Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tatlısu levreği için sahte önerisi

Agestis

Üye
Adı
Ali Can Işık
Arkadaşlar genelde tatlı su levreği için Ankara Eğrekkaya barajına gidiyorum. Lrf kullanıyorum. Silikondan hiç verim alamadım (balza soft bait kullandım). Savagear 3d vib ile de bir vuruş aldım ama balık kıyıdan kaçtı. Zemin çok taşlık olduğu için 3 adet 3d vib yemimi kaybettim:( artık bu sahteyi atmaya korkar oldum açıkcası. Sizin tavsiye edeceğiniz sahte veya silikon öneriniz var mı?
Herkese iyi forumlar.

Emrecan Kaya

Daimi Üye
Adı
Emrecan Kaya
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Perch için en verimli yemlerden birisi orak kuyruk silikondur. Marka fark etmeksizin çeşitli orak kuyruklarla verimli perch avları yaptım. Mepps kullanmanızı da tavsiye ederim, alabalıkta olduğu kadar perchte de verimlidir.

sagmarius

Aktif Üye
Adı
Mehmet YILMAZ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
En uygunu en verimlilerinden biri meps tir tavsiye ederim.

M. Taha D.

Daimi Üye
Perch avında Vibrasyon sahteleri tek geçerim.. Sezon başında orta ve daha altını kolaylıkla taramanizi sağlar.. Havalar ısınınca silikonda çok verimli..

cazcıh

Üye
Adı
talip
Kan Grubu
A Rh Pozitif
dekatlon'daki küçük ucuz erma sahteler. atış erimi düşük ama çok avcı. gümüş rengi olanlardan bir tane vardı, iki üç tane daha aldım sırf levrek için. ayrıca 5 cm lik raglau silikonların da çok verimli olacağını tahmin ediyorum bu sene deneyeceğim. bence en zevkli avı su üstü olanlarla yapılıyor, o saldırı anını görmek bile ayrı bir keyif. ama su üstü olanların verimi daha az bence ya da su üstü kullanılacaksa küçük sahteler kullanılmalı.

yk71

Aktif Üye
Adı
Yüksel
Mepps gümüş- mavi noktalı, mister twister curly tail( orak kuyruk) 2 inç beyaz teenie, remixonun beyaz 5.5 cmlik sasileri iyidir. Rastgelsin.

yk71

Aktif Üye
Adı
Yüksel
Silikonu derin merada dibe indirdikten sonra çekerken sıklıkla kısa kısa jerk ( ani çekiş) yaparsanız daha verimli olabilir.

Agestis

Üye
Adı
Ali Can Işık
dekatlon'daki küçük ucuz erma sahteler. atış erimi düşük ama çok avcı. gümüş rengi olanlardan bir tane vardı, iki üç tane daha aldım sırf levrek için. ayrıca 5 cm lik raglau silikonların da çok verimli olacağını tahmin ediyorum bu sene deneyeceğim. bence en zevkli avı su üstü olanlarla yapılıyor, o saldırı anını görmek bile ayrı bir keyif. ama su üstü olanların verimi daha az bence ya da su üstü kullanılacaksa küçük sahteler kullanılmalı.
Raglau silikon örnek atabilir misiniz? Ayrıca erma sahte markası olarak albastarınkini gördüm sizinki neydi acaba?

Agestis

Üye
Adı
Ali Can Işık
Mepps gümüş- mavi noktalı, mister twister curly tail( orak kuyruk) 2 inç beyaz teenie, remixonun beyaz 5.5 cmlik sasileri iyidir. Rastgelsin.
Mister twisterın eskisi kadar çeşidini bulamıyorum. Sizin aldığınız bir site var mıdır?

yk71

Aktif Üye
Adı
Yüksel
Ben de bir kaç yıl önce Alba shop'tan( Kısık) almıştım. Şimdi sitede satış görünmuyor ama telefonla sorabilirsiniz( Kısık balıkçılik). Benzer tarzda curly tail remixon, discovery v.b. markalarda da var ama mister twister kadar etkili olur mu bilmem.