Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tatlısuda fly keyfim

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında nediminal tarafından paylaşıldı.

1. nediminal

nediminal Üye

Herkese merhabalar
    Hafta sonunu iple çeken bir levrek avcısı için en kötüsü herhalde, denizin tamamen yatık olduğunu ve yaprak kıpırdamadığını görmesidir.

Öyle olunca bende sevdiğim bir abimle, ki kendisi şamandıralı oltayla balık avlamada ustadır, en yakın baraj gölünde soluğu aldım

Amacımız soğuk geçen bir kışın ardından sıcak havayı değerlendirmek ve şamandıranın dansını izleyip,zevkten dört köşe olmaktı.Benim niyetim ise ağırlıkta fly oltasıyla kasnaları yakalamaktı

İlk baraj gölünden sonuç alamayınca bizde yakınlardaki başka bir baraj gölünü besleyen kaynaklardan birinin barajla birleştiği noktada avımıza devam ettik.

Bulunduğumuz yerde, şamandıranın dansı başlamıştı.İlk dakikalarda arka arkaya gelen 2 kasna ve tatlısu sardalyasıyla keyiflenmiştik.Ama defalarca da balıklar tarafından kandırılmış ve yem olarak ucuna taktığımız tavuk ciğerini balıklara afiyetle yedirmiştik.ama önemli olan balığı bulmaktı ve şamandıranın sudaki hareketleri bize fazlasıyla keyif veriyordu.
    Akşama doğru su üstünde hareketlilikler farkettim.bu mevsimde balıklar genelde su üstünden avlanmazlardı.
    Aklım ve elim fly oltasına gitti.

Elk hair caddis’i taktım. Bu benim favori yemimdir.
    Yaz ayında sevgili dostum Rıfat buraya geldiğinde de en fazla iş yapan yem olmuştur.
    Oltayı sallamaya başlayıp birkaç kez suya kondurmuştum ki erkenden hareket geldi ve tasmaladım ve günün kasnasının, üst damağına iğneyi oturttum.

Bu olayı seviyorum.Çok keyifli bir av şekli bu.

Ardından bir tanede tatlı su sardalyası.

Çokta kaçırdım bugün,ama hiç önemi yok. Amaç keyif alıp rahatlamaktı.ve huzurlu bir şekilde eve dönmekti. Bizde bugün bunu başardık.
    Herkese rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. freefish

freefish Aktif Üye

Maşallah
    Fly işini size sormak gerekiyor galiba :)
    keyifli olduğu anlatımızdan belli zaten keyif almak için alınan olta takımları görevini yerine getirmesi son derece mutluluk ve huzur veriyor insana rahatlatıyorlar

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler,
    Güzel ve keyifli bir av günü olmuş.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Yine çok güzel bir rapor olmuş, elinize sağlık. Kısmetiniz açık olsun :)

6. yükseltaktak

yükseltaktak Aktif Üye

Avlandığınız yer çok güzelmiş. Tebrikler. Her daim rast gelsin.

7. turna

turna Aktif Üye

Ellerine sağlık, güzel av olmuş.

Dikkatini çekerim, kasna avı yıl boyunca sağdece akarsularda serbest, baraj ve göletlerde yasak dönem de dir.

8. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av olmuş.

9. nediminal

nediminal Üye

Uyarınız için teşekkür ederim.kasna avının yasak dönemleri hakkında bilgim yok. Ben kasna avını fly oltasıyla avlanılabilir olmalarından dolayı gerçekleştiriyorum.Müsterih olunuz.Fly disiplini yakala bırak üzerinedir ve bu avımdada yakaldığım tüm balıkları suya geri iade ettim.ama kasna avı konusunda yasak çizelgelerine bir daha bakacağım.

10. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Çok güzel bir konu olmuş ellerinize sağlık ,at -- çek ile balık avı bir başkadır :)

11. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

valla ben yabancı kanalarda izleyip hep özeniyodum bu sporu bizde yapa bilirmiyiz diye sizin bunu yapmanız ve sonuç almanız beni çok mutlu etti bol keyifler. bu arada hiç agırlığı olmayan bir düzeneği suyla buluşturmak zormu ?