen. Herkesin birgün(geç olmaz inş) kurallara uyması dileğiyle. Kardeşim hatırlattığın için teşekkürler.

6. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

Arkadaşlar, bir hatırlatma yapmak istiyorum izninizle.

Tatlı su kefali , belirtilen dönemde avlanması göl ve göletlerde yasaktır, akar sularda 12 ay boyunca serbesttir.

örneğin bu konuda benim ilçemde her yıl yanlış anonslar yapılmakta ve yersiz cezalar kesilmekteydi. Geçtiğimiz sene bunun bir örneği yaşanmıştı ve hatanın düzeltilmesini sağlamıştık.

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Biri durur biri başlar volkan, Şurda kaldı 20 gün kuzular çıkar yavaş yavaş:)

8. tanbays

tanbays Aktif Üye

Bu mevzuunun birde orman içi akarsular, orman dışı akarsular mevzuu var,
    ki alabalığın yasak dönemiyle alakalı bir durumla örtüşüyor tarihler...